Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr |
View all images
Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr |
Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr |
Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr |
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa! Odpowiedz Tak lub Nie.

 

Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr

Opinia (0)
40,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Pogłębienie znajomości ofiary Mszy świętej i przedstawienie wzniosłej treści i znaczenia jej obrzędów miał na celu słynny liturgista niemiecki ks. dr Mikołaj Gihr, biorąc się do napisania swej książki Das heilige Messopfer. Zamierzone przez się zadanie wykonał w sposób wprost niezrównany. Dał nam dzieło nie tylko wielkiego umysłu, ale i serca, zdolne oświecić i podnieść duszę, otworzyć przed nią głębię tajemnic, zawartych w ofierze Mszy św. i jej obrzędach, zapalić jednocześnie do ich umiłowania. Dzieło ks. Gihra - to skarbnica niewyczerpana nauki o Mszy św. Da ono obfity, już całkiem opracowany materiał kaznodziejom, znajdą w nim wielki pożytek duchowy, ze względu na wykład jasny i przystępny, świeccy katolicy, szczerze dążący do uświadomienia religijnego.

Ilość :
Otrzymasz 40 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Ks. Mikołaj Gihr - Ofiara Mszy świętej. Wykład dogmatyczny, liturgiczny i ascetyczny dla duchowieństwa i świeckich. Tom 3Pogłębienie znajomości ofiary Mszy świętej i przedstawienie wzniosłej treści i znaczenia jej obrzędów miał na celu słynny liturgista niemiecki ks. dr Mikołaj Gihr, biorąc się do napisania swej książki Das heilige Messopfer. Zamierzone przez się zadanie wykonał w sposób wprost niezrównany. Dał nam dzieło nie tylko wielkiego umysłu, ale i serca, zdolne oświecić i podnieść duszę, otworzyć przed nią głębię tajemnic, zawartych w ofierze Mszy św. i jej obrzędach, zapalić jednocześnie do ich umiłowania. Dzieło ks. Gihra - to skarbnica niewyczerpana nauki o Mszy św. Da ono obfity, już całkiem opracowany materiał kaznodziejom, znajdą w nim wielki pożytek duchowy, ze względu na wykład jasny i przystępny, świeccy katolicy, szczerze dążący do uświadomienia religijnego.

Opinia czytelnika:


"Ofiara - objawem czci Bożej i uwielbienia Boga. Bóg jest Władcą i Panem wszystkiego co żyje (każde istniejące stworzenie - czy to ludzie, czy kosmici czy też inne stwory, wliczając w to aniołów Nieba i piekła są stworzeniami Bożymi - to ode mnie) i działa we wszechświecie ! Jest Królem i Sędzią wszechświata. Nie sam zewnętrzny akt ofiary, lecz współuczestnictwo w nim serca jest miłe Bogu. Uwielbienie, dziękczynienie !, prośba i przebłaganie. Nie ma ofiary bez kapłaństwa, ani kapłaństwa bez ofiary. Ofiarę zaś składa się tylko Bogu ! Ofiara w szczególności dla odwrócenia miecza karzącej sprawiedliwości. Chrystus jako Baranek ukrzyżowany poza Jerozolimą - by być nową ofiarą dla świata ! Kapłan jest przedstawicielem ludzi - do składania ofiary - Hbr 5,1. Niby proste, a czasem zawiłe. Ofiara Mszy Świętej przyrównana do Słońca. Ważne jest również dziękczynienie, a nie tylko prośba. Eucharystia ma moc przebłagania Boga - nie uśmierza co prawda uczucia gniewu Bożego, ale zmniejsza surowość kary. Bardzo ważna zależność między grzechami a Łaską Bożą ! I tylko wówczas powstrzyma Bóg karę, gdy Go ludzie zdołają przebłagać ... jak Niniwici w Księdze Jonasza. W liturgii człowiek podnosi się ku Bogu, a Bóg zniża do ludzi. W pięknie i blasku … liturgii Kościół jest oblubienicą ubraną Mężowi swojemu. W ubiorze złotym, ubranym rozmaitościami. Ten tom poświęcony jest - Ofierze w ogólności, Krwawej ofierze Krzyża i Bezkrwawej Ofierze Ołtarza. Usuń z Kościoła ofiarę Mszy Świętej - a przekonasz się o słuszności słów Pańskich - Que utilitas in sanguine Meo ?"


Tom II zawiera szczegółowy opis obrzędów Mszy św. od modlitw u stopni ołtarza do Credo włącznie.

Tom III zawiera szczegółowy opis obrzędów Mszy św. od ofertorium do zakończenia Mszy św.

Wydawnictwo Te Deum

Opis

Wydawnictwo
TeDeum - Wydawnictwo Tradycji Katolickiej
Oprawa
Twarda
Format
A5
Ilość stron
318
ISBN
9788389345820
Autor
Ks. Mikołaj Gihr
Tytuł oryginału
Ofiara Mszy świętej - tom III
Rok wydania
2012

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr |

Ofiara Mszy świętej - tom III - Ks. Mikołaj Gihr

40,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni