Biblia ks. Jakuba Wujka - Księgi Starego Testamentu - Reprint 1839 r.
View all images
Biblia ks. Jakuba Wujka - Księgi Starego Testamentu - Reprint 1839 r.
Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu
Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu
Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu
Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu
Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu
Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa! Odpowiedz Tak lub Nie.

 

Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu - Reprint 1839 r.

Opinia (0)
299,00 zł
330,00 zł
Zniżka 31,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

✝ Biblia tj. Pismo Świete Starego Testamentu wg przekładu Ks. Jakuba Wujka - Reprint 1839 r., ozdobione 500 obrazkami i rycinami. ✝


😍 Długo oczekiwany reprint Starego Testamentu w tłumaczeniu Księdza Jakuba Wujka , wydanie z roku 1839 A.D, nakładem J. Baumgaertnera 1839 r. z licznymi ilustracjami i rycinami już dostępny.

Ilość :
Otrzymasz 299 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

 • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
 • Zasady dostawyZasady dostawy
 • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Biblia - Księgi Starego Testamentu z łacińskiego na język polski przełożone przez Jakuba Wujka z Wągrowca, w Lipsku, nakładem J. Baumgaertnera 1839 r.


Wydanie Biblii opierało się na dziele wydawniczym Jana Nepomucena Bobrowicza (1805-1881). Ten wirtuoz gitarowy, kompozytor i uczestnik powstania listopadowego (w stopniu podporucznika walczył w jednostce artylerii konnej, adiutant Józefa Bema nagrodzony krzyżem Virtuti Militari) znalazł się na emigracji w Lipsku, gdzie – współpracując z wydawnictwem Breitkopf und Härtel i innymi lipskimi wydawcami  wydawał dzieła polskich klasyków do 1859 r. kiedy zamknął działalność na skutek bankructwa.

W oficynie Juliusa Alexandra Baumgärtnera (1797-1855) wydał Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu według przekładu Ks. Jakuba Wujka TJ.

Tekst biblijny w wydaniu Bobrowicza poprzedzony jest wstępem autorstwa Marcina Łaszcza SJ (1550-1615) z pierwszej edycji (1599 r.), który w pierwodruku następuje po przedmowie prymasa Polski, Stanisława Karnkowskiego (1520-1603).

We wstępie do prezentowanego wydania Biblii Jakuba Wujka znajduje się wykład katolickich zasad czytania Pisma Świętego, które nie straciły do dziś swej aktualności. Idąc za pierwszą edycją całości Biblii Ks. Wujka, także edycja Bobrowicza zawiera po Księgach Machabejskich, które kończą kanon Starego Testamentu w tej edycji, trzy teksty, które choć do kanonu nie należą, to Jakub Wujek przetłumaczył je, jako przytaczane często przez autorów kościelnych, w tym Ojców Kościoła. Są to:

 • Modlitwa Manassesa;
 • Trzecia Księga Ezdrasza;
 • Czwarta Księga Ezdrasza.

Reprint Ksiąg Pisma Świętego Starego Testamentu:

 • Reprint jest wiernym odwzorowaniem  wydania dzieła z 1839 roku, karty książki celowo postarzane „oddające klimat” starej księgi  sprzed 185 lat.
 • Na wstępie Biblii Jakuba Wujka znajduje się aprobacja czyli pochwała, uznanie za dobre :  
  Aprobacya Biblii roku 1599 w Krakowie wydanej ,według której ta nasza przedrukowana jest.
  Stanisław Karnowski z łaski Bożej Arcybiskup Gnieznieński. L.N.Prymas Koronny, i Pierwszy Książe.”
 • Księga posiada 1091 stron oraz 8 stron wstępu i 10 stron poświęconych na wpisy w kronice rodzinnej.
 • Księgę ubogacają, 500 pięknych rycin i rysunków.
 • Dzieło opatrzone jest trwałą i elegancką okładką z wysokojakościowej skóry ekologicznej w kolorze bordo z wytłoczonym krzyżem na przodzie oraz tytułem i autorem na grzbiecie książki.
 • Na końcu książki umieszczono obszerną kilku stronicową  kronikę rodzinną z miejscami na zapisy dni pamiątkowych członków rodziny.
 • Księgi Pisma Świętego Starego Testamentu są świetnym dopełnieniem, wydanego wcześniej reprintu unikalnego wydania Nowego Testamentu ks. Jakuba Wujka .
 • Wydawca Biblii dokonał szczególnych starań, aby Szanowni Klienci mogli cieszyć się całą pełnią jakim jest Skarb dany przez Boga Ojca nam ludziom w postaci Słowa Bożego, zarówno w Księgach Starego jak i Nowego Testamentu.

„…Na cześć i chwałę Boga w Trójcy jedynego, który tobie czytelniku łaskawy ,niechaj da serce szczere ,i nabożne do rozmyślania zakonu Pańskiego we dnie ,i w nocy”.


Ryciny i ilustracje zawarte w Piśmie Świętym

Biblia jest bogato ilustrowana, bowiem zawiera ponad 500 rycin używanych przez lipskiego wydawcę, z którym współpracował Bobrowicz, także w innych wydaniach.

Pojawiają się np. w identycznym układzie w Allgemeine, wohlfeile Volks-Bilderbibel oder die ganze Heilige Schrift des alten und neuen Testaments nach der Uebersetzung Martin Luther’s [Mit den Apokryphen Schriften], Leipzig: J.A. Baumgärtners Buchhandlung 1835.

Pięć stalorytów jest autorstwa Andrew Duncana (1795-1845), brytyjskiego rytownika, inne pochodzą od Williama Colleya Wrankmore’a (działał głównie między 1836 a 1858 r.) oraz od innych, trudnych do zidentyfikowania autorów.


„… Potrzebniejszych żadnych ksiąg nie było , nad te, bo tym sposobem zabieżał Pan Bóg błędom i fałszom ludzkim, dawszy im na piśmie to, co chciał do wiadomości wszystkich podać…”

Przygotowanie do pożytecznego czytania Pisma Świętego.

Do kompletu można również dokupić:

>> ✝ Biblia tj. Pismo Świete Starego Testamentu wg przekładu Ks. Jakuba Wujka - Reprint 1839 LINK <<

W sprzedaży również dostępne:

 • wersja DE LUX - Biblia Ks. Jakuba Wujka TJ - Reprint, wydanie luksusowe, ręcznie oprawiona (oprawa artystyczna), skóra naturalna, koźlęca  LINK 

 • Biblia Ks. Jakuba Wujka to jest Księgi Starego i Nowego Testamentu  LINK

 • Pismo Święte Nowego Testamentu łacińsko-polskie - Vulgate Versionis Clementinae (Wulgata Klementyńska) i Biblia w tłumaczeniu ks. Jakuba Wujka  LINK  
Oficyna Wydawnicza Ultreia Libri

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu - Reprint 1839 r.

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Biblia ks. Jakuba Wujka - Księgi Starego Testamentu - Reprint 1839 r.

Biblia Jakuba Wujka - Pismo Święte Starego Testamentu - Reprint 1839 r.

299,00 zł
330,00 zł
Zniżka 31,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni