.
Katalog
Najczęściej kupowane
Ocena Księgarni rodzinnej FAMILIS
Każdy jako postanowił w sercu swoim, nie z zamarszczenia albo z przymuszenia: albowiem ochotnego dawcę Bóg miłuje (2 List do Koryntian 9:7)
Chcielibyśmy zapytać, czy są Państwo zadowoleni z zakupionych produktów w naszej księgarni rodzinnej FAMILIS?
Prosimy o pozostawienie oceny i/lub komentarza pod produktem, oraz wystawienie opinii na mapce "wujka googla" LINK
Dziękujemy :)
Trzeciak Stanisław Ks
Ks. prof. dr Stanisław Trzeciak - działacz społeczny, doktor teologii, profesor. Powszechnie uchodził za najlepszego wśród polskich duchownych katolickich znawcę Talmudu. Jego dorobek naukowy został w szerokim zakresie wykorzystany przez prof. Feliksa Konecznego w pracy nad “Cywilizacją żydowską”.
Ks. Stanisław Trzeciak urodził się 25 października 1873 r. w Rudnie Wielkiej koło Rzeszowa. Ukończył gimnazjum w Rzeszowie, studia teologiczne na uniwersytecie we Fryburgu Szwajcarskim, w Wiedniu, w Rzymie, w Krakowie (doktorat) i w Jerozolimie. W latach 1903–1905 prowadził w Egipcie i Palestynie prace badawcze nad tamtejszą przyrodą i chorobami, zwłaszcza trądem. W latach 1906–1907 sekretarz konsystorza biskupiego w Przemyślu. Od 1907 do 1918 r. profesor Akademii Duchownej w Petersburgu.
W czasie I–ej wojny światowej współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Pomocy Ofiarom Wojny. W czerwcu 1918 r. powrócił do kraju. Brał udział w obronie Lwowa. W 1921 r. zainicjował akcję mającą na celu pomoc dzieciom powracającym z Rosji. W latach 1923–1928 proboszcz w parafii w Dębowcu (diecezja przemyska). Od 1928 r. rektor kościoła św. Jacka w Warszawie, następnie proboszcz parafii św. Antoniego.
Zginął od niemieckiej kuli w czasie powstania warszawskiego 9 sierpnia 1944 r.
Był współredaktorem „Przeglądu Kościelnego” oraz współpracownikiem „Monumenta Judaica”. Jego publikacje opisywały badania nad problemami wierzeniowymi, kwestiami żydowskimi i kulturą narodów Bliskiego Wschodu, a rezultatem tej działalności były państwowe odznaczenia polskie, rumuńskie, węgierskie, jugosłowiańskie i niemieckie
Do najbardziej znanych publikacji Autora należą m.in.:
- Wrażenia z podróży do Egiptu (Poznań 1904)
- Literatura i religia u Żydów w czasach Chrystusa Pana (Warszawa 1911)
- Rozwój naturalny Chrystianizmu z innych religii albo Teorye pana Andrzeja Niemojewskiego w świetle nauki (Petersburg 1912)
- Talmud, bolszewizm i projekt prawa małżeńskiego w Polsce (Warszawa 1932)
- Żyd jako obrońca ślubów cywilnych i rozwodów dla katolików (Warszawa 1932)
- Mesjanizm a kwestia żydowska (Warszawa 1934)
- Program światowej polityki żydowskiej/konspiracja i dekonspiracja (Warszawa 1936)
- Pornografia narzędziem obcych agentur (Warszawa 1938)
- Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce
- Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu