Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne Bernet
View all images
Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne Bernet
Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim - Anne Bernet 50,57 zł Historia Kościoła
Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim - Anne Bernet | Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne BernetPozycja ta łączy walory bogatej pracy historycznej z dynamiką dorównującą powieściom beletrystycznym; obfituje w zaskakujące anegdoty a zarazem stroni od przeciwnych skrajności – racjonalizmu odrzucającego świat nadprzyrodzoności, jak i niemającej pokrycia w faktach hagiograficznej fantazji.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa!

 

Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim - Anne Bernet

Opinia (0)
53,10 zł
59,00 zł
Zniżka 10%
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne Bernet

Pozycja ta łączy walory bogatej pracy historycznej z dynamiką dorównującą powieściom beletrystycznym; obfituje w zaskakujące anegdoty a zarazem stroni od przeciwnych skrajności – racjonalizmu odrzucającego świat nadprzyrodzoności, jak i niemającej pokrycia w faktach hagiograficznej fantazji.

Ilość :
Otrzymasz 53.1 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne Bernet


Książka ta łączy walory bogatej pracy historycznej z dynamiką dorównującą powieściom beletrystycznym; obfituje w zaskakujące anegdoty a zarazem stroni od przeciwnych skrajności – racjonalizmu odrzucającego świat nadprzyrodzoności, jak i niemającej pokrycia w faktach hagiograficznej fantazji.

Przede wszystkim francuska autorka Anne Bernet doskonale wykazuje w jaki sposób, począwszy od prześladowań rozpoczętych przez Nerona, który szukał kozła ofiarnego w związku z pożarem Rzymu w lipcu 64 r., aż po próbę restauracji pogaństwa przez Juliana w latach 362-363, podejście władzy państwowej wobec chrześcijan w bolesny sposób uwydatniało problemy trapiące Cesarstwo Rzymskie.

Raz ścigani, pozbawiani majątku, torturowani i unicestwiani, innym razem tolerowani – w zależności od zmiennych korzyści władzy wierni Chrystusa skupili na sobie ludowe obawy, ułudy i nienawiści, w świecie, który już samo ich istnienie traktował jako czynnik destabilizacji społeczeństwa. Anne Bernet, specjalistka od historii Kościoła w starożytności, odtworzyła w sposób naprawdę godny podziwu starcie między Ewangelią a światem opartym w całości na sile.


Bez względu na to, czy wyznajemy wiarę, która była ich motorem działania, musimy przyznać, że ta garstka bezbronnych ludzi, często przerażonych, co się rozumie samo przez się, którzy mimo wszystko się nie ugięli, zaledwie w ciągu trzech stuleci odniosła zwycięstwo nie tyle nad Rzymem, co nad pewną koncepcją człowieka i świata, wyjątkowo okrutną i bezlitosną. Wszyscy jesteśmy ich dłużnikami. (...) Opór stawiany przez męczenników w końcu zmusił prześladowców do poddania się. Kaci szybciej zmęczyli się zabijaniem niż ich ofiary umieraniem. Po ludzku wydawało się to niepojęte, ale taka była prawda. Odziedziczona po przodkach siła i brutalność starej rzymskiej Wilczycy roztrzaskały się o coś, czego ona nigdy wcześniej nie spotkała i na co patrzyła ze zdumieniem. Baranek wychodził zwycięsko z tej konfrontacji.
Z
fragmentu ksiązki - Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne Bernet


O Autorze:

Anne Bernet (ur. 1962), francuska biograf i publicystka, autorka kilkudziesięciu książek, z których Chrześcijanie w Cesarstwie RzymskimŚwięty Ambroży i jego czasy, Papież Grzegorz Wielki oraz Monika. Matka św. Augustyna zostały już przetłumaczone na język polski.

Aby zobaczyć Obszerny fragment książki: Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne Bernet - KLIKNIJ LINK

Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum

Opis

Wydawnictwo
Andegavenum
Oprawa
Miękka
Format
A5
Ilość stron
650
ISBN
978-83-961044-8-9
Autor
Anne Bernet
Tytuł oryginału
Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w
Rok wydania
2022
Kod EAN
9788396104489

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim - Anne Bernet

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim. Od prześladowań po nawrócenie, I-IV w. - Anne Bernet

Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim - Anne Bernet

53,10 zł
59,00 zł
Zniżka 10%
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni