Święty Ambroży i jego czasy - Anne Bernet | Księgarnia katolicka
View all images
Święty Ambroży i jego czasy - Anne Bernet | Księgarnia katolicka

Święty Ambroży i jego czasy - Anne Bernet

Opinia (0)
45,00 zł
50,00 zł
Zniżka 10%
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Święty Ambroży i jego czasy - Anne Bernet


Niestety, po dziś dzień polski Czytelnik nie dostał – na ile nam wiadomo – żadnego opracowania ani biograficznego, ani opisującego poglądy teologiczne i polityczne św. Ambrożego. Recenzowana książka - Święty Ambroży i jego czasy - współczesnej francuskiej pisarki Anne Bernet zapełnia tę lukę”. (fragment recenzji wydawniczej)


W szóstej księdze "Wyznań" Święty Augustyn z Hippony opowiada o swoim spotkaniu z Ambrożym, spotkaniu niewątpliwie bardzo ważnym w dziejach Kościoła. Pisze on dosłownie, że gdy udawał się do Biskupa Mediolanu, zastawał go zawsze otoczonego mrowiem osób obarczonych mnóstwem problemów, których potrzebami się zajmował.

Ilość :
Otrzymasz 45 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Święty Ambroży i jego czasy - Anne BernetŚwięty Ambroży, jakkolwiek wychowany został we wczesnochrześcijańskiej rzymskiej rodzinie, duchownym katolickim został raczej przypadkowo. Był synem wysokiego rzymskiego urzędnika, skończył prawo i także wybrał karierę podobną do ojcowskiej, na szczeblu na tyle wysokim, że granica pomiędzy urzędnikiem (wykonawcą cudzych decyzji) a politykiem (autorem decyzji) ulegała zatarciu. Nie obrał więc celowo i świadomie drogi duchownej.


Biskupem został nieco przypadkowo, w wyniku kompromisu politycznego pomiędzy zwalczającymi się stronnictwami politycznymi i konfesyjnymi (katolikami i arianami). Dopiero zostawszy biskupem, zaczął studiować Literę biblijną i teologię, aby szybko dojść w tej dziedzinie do wielkiej biegłości i stać się strażnikiem ortodoksji wiary wobec narastającego w ówczesnej Italii arianizmu.
I dopiero wtedy, gdy będziemy znali drogę życiową przyszłego biskupa Mediolanu, możemy zrozumieć, dlaczego tak mężnie stanął przeciwko cesarzowi Teodozjuszowi Wielkiemu. Nigdy wcześniej żaden duchowny nie miał ani odwagi, ani nawet pomysłu, aby tak dzielnie stawać wprost przeciwko władzy doczesnej, ponieważ nigdy wcześniej żaden polityk i członek elit intelektualnych Cesarstwa Rzymskiego nie został biskupem. (...)

Niestety, po dziś dzień polski Czytelnik nie dostał – na ile nam wiadomo – żadnego opracowania ani biograficznego, ani opisującego poglądy teologiczne i polityczne św. Ambrożego. Recenzowana książka - Święty Ambroży i jego czasy - współczesnej francuskiej pisarki Anne Bernet zapełnia tę lukę”.
Fragment recenzji wydawniczej - książki Święty Ambroży i jego czasy - Anne BernetW szóstej księdze "Wyznań" Święty Augustyn z Hippony opowiada o swoim spotkaniu z Ambrożym, spotkaniu niewątpliwie bardzo ważnym w dziejach Kościoła. Pisze on dosłownie, że gdy udawał się do Biskupa Mediolanu, zastawał go zawsze otoczonego mrowiem osób obarczonych mnóstwem problemów, których potrzebami się zajmował.


Anne Bernet (ur. 1962), francuska biograf i publicystka, autorka kilkudziesięciu książek, z których Papież Grzegorz Wielki, Monika. Matka św. Augustyna oraz Chrześcijanie w Cesarstwie Rzymskim zostały już przetłumaczone na język polski.

Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum

Opis

Wydawnictwo
Andegavenum
Oprawa
Miękka
Format
160x235
Ilość stron
384
ISBN
978-83-961044-7-2
Autor
Anne Bernet
Tytuł oryginału
Święty Ambroży i jego czasy
Rok wydania
2022
Kod EAN
9788396104472

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Święty Ambroży i jego czasy - Anne Bernet

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Święty Ambroży i jego czasy - Anne Bernet | Księgarnia katolicka

Święty Ambroży i jego czasy - Anne Bernet

45,00 zł
50,00 zł
Zniżka 10%
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni