37 produktów
Mszał rzymski, Ordo Missae dla Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego (NFRR), zwanej potocznie: Mszą Wszech Czasów, Mszą Trydencką lub Mszą papieża Piusa V. Jest to forma rytu która na przestrzeni XX wieków kształtowała się organicznie, a która została zastąpiona! podczas Soboru Watykańskiego II, nowym, zmodernizowanym, zgodnym z "duchem czasów" rytem. Niewątpliwą zaletą NFRR jest jej ponad-czasowość, powszechność i Tradycyjny charakter odporny na dwuznaczności, oraz forma, która to, w przeciwieństwie do Novus Ordo Missae, nie uległa i nie ma prawa ulec deformacji i rewolucyjnym zapędom środowisk modernistycznych...
Najpopularniejszym Mszałem dla pobożnego słuchania Mszy Świętej, jest reprint Mszału rzymskiego w przekładzie i opracowaniu benedyktynów tynieckich, wydanego w Poznaniu w 1963 r. z imprimatur bp. Karola Wojtyły. Mszalik posiada oprawę z naturalnej skóry, tłoczenie i złocenie okładki, złocenie i zaokrąglenie brzegów kart, 1520 stron, 6 zakładek. Ponadto zawiera: zasady życia chrześcijańskiego (skrót katechizmu), objaśnienia liturgiczne, kalendarz liturgiczny według Missale Romanum 1962, tabelę świąt ruchomych do 2050 r. części stałe i zmienne Mszy św. na cały rok kościelny etc.
W naszej ofercie znajdą Państwo również pozycje inncyh wydawnictw, m.in wierny reprint Mszału rzymskiego z 1935-go roku! opracowany przez ks. dr Gerarda Szmyda, doktora teologii, społecznika, kapelana Wojska Polskiego, Związku Obrońców Lwowa i harcerzy lwowskich, honorowego kanonika kapituły wojskowej i autora licznych dzieł teologicznych, m.in. „Liturgiki katolickiej” – najlepszego podręcznika liturgiki, jaki ukazał się w Polsce przed II Wojną Światową. Jak pisze we wstępie ks. Szmyd, Mszalik został opracowany przez niego jako odpowiedź na apel papieża Piusa X, zawarty w jego wezwaniu i zadaniu: „Instaurare omnia in Christo!”.
Ponadto Mszał Rzymski z dodaniem nabożeństw nieszpornych z 1949 r. opracowany przez benedyktyna O. G. Lefebvre, czy różnego rodzaju książeczki do nabożeństw i Ordo Missae, które pomogą wiernemu wysłuchać i pełniej zrozumieć Ofiarę naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Ostatnie komentarze