Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz
View all images
Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz
Książka Rozwój psychiczny młodzieży - dotycząca dzieciństwa i wieku młodzieńczego,  jest przeznaczona dla rodziców i wychowawców
Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz Klasyka Edukacji
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa!

 

Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz

Opinia (0)
18,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Książka Rozwój psychiczny młodzieży - dotycząca dzieciństwa i wieku młodzieńczego,  jest przeznaczona głównie dla rodziców i wychowawców, gdyż jak pisze Autor we wstępie: „Stałe uwzględnianie i dostosowywanie się do głównych praw rozwoju psychicznego dziecka powinno być jedną z naczelnych wytycznych postępowania wychowawcy, o ile praca jego ma przynieść dobre rezultaty”. Książka napisana jasnym, zrozumiałym językiem pozwala zrozumieć etapy i mechanizmy rozwoju psychicznego dzieci i dostosować do nich oddziaływania wychowawcze.

Ilość :
Otrzymasz 18 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz 


Książka Rozwój psychiczny młodzieży - dotycząca dzieciństwa i wieku młodzieńczego,  jest przeznaczona głównie dla rodziców i wychowawców, gdyż jak pisze Autor we wstępie: „Stałe uwzględnianie i dostosowywanie się do głównych praw rozwoju psychicznego dziecka powinno być jedną z naczelnych wytycznych postępowania wychowawcy, o ile praca jego ma przynieść dobre rezultaty”. Książka napisana jasnym, zrozumiałym językiem pozwala zrozumieć etapy i mechanizmy rozwoju psychicznego dzieci i dostosować do nich oddziaływania wychowawcze.

OD REDAKCJI

Książka Rozwój psychiczny młodzieży prof. Mieczysława Kreutza po raz pierwszy ukazała się drukiem w 1931 roku, a niniejsze wydanie jest ósmym. W dobie ogromnej ilości publikacji poświęconej psychice dzieci i młodzieży, zarówno rodzimych autorów, jak i pozycji tłumaczonych, może pojawić się pytanie — po co przywoływać publikacje i autorów, którzy swe badania prowadzili blisko sto lat temu? Odpowiedź wskazuje dr Henryk Jarosiewicz, zauważając, że są dwa powody, dla których warto to czynić: jednym z nich jest szacunek i wyraz pamięci wobec własnej tradycji wychowawczej, zaś drugim — fakt, że pomimo zmiany warunków, w jakich praca powstała, samo zjawisko rozwoju pozostaje niezmienne'.

O Autorze:

Mieczysław Kreutz był jednym z pionierów polskiej psychologii zarówno po 1 wojnie światowej, gdy rozpoczął pracę naukową jako asystent w Zakładzie Psychologii Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, jak i po H wojnie, kiedy — po przesiedleniu — był na ziemiach odzyskanych jedynym samodzielnym pracownikiem naukowym (doktorem habilitowanym) w zakresie psychologii. Z wielkim zaangażowaniem włączył się w prace nad odbudową polskiej nauki, która w czasie wojny poniosła niepowetowane straty: zamordowanie przez Niemców 4 VII 1941 roku 22 naukowców lwowskich uczelni (w liczbie ofiar Katynia również znalazło się 44 pracowników nauki polskiej)2. Profesor Kreutz prowadził zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Pedagogicznym oraz na licznych kursach dla nauczycieli. Chociaż działał w czasie, gdy polska psychologia dopiero się kształtowała, miał znakomity warsztat naukowy, wyniesiony z Lwowskiej Szkoły Filozoficznej, oraz nowoczesne podejście do wielu zagadnień, a wiele spośród jego hipotez potwierdzają współczesne badania.


Prace prof. Mieczysława Kreutza, zarówno Rozwój psychiczny młodzieży jak i Kształcenie charakteru. Wskazówki praktyczne były wykorzystywane i wysoko cenione przez wybitnych wychowawców jak o. J. Woroniecki czy F. Bednarski; współtworząc ogromne bogactwo polskiej klasycznej myśli pedagogicznej, która wychowanie ogniskuje wokół świadomej i celowej pracy nad charakterem. Pracy niezbędnej, aby grupa różnorodnych, zmysłowych i duchowych dyspozycji mogła pracować jako jednolite i zgodne źródło sprawczej siły człowieka. Książka Rozwój psychiczny młodzieży wnosi do tej pracy cenny wkładem myśli psychologicznej.

Rodzicom i wychowawcom zagubionym dziś wśród licznych, często wykluczających się teorii, jeszcze trudniej znaleźć jasny i zdroworozsądkowy przewodnik pozwalający zrozumieć duszę dziecka, które pod względem intelektualnym rozwija się zapewne szybciej od swego rówieśnika sprzed stu lat, ale psychiczne fazy jego rozwoju, jegopotrzeby i napotykane trudności wiele się nie zmieniły.
W przeciwieństwie do autorów współczesnych – których naukowy język i odwoływanie się do badań nieznanych poza wąskim gronem psychologów, czynią ich publikacje hermetycznymi i nużącymi dla przeciętnego czytelnika – prof. Kreutz posługuje się językiem prostym i czytelnym, bazując na ogólnoludzkich doświadczeniach i przykładach zaczerpniętych z życia.

SPIS TREŚCI książki Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz

Od redakcji      
I Wstęp      
II Ogólne uwagi dotyczące rozwoju psychicznego      
III Opis okresu dzieciństwa      
IV Opis okresu młodości      
V Zakończenie       
Prace polecane przez Mieczysława Kreutza      
Aneks. Anna Lendzion — Etapy rozwoju dziecka we współczesnej pedagogice i psychologii        

Opis

Wydawnictwo
Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej
Oprawa
Miękka
Format
125x 190
Ilość stron
116
ISBN
978-83-66618-00-8
Autor
Mieczysław Kreutz
Tytuł oryginału
Rozwój psychiczny młodzieży
Kod EAN
9788366618008

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz

Rozwój psychiczny młodzieży - Mieczysław Kreutz

18,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni