Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów
View all images
Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów
Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do studentów
Wydawnictwo Świętego Józefa Sebastiana Pelczara | Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa! Odpowiedz Tak lub Nie.

 

Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów

Opinia (0)
55,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów.


...ile zagadnień, udręczeń, pośliźnięć - mogących doprowadzić do ostatecznego nawet upadku - pociąga za sobą rozwój, budzenie się życia, a wskutek tego, jak bardzo potrzebuje wątłe czółenko dusz Waszych pewnej, silnej, sterującej dłoni. Gdy wtedy usiłowałem wzmacniać Was w walkach, o których mi się uskarżając zwierzacie, gdy starałem się ukoić wzburzone dusze, pomóc radą w zwątpieniu, podać silną dłoń do wydobycia się z oplatujących Was zasadzek i trudności, wydawało mi się, że nie jeden tylko student siedzi tu u mnie, lecz miałem wrażenie, jakby przenikliwy wzrok tysięcy i tysięcy chłopców rozproszonych po całym kraju, wpijał się w mą duszę, wzrok chłopców borykających się z równie poważnymi zagadnieniami, a nie mających do kogo zwrócić się o odpowiedź, radę i pociechę

Ilość :
Otrzymasz 55 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem.
Listy do moich studentów.


Wydanie IV z nowym opracowaniem gramatycznym tekstu na podstawie wydania III z 1946 roku. 

Kto młodzieżą się nie zajmuje, ten nie przypuszcza nawet, ile zagadnień, udręczeń, pośliźnięć - mogących doprowadzić do ostatecznego nawet upadku - pociąga za sobą rozwój, budzenie się życia, a wskutek tego, jak bardzo potrzebuje wątłe czółenko dusz Waszych pewnej, silnej, sterującej dłoni.

Gdy wtedy usiłowałem wzmacniać Was w walkach, o których mi się uskarżając zwierzacie, gdy starałem się ukoić wzburzone dusze, pomóc radą w zwątpieniu, podać silną dłoń do wydobycia się z oplatających Was zasadzek i trudności, wydawało mi się, że nie jeden tylko student siedzi tu u mnie, lecz miałem wrażenie, jakby przenikliwy wzrok tysięcy i tysięcy chłopców rozproszonych po całym kraju, wpijał się w mą duszę, wzrok chłopców borykających się z równie poważnymi zagadnieniami, a nie mających do kogo zwrócić się o odpowiedź, radę i pociechę. Samotni i opuszczeni, staczać muszą o własnej sile walki krytycznych lat młodości.

O Autorze:

Tihamer Toth (ur. 14 stycznia 1889 w Szolnok, zm. 5 maja 1939 w Budapeszcie) – biskup katolicki, kaznodzieja, duszpasterz młodzieży i studentów. Był synem Mátyása i Anny z d. Prisztella. Miał czterech braci. Ojciec, adwokat, zmarł w 1895.

Zobacz inne książki biskupa Tihamera Totha >> LINK <<

W 1906 uzyskał maturę w niższym seminarium w Egerze. Następnie studiował teologię w Budapeszcie, a także w Paryżu i Wiedniu. Uzyskał stopień doktora i został wyświęcony na kapłana w 1911. Tuż po święceniach pracował jako wikary i katecheta, a w czasie I wojny światowej był kapelanem na froncie serbskim i rosyjskim. Ze względów zdrowotnych pełnił tę funkcję jedynie do 1915. Następnie był prefektem budapeszteńskiego seminarium, a w 1924 habilitował się. 1931 został rektorem seminarium. 1938 został biskupem koadiutorem w Veszprém, a po śmierci bpa Nándor Rotta stanął na czele tej diecezji (3 marca 1939). Zmarł w wyniku komplikacji operacyjnych 5 maja 1939.

Wydawnictwo Świętego Józefa Sebastiana Pelczara

Opis

Wydawnictwo
Wydawnictwo Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara
Oprawa
Miękka
Format
145x210 mm
Ilość stron
277
ISBN
9788389066312
Autor
Bp Tihamer Toth
Tytuł oryginału
Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów.
Rok wydania
2018

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów

Bp Tihamer Toth - Młodzieniec z charakterem. Listy do moich studentów

55,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni