O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen T. J. - RZECZ O WYCHOWANIU DO CZYSTEGO ŻYCIA DLA RODZICÓW, WYCHOWAWCÓW I DUSZPASTERZY.
View all images
O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen T. J. - RZECZ O WYCHOWANIU DO CZYSTEGO ŻYCIA DLA RODZICÓW, WYCHOWAWCÓW I DUSZPASTERZY.
O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen TJ | Małżeństwo | Książka: O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen T. J. - RZECZ O WYCHOWANIU DO CZYSTEGO ŻYCIA DLA RODZICÓW, WYCHOWAWCÓW I DUSZPASTERZY. W sprawach przeżyć płciowych potrzebna jest wielka delikatność sumienia i czujna ostrożność, ale nie lękliwość. Wszak i dobrze wychowane dzieci nie żyją ustawicznie w strachu, że mogłyby coś uczynić, co by rodzicom się nie podobało. Podobnie też i wobec Boga taka lękliwość jest nie na miejscu. Najskuteczniej chroni czystość prawdziwa jasność pojęć i prosty, zdrowy rozsądek, płynący z pewnego naturalnego instynktu.

O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen TJ

Opinia (0)
30,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Książka: O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen T. J. - RZECZ O WYCHOWANIU DO CZYSTEGO ŻYCIA DLA RODZICÓW, WYCHOWAWCÓW I DUSZPASTERZY.


W sprawach przeżyć płciowych potrzebna jest wielka delikatność sumienia i czujna ostrożność, ale nie lękliwość. Wszak i dobrze wychowane dzieci nie żyją ustawicznie w strachu, że mogłyby coś uczynić, co by rodzicom się nie podobało. Podobnie też i wobec Boga taka lękliwość jest nie na miejscu. Najskuteczniej chroni czystość prawdziwa jasność pojęć i prosty, zdrowy rozsądek, płynący z pewnego naturalnego instynktu.

Ilość :
Otrzymasz 30 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Książka: O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen T. J. - RZECZ O WYCHOWANIU DO CZYSTEGO ŻYCIA DLA RODZICÓW, WYCHOWAWCÓW I DUSZPASTERZY.


Bóg wpoił w serce człowieka delikatne uczucie wstydliwości co do niektórych rzeczy dotyczących ciała, by to uczucie przypominało nam o obowiązkach czuwania nad sobą. Uczucie wstydu jest dla nas jakby sygnałem, nawołującym do ostrożności. Byłoby niebezpiecznym i złym, gdybyśmy lekkomyślnie na ten sygnał nie zważali. Kto nie liczy się wcale z głosem sumienia, przestrzegającym przed niewstydliwością, ten łatwo przeoczy go i wtedy, gdy będzie chodziło o rzeczywisty grzech.


Wrażliwa, delikatna wstydliwość jest najlepszą ochroną czystości. Kto wpoił w swoje serce głęboki, żywy lęk przed wszystkim, co dla umiarkowanej troski o ciało jest zbędne i jako takie nie powinno mieć miejsca, ten nie ulegnie tak łatwo nieczystym pokusom. Ale komu przeciwnie, brak tego delikatnego uczucia, kto lekkomyślnie obchodzi się ze swoim ciałem, kto miewa upodobanie w niewstydliwych obrazach, spojrzeniach, dotknięciach i mowach, ten natychmiast ulegnie, gdy tylko uderzy na niego silniejsza pokusa.


W sprawach przeżyć płciowych potrzebna jest wielka delikatność 
sumienia i czujna ostrożność, ale nie lękliwość. Wszak i dobrze wychowane dzieci nie żyją ustawicznie w strachu, że mogłyby coś uczynić, co by rodzicom się nie podobało. Podobnie też i wobec Boga taka lękliwość jest nie na miejscu. Najskuteczniej chroni czystość prawdziwa jasność pojęć i prosty, zdrowy rozsądek, płynący z pewnego naturalnego instynktu.


O AutorzeOjciec Schilgen Hardy TJ 1876–1941Najpopularniejsze dzieła Hardy’ego Schilgena:

- Ty i ona: stosunek Jungmanna do dziewczyny

- W służbie Stwórcy: Książka o małżeństwie dla katolickiej narzeczonej i małżeństwa

- Dla czystości młodzieży: książka o wychowaniu do czystości dla rodziców, pastorów i wychowawców

- W szkole Loyoli: opis myśli o odwrocie ignacjańskim wyjaśniony

- Do czystości młodzieży

- Młodzi bohaterowie: wezwanie do młodych ludzi do szlachetnego pościgu i czystego życia

- Gij en “Hij”

- Ty i on Pozycja dziewczyny w świecie mężczyzn

Wydawnictwo Pardwa

Opis

Wydawnictwo
Pardwa
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Format
127x170mm
Ilość stron
198
ISBN
978-83-962800-3-9
Autor
O. Hardy Schilgen T. J.
Tytuł oryginału
O czystość młodzieży
Rok wydania
2022
Kod EAN
9788396280039

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen TJ

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen T. J. - RZECZ O WYCHOWANIU DO CZYSTEGO ŻYCIA DLA RODZICÓW, WYCHOWAWCÓW I DUSZPASTERZY.

O czystość młodzieży - O. Hardy Schilgen TJ

30,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni