Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski
View all images
Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa!

 

Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski

Opinia (0)
34,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski


Jeśli:

 • pragniesz wychowywać dzieci według sprawdzonych, tradycyjnych wzorców,
 • nie ufasz współczesnym pedagogom i masz dość wszechobecnego bezstresowego wychowania,
 • chcesz dowiedzieć się, jak formować poszczególne cnoty, np. odwagę do sprzeciwiania się kolegom, posłuszeństwo, wytrwałość, pilność itp.
 • poznać sposoby kształtowania rodzicielskiego autorytetu,

to ta książka jest dla Ciebie!


Wychować człowieka szlachetnego to traktat o wychowaniu cnót. Cnoty przez wieki były podstawowym celem wychowawczym. Dzisiaj niestety zrezygnowano z nich w pedagogice.

Wstęp do tej pracy napisał wybitny polski filozof (tomista), śp. o. prof. Mieczysław A. Krąpiec, twórca “lubelskiej szkoły filozoficznej”.   

Czytelnik otrzymuje sprawdzone przez wieki przepisy dotyczące wychowania. Zero fantazjowania, zero nowinek. Same konkrety.

Jeśli masz dość bezstresowego wychowania (w różnych współczesnych współczesnych wersjach), to zajrzyj do tej książki. Zobaczysz w niej inny świat, już zapomniany i otrzymasz niepowtarzalną szansę wskrzeszenia go na nowo!

Ilość :
Otrzymasz 34 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

 • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
 • Zasady dostawyZasady dostawy
 • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Wychowanie jest sztuką największą ze sztuk, i najważniejszym ze wszystkich rodzajów wiedzy".

Św. Grzegorz z Nazjansu

To już trzecie wydanie bestselleru autorstwa Dariusza Zalewskiego pt. „Wychować człowieka szlachetnego". Celem wychowania jest pomóc człowiekowi w osiągnięciu celu życia - szczęścia wiecznego w miłosnym zjednoczeniu z Bogiem. Tę podstawową, a dziś nawet w środowiskach pedagogów katolickich zapomnianą prawdę przypomina autor prezentowanej książki. Nie myślmy jednak, że jest to książka wyłącznie o wychowaniu religijnym. Jest w niej ukazany cały obszar tej trudnej, a zarazem wzniosłej dziedziny życia, jaką jest wychowanie. Najpierw czytelnik znajdzie omówione cele wychowania i podstawowe metody wychowawcze. Jest tu omówiony klasyczny ideał wychowawczy - człowiek piękny i dobry. Potem stopniowo są przedstawiane warunki, metody, konkretne porady wychowawcze, jak sprawić by nasza praca wychowawcza prowadzona była z powodzeniem. Czytelnik dowie się z książki, jak odnosić się do współczesnych, bardzo rozpowszechnionych a szkodliwych „nowinek" wychowawczych, takich jak koedukacja, prawa dziecka, wychowanie do tolerancji i otwartości na inne kultury. Przypomni sobie, a może dopiero po raz pierwszy się zapozna, z zasadami wychowania patriotycznego, wychowania do panowania nad sobą, do przezwyciężania trudności i do życia w czystości. Uświadomi sobie, że bez wysiłku, bez dążenia do sprawności moralnych - cnót, bez wierności tradycji i zasadom giną nie tylko jednostki, ale i narody. Dlatego ta książka jest tak ważna dla każdego, komu zależy na dobru dzieci, wnuków, powierzonych opiece wychowanków. Jest ważna dla tych, którzy rozumieją, że bez wychowania opartego o sprawdzone wzorce nie ma mowy o szczęśliwej przyszłości - ani tej doczesnej, ani wiecznej.

Spis treści publikacji: Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski

Struktura książki została oparta na następującym schemacie: 1) opis danej cnoty, a następnie 2) praktyczne rady w jaki sposób daną cnotę kształtować.

Z książki dowiesz się, jak praktycznie kształtować następujące cnoty i sprawności:

 • Miłość, wiara, nadzieja, pobożność.
 • Mądrość, wiedza,  inteligencja, sztuki artystyczne i techniczne.
 • Rozwaga (umiejętność namysłu), rozsądek (podejmowanie decyzji), roztropność właściwa.
 • Patriotyzm, wdzięczność, posłuszeństwo, szacunek.
 • Prawdomówność, hojność.
 • Czystość, wstrzemięźliwość, łagodność, pokora.
 • Pracowitość, eutrapelia (umiejętność dobrej zabawy), skromność.
 • Męstwo, wielkoduszność, odwaga cywilna,  hart ducha.
 • Sprawności fizyczne.

Sprawdzona metoda

Otrzymasz dostęp do strategii wychowawczej, którą dzisiaj stosują już tylko nieliczni. Ta strategia pokazuje, jak w miarę szybko, a przede wszystkim skutecznie i w zgodzie z tradycją, formować charaktery dzieci.

Jeśli jesteś rodzicem, który marzy o odbudowie tradycyjnego świata na zgliszczach (po)nowoczesności, ten poradnik będzie dla Ciebie odkryciem.

O Autorze:

Dariusz Zalewski - od wielu lat upowszechnia klasyczną (katolicką) etyką wychowawczą. Jest to sprawdzony przez wieki sposób formowania ludzkich charakterów oparty na cnotach moralnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą na różnych poziomach szkolnictwa. To co proponuję Autor, to nie tylko teoretyczne rozważania, ale wiedza oparta na praktyce.

Wszystkie książki Dariusza Zalewskiego dostępne w naszej księgarni online i stacjonarnie:

Opis

Wydawnictwo
Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej
Oprawa
Miękka
Ilość stron
189
ISBN
978-83-88162-74-9
Autor
Dariusz Zalewski
Rok wydania
2013
Wymiar
145 x 200

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski

Wychować człowieka szlachetnego - Dariusz Zalewski

34,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni