O wychowaniu - Jadwiga Zamoyska
View all images
O wychowaniu - Jadwiga Zamoyska
O wychowaniu - Jadwiga Zamoyska

O wychowaniu - Jadwiga Zamoyska

Opinia (0)
39,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Książka O wychowaniu przypomina nam, że podstawowe zasady wychowania wypływają z wiary. W dobie opierania działań wychowawczych na psychologii, a nierzadko i biologii, takie podejście zmusza chrześcijańskich rodziców do postawienia na nowo pytania: „Jak wychowywać?”

Ilość :
Otrzymasz 39 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

NOWE WYDANIE ŚWIETNEGO PRZEWODNIKA WYCHOWAWCZEGO!

Książka O wychowaniu przypomina nam, że podstawowe zasady wychowania wypływają z wiary. W dobie opierania działań wychowawczych na psychologii, a nierzadko i biologii, takie podejście zmusza chrześcijańskich rodziców do postawienia na nowo pytania: „Jak wychowywać?”. Odpowiedź, którą odnajdziemy w książce generałowej Zamoyskiej, pozwala oprzeć proces wychowania na solidnym fundamencie głębokiej, przemyślanej i sprawdzonej przez wieki katolickiej pedagogiki.

Znakomita postać generałowej Jadwigi Zamoyskiej przemawia po dziś dzień przykładem życia zgodnego z zasadami wiary, gorącym patriotyzmem i oddaniem sprawie narodowej. Jej wpływ na życie polityczne i społeczne, energiczne i nowatorskie działania pedagogiczne i gospodarcze, mądrość i dobroć sprawiły, że była na ówczesne czasy postacią ponadprzeciętną i wybitną, a obecnie może stanowić wzór życia chrześcijańskiego.

Fragmenty Książki "O wychowaniu"

"Celem wychowania jest wyrobić sąd, sumienie i wolę, ale nie wytwarzając wokół sztucznych i niewolniczych warunków życia, ale dając dzieciom od maleństwa dobre przyzwyczajenia, ucząc je czynić w każdej chwili, co na tę chwilę przypada, i to w sposób właściwy."


"Dobre wychowanie dzieci wymaga ze strony rodziców i nauczycieli nieustannej czujności, poświęcenia, trudu, zaparcia się siebie, a wreszcie nieustannego umartwienia, ażeby nie szukając własnego zadowolenia, własnej korzyści, rozrywki, mieć jedynie na celu dobro doczesne i wieczne dzieci, które się wychowuje."


"Rodzicom trzeba z ofiarą samych siebie, w pocie czoła pracować nad wychowaniem dzieci, póki na to czas, jeżeli nie chcą we łzach, po czasie, zbierać owoców swojej nieostrożności."


"Zdobywając spokój sumienia, zostawiając dzieciom dobrą sławę, zacne imię, dobre przykłady i tradycje rodzinne, jakże wiele się czyni dla ich szczęścia! Nie godzi się poświęcać tych doczesnych i wiecznych korzyści dla dodatkowej garści złota, chciwością na bliźnich zdobytej."


"Trzeba chwalić z umiarkowaniem, ganić z miłością; chwalić wysiłek, ganić niedbalstwo, dobrą czy złą wolę dziecka, a nie doskonałość lub nieudolność czynów."


"Przezorność rodzicielska, jakkolwiek mądra i baczna, nie przeszkodzi skutkom grzechu pierworodnego. Temu jedynie łaska Boża podołać może."


"Wyrazem wiary, nadziei i miłości jest krzyż, pod którego znakiem obiecane jest zwycięstwo: In hoc signo vinces. Pod tym znakiem, wbrew wszelkim przeciwnym prądom, zwyciężą i rodzice w trudach i walce o dobre wychowanie dzieci, zwyciężą i dzieci w pokusach i walkach chrześcijańskiego bojowania."

Opis

Wydawnictwo
Fundacja Servire Veritati
Oprawa
Miękka
Format
145x210
Ilość stron
324
ISBN
978-83-952202-7-2
Autor
Jadwiga Zamoyska
Tytuł oryginału
O wychowaniu
Kod EAN
9788395220272

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
O wychowaniu - Jadwiga Zamoyska

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

O wychowaniu - Jadwiga Zamoyska

O wychowaniu - Jadwiga Zamoyska

39,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni