.

.

Protokoły Obrad Mędrców Syjonu - Reprint 1920 r.

Protokoły Obrad Mędrców Syjonu. Komentarze, konkluzye, wnioski. Reprint Wydania z roku 1920, nakładem Spółki Wydawniczej "Książka Polska"

"Bliskie jest przyjście Anty-Chrysta i królestwo szatana na ziemi"


Dla tych, którzy dotąd wierzyć nie chcieli, że straszliwe, tajemnicze widmo czai sie u wrót naszych


W 1903 roku na łamach petersburskiego czasopisma Russkoje Znamia , a dwa lata później, już jako oddzielna edycja książkowa, ukazały się Protokoły mędrców Syjonu. Wzbudziły ogromną sensację, zawierały bowiem teksty, z których wynikało niezbicie, że za wszelkie przewroty społeczne odpowiedzialni są Żydzi, którzy dążą w ten sposób do przejęcia władzy nad światem.

39,00 zł
Ilość
Produkt chwilowo niedostępny. W celu realizacji zamówenia, prosimy o kontakt bezpośrednio ze sklepem.

Protokoły Obrad Mędrców Syjonu. Komentarze, konkluzye, wnioski. Międzynarodowy spisek żydowski przeciw chrześcijańskim narodom i chrześcijańskiej cywilizacji. Dosłowne tłumaczenie tajnych dokumentów żydowskich wraz z objaśnieniami.
Reprint (zachowano pełną i niezmienioną treść książki) wydania z roku 1920, nakładem Spółki Wydawniczej "Książka Polska"

"Bliskie jest przyjście Anty-Chrysta i królestwo szatana na ziemi"

Dla tych, którzy dotąd wierzyć nie chcieli, że straszliwe, tajemnicze widmo czai sie u wrót naszych W 1903 roku na łamach petersburskiego czasopisma Russkoje Znamia , a dwa lata później, już jako oddzielna edycja książkowa, ukazały się Protokoły mędrców Syjonu. Wzbudziły ogromną sensację, zawierały bowiem teksty, z których wynikało niezbicie, że za wszelkie przewroty społeczne odpowiedzialni są Żydzi, którzy dążą w ten sposób do przejęcia władzy nad światem.


Jak pisze "Demagog" :) na swojej stronie internetowej:

Protokoły mędrców Syjonu” zostały sfabrykowane ponad sto lat temu i miały być pretekstem do szerzenia antysemickich nastrojów. Ten kontrowersyjny tekst od lat traktowany był przez antysemitów jako ważne świadectwo spisku żydowskiego, stał się m.in. podstawą propagandy nazistów. Mimo że autentyczność tych dokumentów została już bardzo dawno zakwestionowana i obalona, to do dzisiaj nadal budzą one zainteresowanie, zwłaszcza w społecznościach i grupach antysemickich. I nadal wydawane są w wielu krajach na całym świecie. 

LINK DO CAŁEGO ARTYKUŁU


...teraz na poważnie:

Prawdopodobnie, tekst „Protokołów” napisał niejaki Matwiej Gołowiński – współpracownik tajnych służb rosyjskich, na ich zamówienie. Oficjalny przekaz jest taki, że Wielki Sanhedryn (najwyższa żydowska instytucja religijna i sądownicza), któremu przypisywano autorstwo „Protokołów”, nie miał z nimi nic wspólnego. „Protokoły”, jak twierdzą źródła opiniotwórcze są fałszerstwem, lecz mimo tego wywarły znaczący wpływ na historię minionego stulecia. Tekst ten żyje też (i nieźle się ma) również dziś, w XXI wieku. Wydano go praktycznie w każdym kraju świata często w milionowych nakładach.

„Protokoły” posiadają walor uniwersalny, ponadczasowy, gdyż trafnie i obrazowo opisują ciemną stronę natury ludzkiej oraz ciemną stronę ówczesnego i, niestety, także współczesnego świata: chciwość, zazdrość, głupotę i okrucieństwo, chęć panowania nad innymi, wszechwładzę pieniądza, łatwość sterowania opinią publiczną przez media i przez politycznych przywódców, niedoskonałość demokracji. W „Protokołach” mamy też opisany z detalami, sensacyjny plan przejęcia władzy i jej utrzymania. To jest dobry tekst napisany umiejętnie i sugestywnie (agent Gołowiński dobrze wypełnił zadanie). Zapewne stąd, między innymi, wzięła się jego wielka popularność.

Encyklopedia Britannica opisuje protokoły mędrców Syjonu jako sfałszowany dokument, który służył za pretekst i uzasadnienie antysemityzmu na początku XX wieku. Znaczna większość historyków w Stanach Zjednoczonych i Europie zgadza się od dawna, że dokument jest fałszywy, a w 1993 roku sąd okręgowy w Moskwie wydał nawet w tej sprawie formalne orzeczenie, stwierdzające, że Protokoły mędrców Syjonu zostały sfabrykowane, oddalając powództwo o oszczerstwo wytoczone przez ultranacjonalistyczną organizację Pamjat, która posługiwała się nimi w swoich antysemickich publikacjach.Protokoły mędrców Syjonu przyjmowane są jako prawdziwe w tych rejonach świata, gdzie dominują krytyczne opinie na temat Żydów czy Izraela, a także m.in. w Japonii, gdzie wiele osób uważa je za podręcznik przejmowania władzy. W obecnych konfliktach na Bliskim Wschodzie Protokoły mędrców Syjonu są wykorzystywane jako dowód żydowskiego spisku. Dały też one początek współczesnej literaturze spiskowej, jak "None Dare Call it Conspiracy" (Nikt nie waży się nazwać tego spiskiem) czy "Conspirators Hierarchy: the Committee of 300" (Hierarchia konspiratorów: Komitet 300).


Opis

Wydawnictwo
ANTYK Marcin Dybowski
Oprawa
Miękka
Format
a5
Ilość stron
130
Autor
Matwiej Gołowiński
Tytuł oryginału
Protokoły Obrad Mędrców Syjonu. Komentarze, konkluzye, wnioski
Rok wydania
2009

Specyficzne kody

Blog nawigacja

Najnowsze posty

Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
83 wyświetlenia 2 Lubię

Święty Michał, Archanioł, jest według nauki Kościoła i tradycyi jednym niebieskich z siedmiu duchów, stojących u...

Czytaj więcej
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
131 wyświetlenia 2 Lubię

Mistyczne Miasto Boże - Maria z Agredy | Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera (...) Aniołowie święci posłusznie...

Czytaj więcej
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
182 wyświetlenia 2 Lubię

Strzec się trzeba także modernizmu, czyli tego systemu filozoficzno-teologicznego, który w najnowszych czasach...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

12 Polecane z tej kategorii