Paolo Lionni - Szkoła lipska i destrukcja edukacji | Garda
View all images
Paolo Lionni - Szkoła lipska i destrukcja edukacji | Garda
Paolo Lionni - Szkoła lipska i destrukcja edukacji | Garda

Paolo Lionni - Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji

Opinia (0)
36,80 zł
46,00 zł
Zniżka 20%
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Paolo Lionni - Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji | Jeśli do tej pory Twój stosunek do systemów edukacji na całym świecie był sceptyczny i miałeś obawy, że coś poszło nie tak, to książka "Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji" Paolo Lionniego rozwieje Twoje wątpliwości. Zmiany w sposobie i treści nauczania mogą mieć fatalne skutki dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Bazując na pracach psychologicznych Wilhelma Wundta, jego uczniowie i całe rzesze kontynuatorów, opracowały zredukowany obraz człowieka jako zwierzęcia mającego podporządkować się wpływom środowiska.

Ilość :
Otrzymasz 36.8 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Paolo Lionni - Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji


Jeśli do tej pory Twój stosunek do systemów edukacji na całym świecie był sceptyczny i miałeś obawy, że coś poszło nie tak, to książka "Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji" Paolo Lionniego rozwieje Twoje wątpliwości. Zmiany w sposobie i treści nauczania mogą mieć fatalne skutki dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Tematem tej książki są zmiany, jakie wprowadzono w systemach edukacji już na początku XX wieku. Jak dowodzi autor, prace psychologiczne Wilhelma Wundta stały się podstawą do redukcji obrazu człowieka i zniwelowania go do postaci zwierzęcia, które musi poddać się wpływom środowiska. Systemy nauczania zamieniły się w związku z tym w behawioralną tresurę, która ma pozbawić człowieka wolnej woli i nauczyć go dostosowywania się do zastanej sytuacji na świecie. Warto podkreślić, że zostało to poparte przez potężne instytucje, takie jak Fundacja Rockefellera czy Fundacja Carnegie.

Tymczasem dla wielu uczniów, rodziców czy nauczycieli kwestia ta wciąż pozostaje nieznana. Publikacja pozwala w szerszym kontekście ujrzeć mechanizmy, które od najmłodszych lat kształtują społeczeństwa podatne na manipulacje i łatwe zarządzanie. Jej celem jest zainspirowanie czytelników do umysłowej suwerenności i samodzielnego myślenia bez względu na narzucone schematy.

Szkoła lipska - początek Psychologii eksperymentalnej 

W 1879 roku Wundt założył w Lipsku słynne laboratorium psychologiczne. Data ta jest uważana za początek psychologii klasycznej (eksperymentalnej). Bazując na pracach psychologicznych Wilhelma Wundta (założyciela, jego uczniowie i całe rzesze kontynuatorów, opracowały zredukowany obraz człowieka jako zwierzęcia mającego podporządkować się wpływom środowiska. Rozwijając te idee zaproponowali oni daleko idące zmiany w systemach nauczania, w których edukacja została sprowadzona do tresury behawioralnej opartej procesy bodźcowania, mając ostatecznie na celu wypracowanie procesów dostosowawczych u pozbawionego wolnej woli człowieka.

FUNDACJA ROCKEFELLERA I FUNDACJA CARNEGIE

Te progresywne metody nauczania zostały na Zachodzie wsparte przez potężne fundacje takie jak Fundacja Rockefellera czy Fundacja Carnegie, natomiast na Wschodzie przez nowo powstające państwa komunistyczne zmieniając szkoły w kliniki behawioralne. Dla ucznia, rodzica czy nawet nauczyciela wciąż postępująca degradacja systemów kształcenia pozostaje wielką niewiadomą. Procesy te pogłębiają się z pokolenia na pokolenie pchając nieświadome rzesze w niewiadomym kierunku. Książka ta rozwiewa wszelkie wątpliwości i wskazuje prawdziwe podstawy oraz cele współczesnej progresywnej edukacji.

O Autorze:

Paolo Lionni to włoski naukowiec, myśliciel oraz autor głośnej książki "Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji".
Urodził się w Szwajcarii w 1938 roku. Edukował się we Włoszech, Szwajcarii oraz w USA (Uniwersytet Brandeis). W ciągu swojego życia był dyrektorem artystycznym kilku krajowych magazynów, a jego rysunki, poezja, eseje i tłumaczenia były publikowane w Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Przez ostatnie 15 lat swojego życia bardzo aktywnie działał na polu edukacji, propagując alternatywę dla filozofii edukacyjnych opisanych w tej książce.

Wydawnictwo GARDA

Opis

Wydawnictwo
GARDA
Oprawa
Miękka
Format
11 x 18 cm
Ilość stron
126
ISBN
978-83-950843-4-8
Autor
Paolo Lionni
Tytuł oryginału
Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji
Rok wydania
2021
Kod EAN
9788395084348

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Paolo Lionni - Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Paolo Lionni - Szkoła lipska i destrukcja edukacji | Garda

Paolo Lionni - Szkoła lipska i systematyczna destrukcja edukacji

36,80 zł
46,00 zł
Zniżka 20%
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni