.

.

Chleb Żywota. Szczegółowy wykład o Najświętszym Sakramencie Ołtarza - ks. Feliks Reiners

Chleb Żywota. Szczegółowy wykład o Najświętszym Sakramencie Ołtarza - Ks. Feliks Reiners to reprint dzieła z 1913 roku, które na język polski przełożył ks. prof. dr Wojciech Galant


Obszerny tekst woluminu ciekawie i pięknie wykłada wiedzę o Najświętszym Sakramencie Ołtarza, od czasów najdawniejszych bo sięgających Starego Testamentu; znajdziemy tutaj też cudowne zdarzenia związane z Mszą Świętą, Żywoty Świętych i Ojców Kościoła, opisy kultywowania świąt, historię tajnych starych bractw, legendy, oraz piękne i natchnione modlitwy z początków chrześcijaństwa do Boga, Jezusa, Matki Bożej i wielu Świętych. Księga zawiera także mnóstwo drzeworytów całostronicowych i mniejszych umieszczonych w tekście, oraz siedemnaście  obrazów -  są to piękne, stare reprodukcje znanych i cenionych dawnych mistrzów, których oryginały znajdują się w muzeach lub miejscach kultu.

229,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

Chleb Żywota. Szczegółowy wykład o Najświętszym Sakramencie Ołtarza - Ks. Feliks Reiners to reprint dzieła z 1913 roku, które na język polski przełożył ks. prof. dr Wojciech GalantCo znajdziemy w reprincie Chleb żywota?


Książka Chleb żywota opracowana przez ks. Feliksa Reinersa to prawdziwe kompendium wiedzy na temat Najświętszego Sakramentu, jakim jest Eucharystia. W dziele tym autor nie tylko szczegółowo przedstawia historię ustanowienia tego Sakramentu, ale także wyjaśnia, dlaczego Jezus na symbol swego ciała i krwi wybrał właśnie chleb i wino.

Pomiędzy wszystkimi siedmiu Sakramentami, widomymi środkami łaski na uświęcenie wiernych, zawiera Najświętszy Sakrament Ołtarza samego Boskiego Dawcę łask, z Jego Bóstwem i człowieczeństwem. Dla tego też Apostołowie wielbili i głosili Eucharystyę jako nieoceniony klejnot, jako środowisko wszystkich łask i błogosławieństw, jako Tajemnicę nad wszystkie tajemnice i jako streszczenie wszystkich cudów stworzenia, odkupienia i poświęcenia. W systemie planetarnym widzimy słońce, jako wielkie koło rozpędowe we wszechświatowym zegarze, około którego tysiące ciał niebieskich krąży według praw wiecznych i nieodzownych.


Monumentalne, liczące niemal 1000 stron dzieło, zawiera także życiorysy Ojców Kościoła i Świętych, cudowne zdarzenia związane z Mszą Świętą oraz opisy kultywowania świąt. W dziele tym przybliżone zostały również dzieje tajnych starych bractw.


Książka religijna na prezent


Księga ze względu na swoją bogatą duchową treść oraz kunsztowne wydanie rewelacyjnie sprawdzi się w roli upominku dla katolika. Książkę religijną podarować można chociażby nowożeńcom lub osobie, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Tego typu reprint może stać się cenną rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Dzieło oprawiono w twardą oprawę przyozdobioną złoceniami. Obszerną treść woluminu wzbogacają dodatkowo całostronicowe drzeworyty oraz aż siedemnaście obrazów – obrazy te stanowią reprodukcje znanych i cenionych dawnych mistrzów, których oryginały znaleźć można w świątyniach lub muzeach.Opis

Wydawnictwo
3DOM
Oprawa
twarda ze złoceniami
Format
200 x 272 mm
Ilość stron
980
ISBN
9788367142465
Autor
ks. Feliks Reiners, ks. prof. dr Wojciech Galant
Tytuł oryginału
Chleb Żywota. Szczegółowy wykład o Najświętszym Sakramencie Ołtarza
Rok wydania
2022
Kod EAN
9788367142465

Specyficzne kody

Blog nawigacja

Najnowsze posty

Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
6 wyświetlenia 1 Lubię

Święty Michał, Archanioł, jest według nauki Kościoła i tradycyi jednym niebieskich z siedmiu duchów, stojących u...

Czytaj więcej
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera - Maria z Agredy | Mistyczne miasto Boże
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera - Maria z Agredy | Mistyczne miasto Boże
31 wyświetlenia 1 Lubię

Mistyczne Miasto Boże - Maria z Agredy | Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera (...) Aniołowie święci posłusznie...

Czytaj więcej
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
126 wyświetlenia 1 Lubię

Strzec się trzeba także modernizmu, czyli tego systemu filozoficzno-teologicznego, który w najnowszych czasach...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

12 Polecane z tej kategorii