Polska czy Polin. Sekrety relacji polsko-żydowskich - Krzysztof Baliński
Przeżywamy trudne czasy. Skaczą na nas jak koza na pochyłe drzewo, rodzimi zaprzańcy wyją z radości, polskie ustawy pisze Mosad, a polskich ministrów zatwierdza ambasador Izraela. Dlaczego udostępniono Wawel na obrady Knesetu? Dlaczego prezydent nie ma czasu dla Kresowiaków, a nie wytrzyma dnia bez spotkania z rabinem Schudrichem? Gdzie jest ośrodek, w którym podejmuje się decyzje? Na Nowogrodzkiej czy na szabasowych kolacjach? Skąd sprzeciw wobec wznowienia ekshumacji w Jedwabnem? I wreszcie – dlaczego premierem w trybie nadzwyczajnym, ocierającym się o groteskę, zrobiono bankiera, a żydowskie gazety powitały go nagłówkiem – „świetny bankier na czele rządu”?
Krzysztof Baliński ujawnia prawdziwe oblicze relacji polsko-żydowskich, te sekrety jakie w mediach głównego nurtu, tych rządowych jak i lewico-liberalnych starannie się ukrywa.
Izrael to „strategiczny sojusznik” i „bliski przyjaciel” Polski, a stosunki z nim, pomimo nieporozumień „znakomite i cywilizacyjnie bliskie”. Tymczasem sojusznik kuma się z Putinem i to państwo, w którego interesie leży słaba Polska. To twór marksistowski (z domieszką narodowego socjalizmu), stworzony przez przybyłych z ZSRR animatorów rewolucji bolszewickiej, a pochodną owych bolszewików jest dzisiejsza pozycja lobby żydowskiego w Ameryce. Mówiąc o Rosji, warto uwzględnić i ten aspekt rzeczywistości. Warto też uświadomić sobie, że doskonałe relacje izraelsko-rosyjskie są zagrożeniem dla Polski.
O Autorze:
Krzysztof Andrzej Baliński (ur. 9 czerwca 1947 w Będzinie) - polski dyplomata i politolog specjalizujący się w problematyce krajów arabskich. Ambasador Polski w Syrii (1991–1994), z akredytacją w Jordanii (1991–1995).
Urodzony w 1947 roku w Będzinie Krzysztof Baliński to uznany polski pisarz, którego książki można znaleźć m.in w naszej Księgarni rodzinnej Familis 😀 . W 1971 roku ukończył studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie odbył staż w tamtejszej Katedrze Orientalistyki. Studiował także w Paryżu oraz w Damaszku, gdzie pracował jako tłumacz w Ambasadzie PRL. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego działającego od 1922 roku, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o Bliskim i Dalekim Wschodzie. Autor m.in.: Polska czy UkroPolin czyli Polska Palestyną Europy, Judejczykowie nas podchodzą. O mieniu pożydowskim w Polsce oraz prezentowanej Polska czy Polin. Sekrety relacji polsko-żydowskich.