Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel | Książka - księgarnia internetowa Familis
View all images
Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel | Książka - księgarnia internetowa Familis
Książka - Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel - odnaleziona w archiwum Jezuitów i wydana ponownie po prawie 100 latach.
Książka napisana ponad sto lat temu, jest dziś szczególnie aktualna.
Feliks Cozel - Pogadanka o socjalizmie - spis treści
Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel | Księgarnia online
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa!

 

Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel

Opinia (0)
29,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Produkt chwilowo niedostępny. W celu realizacji zamówenia, prosimy o kontakt bezpośrednio ze sklepem.

Książka - Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel - została odnaleziona w archiwum Jezuitów i wydana ponownie po prawie 100 latach.

W niniejszej pracy ksiądz Cozel rozprawia się z ideologią z piekła rodem, czyli z marksizmem. I czyni to wybornie. Na początku XX wieku, kiedy to książka powstała, socjalizm / komunizm rozwijał się bardzo prężnie. Spuścizna dwóch piekłoszczyków: Marksa i Engelsa trafiała na bardzo podatny grunt. Na grunt tak zwanej „walki klas”, która tak naprawdę była (i jest) jedynie manifestacją niebywałej pychy, pogardy, chciwości oraz żądzy – walką z zastanym porządkiem.

Ilość :
Otrzymasz 29 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Pogadanka o socjalizmie – ks. Feliks Cozela to książka napisana ponad sto lat temu, a dziś szczególnie aktualna.

Książka odnaleziona w archiwum Jezuitów!

Książka która nigdy po II wojnie światowej nie została opublikowana. Nie ma jej także w obiegu cyfrowym.

Można domniemywać, że w czasach PRL-u cenzor nie dopuściłby do druku takiej "wywrotowej" publikacji.

W niniejszej pracy ksiądz Cozel rozprawia się z ideologią z piekła rodem, czyli z marksizmem. I czyni to wybornie. Na początku XX wieku, kiedy to książka powstała, socjalizm / komunizm rozwijał się bardzo prężnie. Spuścizna dwóch piekłoszczyków: Marksa i Engelsa trafiała na bardzo podatny grunt. Na grunt tak zwanej „walki klas”, która tak naprawdę była (i jest) jedynie manifestacją niebywałej pychy, pogardy, chciwości oraz żądzy – walką z zastanym porządkiem.

(...) Książka napisana ponad sto lat temu, jest dziś szczególnie aktualna. 

Marksizm nie umarł.

Marksizm nieustannie się zmienia. Obecnie stoimy w obliczu kolejnej rewolucji, niezwykle zjadliwej formy komunizmu, czyli marksizmu 2.0. Ten neomarksizm wypala człowieka od środka, psuje go i pod pozorem iluzji zabiera jego duszę do piekła. Ktoś pyta: co tu nowego? Obecna rewolucja jest jeszcze bardziej niebezpieczna, ponieważ celuje w DZIECI i dysponuje do tego całym szeregiem nowoczesnych narzędzi, żeby nie wpomnieć np.: o chińskim TikToku.

Cała ta lewicowa zielona ideologia „cierpiącej matki ziemi”, gender „LGBT i inne litery”, która zdobywa szturmem świat, poprzez "marsz przez instytucje" („domaszerowała” niestety także do Watykanu) doprowadzając do tak niebezpiecznej sytuacji, z której człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, że stał się ofiarą diabolicznego systemu  i jest na drodze do wiecznej zagłady. A hierarchia kościelna – z kilkoma godnymi uwagi wyjątkami – zamiast bić na alarm,  dolewa oliwy do ognia… Ognia piekielnego…

Warto także zaznaczyć, że ksiądz Feliks Cozel broni, niczym lew, nierozerwalności małżeństwa.

Jakże nam potrzebna jest ta zdrowa nauka, oparta na wierze i tradycji katolickiej, która jest przecież bezpośrednio umocowana w słowach (i naukach) samego Zbawiciela. A która jest obecnie tak bardzo znieważana i deptana przez – i to najbardziej boli – kościelnych purpuratów, często też tych zasiadających na najwyższych szczeblach Kurii Rzymskiej...

Bo czymże są szalone wynaturzenia w rodzaju: zgody na udzielanie Komunii św. osobom żyjących w związkach cudzołożnych, czy też – o zgrozo – puszczanie oczka w kierunku sodomitów i przyzwalanie tym nieszczęśnikom – ba! – akceptowanie ich grzechów wołających o pomstę do Nieba – do dalszego grzesznego życia oraz błogosławienia ich w drodze do... piekła, oczywiście jeśli się nie nawrócą. Ale jak tu się nawrócić, skoro i sam Papież – zdaje się – zapomniał, do czego został przez Pana Boga powołany... (...).

Słowo od dr Anny Mandreli

W 1900 roku żydowski działacz socjalistyczny Efroim Czaki, używając pseudonimu Franciszek Czerski opublikował Czerwony katechizm. Była to broszura propagandowa, która pod hasłami równości i wolności, miała przekonać robotników do idei socjalistycznych. Ks. Feliks Cozel, dostrzegając szkody, jakie w duszach katolików może poczynić ten manifest socjalistów, napisał polemiczny tekst. Jezuita nie tylko obalił fałszywe rozumienie równości, ale również zwrócił uwagę na fakt, że socjaliści jedynie udają neutralnych religijnie. Ich prawdziwym celem jest promocja ateizmu, dążenie do świeckiego państwa, obalenie katolickiego porządku i hierarchii – detronizacja Chrystusa Króla. W Czerwonym katechizmie znajdują się takie postulaty jak oddzielenie Kościoła od państwa czy powszechna, świecka i oddzielona od Kościoła edukacja. Socjaliści żądają by, religii nie mieszano do polityki, bo religia jest rzeczą sumienia każdego człowieka (...).

(...) Kryzys w Kościele, a co za tym idzie kryzys cywilizacji, rodziny i społeczeństw pogłębia się z roku na rok. Aby nie dać się zwieść czytajmy wartośćiowe książki, poznawajmy nieomylne i niezmienne nauczanie Kościoła katolickiego(...)

Słowo od Katoliczki (fragment - Pogadanka o socjalizmie), dr Anna Mandrela

O Autorze:

Ks. Feliks Cozel SJ - urodził się 17 listopada 1847. Około 1862 wstąpił do zakonu jezuitów, a około 1878 otrzymał sakrament święceń kapłańskich. Pracował na różnych stanowiskach, m.in:

Profesor gimnazjum w Tarnopolu 1869-74, logiki w Starej Wsi 1879-82, religii i matematyki w Tarnopolu 1882-84, filozofii w Krakowie 1884-85, teologii moralnej w klasztorze Bazylianów w Dobromilu 1885-86, etyki w klasztorze we Lwowie 1886-87, teologii moralnej i dogmatycznej w Ławrowie 1887-88 i Krystynopolu 1888-90, religii i propedeutyki w Chyrowie 1890-92 oraz etyki w Tarnopolu 1892-93, misjonarz ludowy w Tarnopolu 1893-95, profesor teologii moralnej w Krakowie 1895-97, kaznodzieja w Tarnopolu 1897-99 i Nowym Sączy 1899-1901, pisarz i rekolekcjonista w Krakowie 1901-5, operariusz w Czerniowcach 1905-6, redaktor „Głosów Katolickich” w Krakowie 1904-5 i 1906-7, operariusz w Tarnopolu 1907-8, kapelan więzienia w Nowym Sączu 1908-1909, kaznodzieja w Czerniowcach 1909-11, pisarz w Krakowie 1911-13, operariusz w Czarniowcach 1913-14, Lwowie 1914-19 i Tarnopolu 1919-20, współpracownik Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy w Krakowie 1920-22, operariusz w Chyrowie 1922-23, Tarnopolu 1923-24 i Starej Wsi 1924-28.

Autor wielu broszur i artykułów o tematyce religijnej i społecznej. Jego publikacja pt. Spowiedź. Jaką być powinna i jak się do niej gotować do 1928 została wydana w liczbie przeszło jednego miliona egzemplarzy i została przetłumaczona na pięć języków (ruski, litewski, francuski, niemiecki, rosyjski).

Zmarł 18 I 1928 w Kolegium oo. Jezuitów w Starej Wsi w wieku 81 lat, w 66 roku życia zakonnego i 50 roku kapłaństwa

Opis

Wydawnictwo
Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej
Oprawa
Miękka
Format
13,5 cm x 19,5 cm
Ilość stron
104
ISBN
978-83-970094-0-0
Autor
ks.Feliks Cozel SI
Tytuł oryginału
Pogadanki o socjalizmie
Rok wydania
2023
Kod EAN
9788397009400
Seria
Reprint

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel | Książka - księgarnia internetowa Familis

Pogadanka o socjalizmie - Ks. Feliks Cozel

29,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14