Książka - Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - Maria Jadwiga Rorot
View all images
Książka - Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - Maria Jadwiga Rorot
Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - s Maria Jadwiga Rorot | ksiegarnia - Rosa Mystica
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa!

 

Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - s. Maria Jadwiga Rorot FI

Opinia (0)
29,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Główną bohaterką książki - Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - s. Marii Jadwigi Rorot FI jest Maryja, najbardziej wpływowa kobieta świata – jak Ją niegdyś nazwał „National Geographic” – i tajemnicza siła Jej oddziaływania, sprawiająca, że miliony mężczyzn i kobiet złożyło w Jej ręce swe życie z nadzieją na jak najszybsze osiągnięcie duchowej harmonii z Jej Boskim Synem

Ilość :
Otrzymasz 29 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - s. Maria Jadwiga Rorot FI

Główną bohaterką książki - Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - s. Marii Jadwigi Rorot FI jest Maryja, najbardziej wpływowa kobieta świata – jak Ją niegdyś nazwał „National Geographic” – i tajemnicza siła Jej oddziaływania, sprawiająca, że miliony mężczyzn i kobiet złożyło w Jej ręce swe życie z nadzieją na jak najszybsze osiągnięcie duchowej harmonii z Jej Boskim Synem (por. Ps 45).

Do roli interpretatora zjawiska owej dobrowolnej i chcianej zależności człowieka od Matki Boga został przez Autorkę s. Marie Jadwige Rorot wybrany subtelny Doktor, teolog epoki Średniowiecza, mędrzec w habicie franciszkańskim, na nowo dostrzeżony i wyniesiony do chwały ołtarzy przez św. Jana Pawła II bł. Jan Duns Szkot.

Czytelnik odnajdzie w tej książce sprawnie i precyzyjnie przygotowane wprowadzenie w myśl Dunsa Szkota. Dzięki wyjątkowemu teologicznemu talentowi Autorki poczuje się dobrze poprowadzony przez zakamarki metafizycznych i spekulatywnych sformułowań – na pierwszy rzut oka zawiłych – średniowiecznego mnicha, który, koncentrując się na wyjątkowym pięknie Niepokalanej Dziewicy, dostrzega w Niej dzieło sztuki Boga.

Wszystkie zdania użyte w tym opracowaniu przesiąknięte są zauroczeniem Osobą Chrystusa, któremu Autorka ostatecznie pragnie wyznać miłość, poświęcając sporo uwagi uzasadnieniu specjalnych ślubów składanych dodatkowo – poza przyrzeczeniem czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – w jej franciszkańskiej wspólnocie zakonnej, ślubów maryjnych.

Fragment wstępu książki - ks. prof. dr. hab. Roberta Skrzypczaka

Fragmenty książki - Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej

W rozwoju nauki chrześcijańskiej Duns Szkot zasłużył się przede wszystkim jako obrońca dwóch tez: tezy o absolutnym prymacie Chrystusa oraz tezy o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, do tryumfu których to właśnie jego szkoła na przestrzeni wieków najbardziej się przyczyniła. Przenikliwość jego myśli zjednała mu tytuł Doktora subtelnego, a wkład w rozwój mariologii sprawił, iż bywa również nazywany Doktorem maryjnym. Jego myśl mariologiczna wywarła ogromny wpływ na doktrynę i duchowość wypracowywaną przez Zakon Seraficki, aż do obecnych czasów. Pozwoliło to na rozwój studiów, które stały się godnymi podziwu zwłaszcza w wiekach XV–XVII. Szczególne bogactwo jego doktryny ujawniło się przede wszystkim w czasach współczesnych, w rozwoju myśli mariologicznej św. Maksymiliana Marii Kolbego, kolejnego wielkiego franciszkanina, apostoła i męczennika Niepokalanej dwudziestego wieku.

(...) W niniejszej pracy pragniemy podjąć próbę ukazania, w jaki sposób nauka Doktora maryjnego znalazła miejsce w charyzmacie Franciszkanów Niepokalanej, którego istotę stanowi bezgraniczne poświęcenie się Niepokalanej, ujęte w formie odrębnego ślubu zakonnego. Bezpośrednią inspiracją dla Zgromadzenia jest postać św. Maksymiliana Marii Kolbego – to właśnie jego pisma stały się dla o. Manellego źródłem pogłębionej refleksji mariologicznej i impulsem do założenia rodziny zakonnej, która wzięła swój początek od grupy Braci Mniejszych Konwentualnych, pragnących w sposób radykalny uczynić własną doktrynę maryjną ich świętego współbrata.

Temat jest niezwykle istotny, ponieważ ma na celu ukazanie zarówno aktualności nauczania Jana Dunsa Szkota, co znajduje odzwierciedlenie we współczesnej myśli teologicznej i filozoficznej, jak również jego przełożenie na duchowość i wypływające z niej przejawy pobożności, również w życiu zakonnym. Istnieje jednak jeszcze inny powód potrzeby takiego ujęcia. Współcześnie borykamy się z problem tzw. „minimalizmu maryjnego”, polegającego na umniejszaniu roli Maryi w Bożej ekonomii, powodowanego obawą o „przyćmienie” rangi Chrystusa – jedynego Pośrednika.

Kategoria: pobozność Maryjna  Tagi: ślub Maryjny, myśl franciszkańska, Maria Jadwiga Rorot
Fundacja Rosa Mystica

Opis

Wydawnictwo
Rosa Mystica
Oprawa
Miękka
Format
130 x 180 mm
Ilość stron
230
ISBN
978-83-967935-3-9
Autor
s. Maria Jadwiga Rorot FI
Tytuł oryginału
Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej
Kod EAN
9788396793539

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - s. Maria Jadwiga Rorot FI

Zobacz także

Książka - Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - Maria Jadwiga Rorot

Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej - s. Maria Jadwiga Rorot FI

29,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni