.

.

Modlitewnik różańcowy z westchnieniami do Maryi - W Tobie schronienie

Modlitewnik różańcowy z westchnieniami do Maryi - W Tobie schronienie

25,90 zł
Obwoluta
Ilość
Produkt w magazynie

WSTĘP

Ponad 2000 lat temu Maryja odpowiedziała Aniołowi Gabrielowi: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego (Łk l, 38). To wymowne i pełne pokory fiat Maryi, będące Jej zgodą i poddaniem się woli Bożej, dało początek wypełnianiu się słowa Pańskiego wypowiedzianego przez proroka Izajasza: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami (Mt 1, 23).

Od tamtego czasu Maryja, Matka Boga, jest obecna w całym życiu Jezusa, także po Jego Zmartwychwstaniu. Jak wiadomo, od męczeństwa Jezusa na krzyżu jest Ona nie tylko Matką Syna Człowieczego, lecz również naszą Matką (J 19, 26, 27).

Wszystkie cztery części Różańca Świętego (radosna, światła, bolesna, chwalebna) przypominają o najważniejszych wydarzeniach z życia Jezusa Chrystusa i Jego Rodzicielki. To właśnie nikt inny jak Maryja najdoskonalej znała i zna Swojego umiłowanego Syna i nikt inny jak tylko Jezus najdoskonalej znał i zna Swoją umiłowaną Matkę. Rozważanie poszczególnych tajemnic pozwala patrzeć na Boga oczyma Maryi, na co św. Jan Paweł Il zwraca uwagę w Liście Apostolskim Rosarium Virginis Mariae: odmawiając różaniec, wspólnota chrześcijańska wnika w spojrzenie Maryi i żyje jej wspomnieniami.

Jako apostołowie Maryi odmawiajmy codziennie Różaniec Święty, o co Maryja wielokrotnie prosiła i prosi w Swoich objawieniach. W 1877 roku w Gietrzwałdzie (woj. warmińsko-mazurskie)! Maryja powiedziała dwóm dziewczynkom: Żądam, abyście codziennie odmawiali Różaniec. W 1917 roku w Fatimie Matka Boska wypowiedziała do trojga dzieci następujące słowa: Nie zaniedbujcie codziennego odmawiania Różańca.
Do codziennego odmawiania Różańca Świętego zachęca nas także wielki mistyk i czciciel Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort: Błagam was tedy usilnie przez miłość, którą ku wam w Jezusie i Maryi w sercu noszę, [ ... ], odmawiajcie codziennie, o ile wam czas pozwoli, różaniec
Czyż może być coś piękniejszego od spełniania prośby naszej niebiańskiej Matki i wyrażania Jej każdego dnia naszego własnego fiat?

Modlitewnik W Tobie schronienie ma pomagać i towarzyszyć Czytelnikowi w realizacji tego celu. W pierwszej części znajdziemy schemat modlitwy różańcowej oraz wszystkie cztery części Różańca Świętego. Zostały one opatrzone wybranymi fragmentami Pisma Świętego i westchnieniami do Maryi, mogącymi posłużyć jako rozważania do poszczególnych tajemnic różańcowych.

W świecie, który pędzi tak, że czas przelatuje między pakami, warto zatrzymać się na chwilę przy Matce Najświętszej i „szepnąć" do Niej z głębi serca. Z tego też względu w drugiej części niniejszego modlitewnika znajdują się 62 westchnienia do Maryi, będące jednocześnie swoistymi aktami strzelistymi służącymi do wielokrotnego odma¬wiania w ciągu dnia. Dzięki nim Czytelnik może w każdej chwili spróbować zbliżać się do Bożej Rodzicielki.

Wszystkie westchnienia są owocem rekolekcji Oddanie33 przygotowujących do aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa, w których brałem udział od 29 listopada 2020 roku do 1 stycznia 2021 roku. Do uczestniczenia w nich zachęciła mnie przyjaciółka Ewa Kulas-Doroba, za co jej bardzo dziękuję. Pierwsze westchnienia powstały już w trakcie rekolekcji, a chronologię ich powstania znaleźć można na stronach 108-109 niniejszej publikacji.

Na końcu książki zostały zamieszczone wybrane modlitwy, litanie, opis Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, Nowenna Pompejańska oraz Mały Różaniec Serca dodatkowo ubogacające nas duchowo. Całość zamyka zestawienie świąt i uroczystości Najświętszej Maryi Panny obchodzonych w ciągu roku.

Bardzo dziękuję Katarzynie Dorobie za przygotowanie ilustracji, a także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego modlitewnika.

Nade wszystko jednak jestem wdzięczny Opatrzności Bożej za skierowanie mnie na Miłość Matki Bożej i całkowite oddanie się Niepokalanej.

Kontemplacją modlitwy różańcowej i refleksją nad westchnieniami pragnę zachęcić każdego do jeszcze większego zaufania, umiłowania i zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. To właśnie w Różańcu Świętym znajdziemy Maryję, w Niej odnajdziemy schronienie i to tylko Ona może zaprowadzić nas do Swojego Syna, Jezusa Chrystusa.

Niech czas poświęcony na modlitwę różańcową będzie czasem radosnego spotkania i codziennej rozmowy trzech serc: Niepokalanego Serca Maryi, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Twojego serca, drogi Czytelniku!

Ave Maria!


Opis

Wydawnictwo
WDS Sandomierz
Oprawa
miękka, folia soft / twarda, folia mat ze złoceniem
Format
12 x 17.5 cm
Ilość stron
140
Autor
Rafał Piechocki

Specyficzne kody

ean13
9788381015233
isbn
978-83-8101-523-3
Blog nawigacja

Najnowsze posty

Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
69 wyświetlenia 1 Lubię

Strzec się trzeba także modernizmu, czyli tego systemu filozoficzno-teologicznego, który w najnowszych czasach...

Czytaj więcej
Najświętszego Imienia Maryi 12 IX - Potężne Imię Maryja
Najświętszego Imienia Maryi 12 IX - Potężne Imię Maryja
119 wyświetlenia 1 komentarz 2 Lubię

Kiedy Maryja przyszła na świat, dano jej imię, które Bóg przez aniołów objawił jej rodzicom; tak mówi pisarz...

Czytaj więcej
Sierpniowe bestsellery
Sierpniowe bestsellery
144 wyświetlenia 4 Lubię

Zestawienie sierpniowych bestsellerów naszej księgarni.  W sierpniu największym zainteresowaniem naszych czytelników...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

12 Polecane z tej kategorii