.

.

Złoto - Hugo Wast (Gustavo Adolfo Martinez Zuviria)

Po wielu trudach z jej wydaniem trafia do Waszych rąk dzieło Hugo Wasta, pod tytułem Złoto. Jedna z trzech książek, które przekreśliły dorobek tego argentyńskiego pisarza na dekady. Mimo, że okrzyknięty największym hiszpańskojęzycznym autorem początków ubiegłego wieku (na jego koncie kilkadziesiąt tytułów!) Wast znika z publicznej przestrzeni prawie całkowicie. Prawie, bo wyciągany jest jedynie jako antysemitnickie monstrum do straszenia niepokornych.


Złoto
- opowieść o żydowskich biznesmenach. Przeplatana sensacyjnym wątkiem produkcji złota. Jak to? Produkcji złota?! W rzeczy samej. Czy pasja wsparta odpowiednimi środkami może przełamać bariery niemożliwego?


Jednakże gwoździem do trumny kariery Wasta okazuje się miecz. Katolicki miecz, który przeszywa żydowską duszę.

49,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

Autorem powieści political-fiction "Złoto" jest Hugo Wast, a właściwie Gustavo Adolfo Martinez Zuviria (1883 - 1962), argentyński pisarz katolicki. Ojciec dwanaściorga dzieci, posiadający dwa doktoraty, znający kilka języków.

W wieku 25 lat uzyskuje uznanie dla swej pracy u samego Piusa X. W swoim kraju nazywany - "kapłanem bez sutanny". Dyrektor Narodowej Biblioteki w Buenos Aires, ...w 1937 roku mianowany Przewodniczącym Narodowej Rady Kultury...

Jego Rozległa twórczość literacka, czyni go jednym z najbardziej utytułowanych pisarzy argentyńskich, a także tym który napisał i sprzedał najwięcej książek w historii argentyńskiej literatury. 

“… – To, że ty, Żytyński, obniżysz kiedyś cenę zboża, wcale nie zobowiązuje Gutgolda do zniżki cen piwa, ani Wolko do zniżki cen wełny. Kiedy jednak Rheingold podniesie wartość złota, w jednej chwili to się odbija na wszystkich towarach, za które płaci się złotem.”

 

“… – Chrześcijanie mają rozum zwierzęcy. Nie byli zdolni wynaleźć pieniądza własnego, byli bowiem naszymi niewolnikami. Nawet we własnych książkach ekonomii politycznej przyjęli, że miarą wszelkich produkowanych przez nich towarów, są inne towary, których nie posiadają i których wartość określa codziennie nasza giełda w Londynie.”

—fragmenty książki - Złoto - Hugo Wast


„Nieśmiertelny bożek naszych czasów”, czyli tytułowe Złoto. To jemu mają potajemnie oddawać cześć Żydzi przedstawieni w powieści. Akcja utworu krąży wokół tego jasnego kruszcu, który jest jakby osią działań bohaterów, grup, narodów. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że chodzi wyłącznie o złoto. Tutaj chodzi o brak wiary i bezbożność prowadzącą w coraz to większą ciemność, a nawet obłęd…
Recenzja książki - fragmenty:


Po wielu trudach udało się z jej wydaniem. Do tej pory drukarnie odmawiały jej druku, a pracujący przy jej edycji sabotowali jej wznowienie. Teraz jednak może trafić do waszych rąk. Przynajmniej do czasu, zanim znów nie zostanie wycofana. Co takiego jest w książce „Złoto” Hugo Wasta?

Dzieło Hugo Wasta, pod tytułem „Złoto”, to jedna z trzech książek, które przekreśliły dorobek tego argentyńskiego pisarza na dekady. Mimo, że okrzyknięty został największym hiszpańskojęzycznym autorem początków ubiegłego wieku (na jego koncie kilkadziesiąt tytułów!) Wast zniknął z publicznej przestrzeni prawie całkowicie. Prawie, bo wyciągany jest jedynie jako antysemitnickie monstrum do straszenia niepokornych.

„Złoto” to opowieść o żydowskich biznesmenach. Przeplatana jest sensacyjnym wątkiem produkcji złota. Ale jak to? Produkcji złota?! W rzeczy samej. Tylko czy pasja wsparta odpowiednimi środkami może przełamać bariery niemożliwego? A jednak, bo gwoździem do trumny kariery Wasta okazuje się miecz. Katolicki miecz, który przeszywa żydowską duszę. Tego już za wiele! Wast musi za to zapłacić. I płaci.

Zainteresowani znajdą „Złoto” albo „666” – kolejną książkę Hugo Wasta w niewielu księgarniach na świecie. A sam autor przywoływany – jak Józef Mackiewicz, zoologiczny antykomunista – jedynie pojawia się, kiedy trzeba spionować niepokornych.

Źródło: ddb24.pl


Opis

Wydawnictwo
Pardwa
Oprawa
Miękka
Format
145x210mm
Ilość stron
306
ISBN
9788395080944
Autor
Hugo Wast vel Gustavo Adolfo Martinez Zuviria
Tytuł oryginału
Złoto
Rok wydania
2019

Specyficzne kody

Zobacz także

22,90 zł -1,60 zł 21,30 zł
Informacje
40,00 zł -4,00 zł 36,00 zł
Informacje
29,90 zł
Informacje
Verges Jacques, o. Alain de la Morandais
42,00 zł
Informacje
Feliks Koneczny prof Uniwersytetu Wileńskiego
52,00 zł -18,20 zł 33,80 zł
Informacje
Blog nawigacja

Najnowsze posty

Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
6 wyświetlenia 1 Lubię

Święty Michał, Archanioł, jest według nauki Kościoła i tradycyi jednym niebieskich z siedmiu duchów, stojących u...

Czytaj więcej
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera - Maria z Agredy | Mistyczne miasto Boże
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera - Maria z Agredy | Mistyczne miasto Boże
31 wyświetlenia 1 Lubię

Mistyczne Miasto Boże - Maria z Agredy | Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera (...) Aniołowie święci posłusznie...

Czytaj więcej
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
126 wyświetlenia 1 Lubię

Strzec się trzeba także modernizmu, czyli tego systemu filozoficzno-teologicznego, który w najnowszych czasach...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

12 Polecane z tej kategorii