Wrażenia z podróży
View all images
Wrażenia z podróży
Wrażenia z podróży - Maria Konopnicka
Wrażenia z podróży + Audiobook - Maria Konopnicka
Wrażenia z podróży + Audiobook

Wrażenia z podróży + Audiobook - Maria Konopnicka

Opinia (0)
45,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Podążając z Konopnicką po północnych terenach Austrii i Włoch, widzimy pisarkę spacerującą po alpejskich łąkach, zasłuchaną w szum górskich potoków, rzek i wodospadów, dzielnie wędrującą po wyboistych szlakach do miejsc ewokujących pięknem natury - przyrody dzikiej, groźnej, nieujarzmionej, a jednocześnie wabiącej tajemnym urokiem i powabem nie z tego świata. Stajemy się też świadkami — o dziwo?! — ryzykownych eskapad mistrzyni pióra: m.in. na furmance — po niebezpiecznych szlakach komunikacyjnych, jej śmiertelnych zapasów z krwiożerczymi weneckimi komarami, a także ucieczki po drabinie z zalanego przez powódź hotelu w Weronie. (z Posłowia)

Ilość :
Otrzymasz 45 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

We Wrażeniach z podróży znajdujemy już na wstępie takie słowa: „Jeżeli kochasz przyrodę i chcesz wypatrzyć jej tajemnicze piękności, i posłyszeć jej gwary, i szumy, i uczuć jej pieszczotę pełną świeżości i siły - weź odzież wędrowca, kij w rękę i pójdź ze mną w góry". Wezwanie pisarki można odczytywać dwojako. Po pierwsze, stanowi ono zaproszenie do wspólnej - autorki i czytelnika - podróży do miejsc niezwykłych, których podstawowym desygnatem wyjątkowości jest szeroko rozumiane piękno. Po drugie, owo wezwanie wydaje się być zachętą do wędrówki znacznie ważniejszej i głębszej niż odkrywanie uroków świata przyrody, czy też artyzmu obiektów architektonicznych, estetyki dzieł sztuki, rangi pomników historii - wędrówki do prawdziwej, autentycznej Konopnickiej. W tym kontekście Wrażenia z podróży wydają się interesujące nie tylko ze względu na to, że wyznaczają punkt początkowy prozatorskiej twórczości Konopnickiej - bo dotychczas prozą pisywała ona wyłącznie krytyki literackie - ale również z uwagi na obecne w utworze - niekiedy ukryte, zakodowane - tropy biograficzne.
Lektura Wrażeń z podróży pozwala czytelnikowi zapoznać się z Konopnicką, jakiej zapewne do tej pory nie znał. Autorka [...] nie jawi się w tym dziele jako skostniała w dziewiętnastowiecznej poetyce autorka wierszyków o tematyce ludowej, dziecięcej i patriotycznej, ale jako jednostka aktywna, dynamiczna, ciekawa świata i życia, chłonąca piękno i ogrom natury oraz doskonaląca swój umysł medytacjami wytworów ludzkiego geniuszu - budynków, rzeźb, obrazów. (z Posłowia)

„Pierwszego dnia miałyśmy deszcz, czekoladę dość cienką, rozmowę ze Stefanem — i bardzo kwaśne humory. Drugiego — leciuchny promyczek słońca, deser z twardych jabłek werońskich i dużo nadziei. Trzeciego — pełno gliniastych mułów pod oknami, trochę błękitu na wschodzie i najpocieszniejszy w świecie widok bohaterskich oficerów Werony, którzy co gorętszy czas zalewu po kwaterach przesiedziawszy, teraz ruszyli się po dwóch, po trzech, malowniczo owinięci w płaszcze, groźni, chmurni, namarszczeni, z powagą zbawców miasta i narodu." (fragment książki)

Książce towarzyszy płyta z nagranym audiobookiem w wykonaniu Andrzeja Gładysza.

Opis

Wydawnictwo
Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej
Oprawa
Twarda+ płyta CD
Format
145x205
Ilość stron
296
ISBN
978-83-66618-18-3
Autor
Maria Konopnicka
Tytuł oryginału
Wrażenia z podróży
Kod EAN
9788366618183

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Wrażenia z podróży + Audiobook - Maria Konopnicka

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Wrażenia z podróży

Wrażenia z podróży + Audiobook - Maria Konopnicka

45,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni