.

.

Złoto - Hugo Wast (Gustavo Adolfo Martinez Zuviria)

Po wielu trudach z jej wydaniem trafia do Waszych rąk dzieło Hugo Wasta, pod tytułem Złoto. Jedna z trzech książek, które przekreśliły dorobek tego argentyńskiego pisarza na dekady. Mimo, że okrzyknięty największym hiszpańskojęzycznym autorem początków ubiegłego wieku (na jego koncie kilkadziesiąt tytułów!) Wast znika z publicznej przestrzeni prawie całkowicie. Prawie, bo wyciągany jest jedynie jako antysemitnickie monstrum do straszenia niepokornych.

Złoto - opowieść o żydowskich biznesmenach. Przeplatana sensacyjnym wątkiem produkcji złota. Jak to? Produkcji złota?! W rzeczy samej. Czy pasja wsparta odpowiednimi środkami może przełamać bariery niemożliwego?

Jednakże gwoździem do trumny kariery Wasta okazuje się miecz. Katolicki miecz, który przeszywa żydowską duszę.

45,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Autorem powieści political-fiction "Złoto" jest Hugo Wast, a właściwie Gustavo Adolfo Martinez Zuviria (1883 - 1962), argentyński pisarz katolicki. Ojciec dwanaściorga dzieci, posiadający dwa doktoraty, znający kilka języków. W wieku 25 lat uzyskuje uznanie dla swej pracy u samego Piusa X. W swoim kraju nazywany - "kapłanem bez sutanny". Dyrektor Narodowej Biblioteki w Buenos Aires, ...w 1937 roku mianowany Przewodniczącym Narodowej Rady Kultury...

Jego Rozległa twórczość literacka, czyni go jednym z najbardziej utytułowanych pisarzy argentyńskich, a także tym który napisał i sprzedał najwięcej książek w historii argentyńskiej literatury. 

“… – To, że ty, Żytyński, obniżysz kiedyś cenę zboża, wcale nie zobowiązuje Gutgolda do zniżki cen piwa, ani Wolko do zniżki cen wełny. Kiedy jednak Rheingold podniesie wartość złota, w jednej chwili to się odbija na wszystkich towarach, za które płaci się złotem.”

 

“… – Chrześcijanie mają rozum zwierzęcy. Nie byli zdolni wynaleźć pieniądza własnego, byli bowiem naszymi niewolnikami. Nawet we własnych książkach ekonomii politycznej przyjęli, że miarą wszelkich produkowanych przez nich towarów, są inne towary, których nie posiadają i których wartość określa codziennie nasza giełda w Londynie.”

—fragmenty 

„Nieśmiertelny bożek naszych czasów”, czyli tytułowe Złoto. To jemu mają potajemnie oddawać cześć Żydzi przedstawieni w powieści. Akcja utworu krąży wokół tego jasnego kruszcu, który jest jakby osią działań bohaterów, grup, narodów. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że chodzi wyłącznie o złoto. Tutaj chodzi o brak wiary i bezbożność prowadzącą w coraz to większą ciemność, a nawet obłęd…


Opis

Wydawnictwo
Pardwa
Oprawa
Miękka
Format
145x210mm
Ilość stron
306
ISBN
9788395080944
Autor
Hugo Wast vel Gustavo Adolfo Martinez Zuviria
Tytuł oryginału
Złoto
Rok wydania
2019

Specyficzne kody

Zobacz także

12 Polecane z tej kategorii