Dzień sądu - Patrick J. Buchanan | Księgarnia rodzinna FAMILIS
Dzień sądu - Patrick J. Buchanan | Księgarnia rodzinna FAMILIS

Dzień sądu - Patrick J. Buchanan

Opinia (0)
30,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Czyli jak pycha, ideologia i chciwość niszczą Amerykę

Ilość :
Otrzymasz 30 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Patrick J. Buchanan - Dzień sądu

Autor bestsellera „New York Times'a" podejmuje temat największego zagrożenia, przed jakim stoi obecnie Ameryka.

W  "Dniu sądu" Buchanan ukazuje, w jaki sposób Stany Zjednoczone są potajemnie przyłączane do Meksyku i stają się częścią gospodarki światowej za sprawą elitarnych kręgów zwolenników globalizacji, która zagraża USA utratą niepodległości i suwerenności.

Autor wskazuje na społeczny i kulturowy upadek USA, demaskując jednocześnie najpoważniejsze zagrożenia ich państwowego bytu. Największym wrogiem Ameryki jest "ideologia"- fałszywy bożek, który w zdechrystianizowanej Ameryce stanowi substytut prawdziwej wiary. Zdaniem Buchanana, podłożem ideologii jest fanatyzm. Wolna przedsiębiorczość jest dobrem, ale kult "wolnego handlu" to szaleństwo, którego skutkiem jest deindustrializacja Ameryki, zniszczenie klasy średniej i podważenie ekonomicznej niezależności USA. Pełnienie roli policjanta świata i wysyłanie amerykańskich wojsk, aby szerzyły demokrację, osłabia państwo. Co więcej, o ile Ameryka powinna zdecydowanie opowiadać się za prawami człowieka, pomysł, że Amerykanie mają moralny mandat, aby narzucać swoje przekonania innym krajom, jest zwykłą arogancją. Ameryka skorzystała na imigracji, ale koncepcja, że USA mogą przyjąć nieograniczoną liczbę legalnych i nielegalnych imigrantów każdego wyznania, z każdego kręgu kulturowego, kraju i kontynentu, to zwykły absurd. Zdaniem Budianana, Ameryka stoi w obliczu zagrożenia jej bytu. W ostatnim rozdziale książki autor przedstawia propozycje, które pozwolą zawrócić ją ze ścieżki, po której zmierza ku samobójstwu. Jest to program radykalny, ale konieczny, USA stoją bowiem w obliczu alternatywy: albo przetrwają i pozostaną jednym narodem, albo na zawsze znikną z kart dziejów.

***

Patrick J. Buchanan - czołowy konserwatysta amerykański, był doradcą trzech prezydentów; w roku 1992 i 1996 ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich, a w 2000 r. kandydował na stanowisko prezydenta USA z ramienia Partii Reform. Buchanan jest felietonistą oraz współtwórcą popularnych programów telewizyjnych The McLaughlin Group, The Capitol Gang.

Wydawnictwo WEKTORY

Opis

Wydawnictwo
WEKTORY
Oprawa
Miękka
Format
145 x 205
Ilość stron
230
ISBN
978-83-60562-26-0
Autor
Patrick J. Buchanan
Tytuł oryginału
Dzień sądu czyli jak pycha, ideologia i chciwość niszczą Amerykę
Rok wydania
2008

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Dzień sądu - Patrick J. Buchanan

Zobacz także

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Dzień sądu - Patrick J. Buchanan | Księgarnia rodzinna FAMILIS

Dzień sądu - Patrick J. Buchanan

30,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni