O wielości cywilizacji - Feliks Koneczny | Wydawnictwo Capital
View all images
O wielości cywilizacji - Feliks Koneczny | Wydawnictwo Capital
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa!

 

O wielości cywilizacji - Feliks Koneczny

Opinia (0)
39,90 zł
45,00 zł
Zniżka 5,10 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

O wielości cywilizacji - jedno z najważniejszych dzieł Feliksa Konecznego, wybitnego przedwojennego profesora, krakowskiego historyka i historiozofa.

Autor analizuje pojęcie cywilizacji jako specyficznej metody ustroju życia zbiorowego, z punktu widzenia rozwoju kultury materialnej i duchowej w poszczególnych cywilizacjach. Analiza ta przebiega z uwzględnieniem takich cech jak m.in. rasa, religia, język i stosunki prawne.

Książka O wielości cywilizacji - jest bardzo aktualna ze względu m.in. na współczesny kryzys imigracyjny.

Ilość :
Otrzymasz 39.9 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

O wielości cywilizacji - jest najważniejszym dziełem w dorobku naukowym Feliksa Konecznego. Opublikowana po raz pierwszy w 1935 roku książka stanowi ukoronowanie badań na temat cywilizacji Konecznego. Autor wyznacza zasady jakimi charakteryzują się cywilizacje i wskazuje różnice pomiędzy poszczególnymi systemami cywilizacyjnymi. Analizuje pojęcie cywilizacji jako specyficznej „metody ustroju życia zbiorowego” z punktu widzenia rozwoju kultury materialnej i duchowej w poszczególnych cywilizacjach, z uwzględnieniem takich cech jak m.in. rasa, religia, język i stosunki prawne.

Istotne są również podjęte na kartach książki rozważania na temat walk. Autor wyjaśnia, że podczas zetknięcia się dwóch cywilizacji naturalnym procesem są walki. Trwają one do momentu, w którym jedna z nich zostaje całkowicie unicestwiona, a druga wychodzi obronną ręką i zachowuje bezpieczną, ugruntowaną pozycję.

Jeśli dwie różne cywilizacje funkcjonują obok siebie we względnym spokoju, zdają się być w uśpieniu. Podnoszone w związku z takim stanem rzeczy rozważania są szczególnie interesujące w naszych czasach, gdy szeroko dyskutowane stają się kwestie kryzysu imigracyjnego.

„Każda cywilizacja, póki jest żywotną, dąży do ekspansji; toteż gdziekolwiek zetkną się z sobą dwie cywilizacje żywotne, walczyć z sobą muszą. Wszelka cywilizacja żywotna, nie obumierająca, jest zaczepną. Walka trwa, dopóki jedna z walczących cywilizacji nie zostanie unicestwiona; samo zdobycie stanowiska cywilizacji panującej – walki bynajmniej nie kończy. Jeżeli istniejące obok siebie cywilizacje mieszczą się obok siebie w obojętnym spokoju, widocznie obie pozbawione są sił żywotnych. Wypadek taki kończy się często kompromisem w jakiejś mieszaninie mechanicznej, w której nastaje obopólna stagnacja, a z niej wytworzy się z czasem istne bagnisko a-cywilizacyjności. Tak np. runęła cywilizacja wielkiej Persji, nie mogąc znieść klina hellenistycznego, wbijającego się w nią”
(fragment książki - O wielości cywilizacji).

O Autorze:

Feliks Koneczny był uznanym naukowcem, historiozofem i historykiem związanym z Krakowem. Jest autorem publikacji, które docierając do coraz szerszego grona odbiorców, upowszechniają historyczną wiedzę i skłaniają do własnych przemyśleń.

Więcej - LINK

Wydawnictwo CapitalBook

Opis

Wydawnictwo
Capital
Oprawa
Miękka
Format
A5
Ilość stron
406
ISBN
978-83-64037-79-5
Autor
Feliks Koneczny prof Uniwersytetu Wileńskiego
Tytuł oryginału
O wielości cywilizacji
Rok wydania
2015
Kod EAN
9788364037795

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
O wielości cywilizacji - Feliks Koneczny

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

O wielości cywilizacji - Feliks Koneczny | Wydawnictwo Capital

O wielości cywilizacji - Feliks Koneczny

39,90 zł
45,00 zł
Zniżka 5,10 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni