Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB
Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB
Ksiązka Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB | Fundacja Rosa Mystica

Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB

Opinia (0)
29,90 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB

  • Czy istotę mistyki stanowią stany duszy zgoła cudowne, dostające się w udziale duszom wybranym i szczególnie powołanym?
  • Czy życie czynne zabija pobożność?

Słyszymy nieraz narzekania na to, że życie czynne zabija pobożność, albo przeciwnie – że kontemplacja czyni daną osobę niezdolną do apostolskiej pracy; jak gdyby tych dwóch rzeczy – zatapiania się w Bogu i życia czynnego – nie można było pogodzić. W istocie jest jednak inaczej: żadna z tych rzeczy nie może istnieć bez drugiej i żadna z nich nie może być bezkarnie pominięta – czytamy w książce „Życie mistyczne” autorstwa Dom Savinien Louismeta OSB.

Ilość :
Otrzymasz 29.9 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB

Czy istotę mistyki stanowią stany duszy zgoła cudowne, dostające się w udziale duszom wybranym i szczególnie powołanym?

Czy też przeciwnie – stany mistyczne nie są niczym cudownym, Jedynie pełnym rozkwitem łaski w duszy wiernie z nią współpracującej, a tym samem czymś normalnym i dostępnym dla każdego żyjącego w stanie łaski?

Oto przedmiot sporu dzielącego na dwa przeciwne obozy teologów i autorów zajmujących się tym problemem. Dom Louismet wyznaje i broni drugiego poglądu. Życie mistyczne nie jest dlań niczym innym jak „serdecznym, zażyłym i poufałym, trwałym i świadomym zjednoczeniem z Bogiem”. W szeregu swych prac takim właśnie je opisuje, a przez to zagrzewa swych czytelników do tęsknoty za nim i do dążenia doń.

Tom niniejszy, który oddajemy w ręce polskiego czytelnika, najogólniej porusza ten temat i wprowadza w świat zagadnień [...], wiodąc do ostatecznych konkluzji i do syntezy.

(fragment wstępu książki - Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB)

O Autorze:

Dom Savinien Louismet OSB, 1858–1926, urodził się w Sens we Francji. Wychowany w pobożnej katolickiej rodzinie, uczęszczał do szkoły chóralnej w Sens i do Petit Séminaire w Auxerre. Wybrał życie mnicha benedyktyńskiego w opactwie La Pierrequi-Vire, składając profesję w 1877 r. w wieku 19 lat. Został wyświęcony na kapłana w 1882 r., a następnie wysłany na misję na Terytorium Indiańskim (obecnie stan Oklahoma). Służył tam przez 13 lat, ale z powodów zdrowotnych wrócił do Europy.

W 1902 roku został tymczasowym przełożonym opactwa Buckfast, gdzie pozostał do końca życia, podejmując jednocześnie owocną posługę misyjną i rekolekcyjną oraz pracę pisarską. Odszedł do domu Ojca 19 stycznia 1926 roku.

Ksiązki Ojca Louismet OSB

Książki Dom Louismeta tworzą rodzaj katechizmu sztuki miłowa- nia Boga [...] ich mistyka koi, pociesza, zachwyca. Nie tylko zapalają nasze dusze pragnieniem zjednoczenia z Bogiem w żarliwej miłości, ale jeszcze wykazują, że prawdziwa tradycyjna mistyka katolicka nie gubi się w obłokach ani nie bywa przywilejem nielicznych wybra- nych dusz, lecz przeciwnie: dostępna jest każdemu o dobrej woli.

(„Revista Ecclesiastica” – Hiszpania)

Życie Mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB

Daje się dziś w świecie odczuć prawdziwe i rzeczywiste pragnienie bliższego poznania i ściślejszego współżycia ze światem niewidzial- nym, czyli po prostu z Bogiem. Dom L. wskazuje nam właściwe drzwi, które mogą nam to życie otworzyć, i daje nam do nich klucz [...] Nie ma w tym nic ezoterycznego, niedostępnego dla ogółu.

(„The Catholic Review” – Anglia)

Miło nam podnieść jako zalety tego tomu ton pełen serdecznego ciepła przenikającego serca i styl pełen wdzięku, prosty i poufały, a jednak wymowny tą ognistą wymową, co gardzi pustą retoryką, a gdzie się wypowiada dusza apostoła, który cię przynagla, byś ob- rał i przywarł do jedynie prawdziwych i istotnych dóbr.

(„Revue des Jeunes” – Francja)

Fundacja Rosa Mystica

Opis

Wydawnictwo
Rosa Mystica
Oprawa
Miękka
Format
130 x 200 mm
Ilość stron
161
ISBN
978-83-967935-1-5
Autor
Dom Savinien Louismet OSB
Tytuł oryginału
Życie mistyczne
Rok wydania
2023
Kod EAN
9788396793515

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB

Zobacz także

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB

Życie mistyczne - Dom Savinien Louismet OSB

29,90 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni