.

.

Złoty Spisek - Ferdinand Lips

W Złotym spisku Ferdinand Lips zajmuje się chyba najczęściej dyskutowanym i najsłabiej rozumianym zagadnieniem: pieniądzem.

45,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Autorowi należy się podziw, ponieważ umożliwił nam lepsze zrozumienie kwestii o zasadniczym znaczeniu. Przedstawił nie tylko zarys historyczny, ale i ostatnie trendy polityki bankowej, opisał także swoje osobiste doświadczenia, zdobyte jako szwajcarski bankier. Jego długa kariera w bankowości przydaje tej książce siły wyrazu i klarowności. Lips nie koncentruje się wyłącznie na własnych poglądach. Z wyjątkowym pietyzmem przedstawia wypowiedzi oraz poglądy innych autorów i bankierów - wielu z nich zalicza się do grona jego przyjaciół. W gruncie rzeczy byli to ludzie, którzy próbowali wskazać drogę ku solidnemu systemowi finansów oraz rzetelnej bankowości, jednocześnie zaś zwracali uwagę na fatalne błędy, jakie w twej sprawie bywały popełniane.

Dla zachowania równowagi dyskursu autor Złotego spisku udziela też głosu osobom piastującym kierownicze stanowiska w sferach finansów i polityki: kształtującym politykę walutową i odpowiedzialnym za poważne problemy finansowe, z którymi obecnie boryka się świat. Powagę jego starań ilustruje zdanie zaczerpnięte z rozdziału podsumowującego całą książkę - Złoty spisek to nic innego jak III wojna światowa. To nie tylko kompletnie niepotrzebna wojna, ale i najbardziej niszcząca ze wszystkich, która powinna zostać natychmiast zakończona. W rzeczywistości jest to inny rodzaj, fascynującej i stale aktualnej, opowieści wojennej; Złoty spisek to wyjątkowo cenna lektura.

 

Elisabeth Currier,  
prezes Committee for Monetary Research and Education (CMRE), Charlotte, Północna Karolina, USA


Opis

Wydawnictwo
WEKTORY
Oprawa
Miękka
Format
B5
Ilość stron
251
ISBN
978-83-60562-42-0
Autor
Ferdynand Lips
Tytuł oryginału
Die Gold Verschwörung. Ein Blick hinter die Kulissen der Macht von einem Privatbankier aus der Schweiz
Rok wydania
2010

Specyficzne kody

Zobacz także

49,00 zł -17,15 zł 31,85 zł
Informacje
Wyprzedaż
56,00 zł -19,60 zł 36,40 zł
Informacje
Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację
59,00 zł -20,65 zł 38,35 zł
Informacje

12 Polecane z tej kategorii