Gabriele Amorth - Tajemnice egzorcysty | Księgarnia online
View all images
Gabriele Amorth - Tajemnice egzorcysty | Księgarnia online

Tajemnice egzorcysty - Gabriele Amorth

Opinia (0)
24,95 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Książka przybliża postać i życie wyjątkowego człowieka ks. Gabriele Amortha. Człowieka, który zapisał się złotymi zgłoskami, jeśli chodzi o uświadomienie, jak ważna, potrzebna i odpowiedzialna jest w dzisiejszym świecie, w którym Szatan coraz śmielej sobie poczyna, funkcja egzorcysty.

Posługa egzorcysty, same egzorcyzmy i osoby opętane przez złego ducha nie od dziś wzbudzają zainteresowanie, czasami niezdrowe, które potęgują choćby filmy, zazwyczaj niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Książka „Tajemnice egzorcysty” przybliża Czytelnikowi choć w części ten tajemniczy świat w sposób prawdziwy i rzetelny, bez niepotrzebnej taniej sensacji.

To bardzo szczery, więcej – intymny wywiad, ocierający się o biografię, a tym samym bardzo wciągający. W tym tkwi siła tej pozycji.

Oprócz wspomnień z pierwszej ręki, czyli od samego ks. Gabriele, dowiemy się z niej, jak najbardziej znanego egzorcystę świata zapamiętali i co mu zawdzięczają najbliżsi mu ludzie: o. Stanislao, Rosa, jego asystentka, Fausto – lekarz, a także  pauliści, księża Stefano i Marcello. Po raz pierwszy bowiem ks. Amortha widzimy oczami innych ludzi.

Ilość :
Otrzymasz 25 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

 • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
 • Zasady dostawyZasady dostawy
 • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Tajemnice egzorcysty - w rozmowie z Elisabette Fezzi - odsłania ks. Gabriele Amorth

Książka, na którą wiele osób czekało z niecierpliwością, jest już dostępna. Tajemnice egzorcysty opowiada o wyjątkowym człowieku – ks. Gabriele Amorcie, znanym w powszechnej świadomości jako najsłynniejszy egzorcysta świata. I choć nie jest to pierwsza książka mówiąca o tym kapłanie i jego bardzo trudnej, wymagającej, więcej – wyczerpującej pod względem fizycznym i psychicznym posłudze, to ta jest szczególna i wyróżnia się na tle pozostałych. I to co najmniej z kilku powodów.

Po pierwsze – zajrzenie za kulisy

Niewątpliwym atutem jest to, że to sam ks. Amorth w bardzo przystępny sposób, prostym językiem, zrozumiałym nawet przez największego laika, odsłania kulisy swojej pracy, oczywiście na tyle, na ile może sobie pozwolić w tak delikatnej materii (serię ciekawych i zajmujących rozmów z kapłanem przeprowadziła Elisabetta Fezzi). Dzięki temu dowiadujemy się, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą satanizm, okultyzm, spirytyzm, magia, wróżbiarstwo czy New Age. Czy jak postępować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś z naszych bliskich lub ktoś, kogo znamy, jest poddany działaniu złego ducha. I dlaczego nie zawsze, na nasze szczęście, o to chodzi. A także jak samemu bronić się przed pokusami i działaniem Szatana. Co trzeba wyraźnie podkreślić, ks. Gabriele daje świadectwo, że egzorcysta nie jest ani magiem, ani szaleńcem, ale człowiekiem, chrześcijaninem, kapłanem oraz sługą Boga i Jego Kościoła. I pomaga przy tym zrozumieć, że tylko trwanie z Jezusem pozwala odnosić zwycięstwa nad złem w naszym życiu, pokonać strach przed śmiercią. Nakłania też, by zawierzyć się Maryi, bo Ona jest naszą nadzieją i dzięki Jej pomocy zwyciężymy pokusy Szatana.

Powody, by po nią sięgnąć…

Gwarantujemy, z pewnością ta część (pierwsza) prezentowanej pozycji rozwieje nasze wątpliwości, odsłoni tajemnice egzorcysty i zaspokoi ciekawość w tej kwestii. I to już wystarczający powód, by po nią sięgnąć.

I jeszcze warto nadmienić jedną istotną kwestię. Przy tej okazji, niemal mimochodem, acz bardzo obrazowo, jak to miał we zwyczaju, ks. Amorth maluje swoje dzieciństwo, młodość, czas wyboru kapłańskiej drogi, a następnie jej kolejne etapy, aż do momentu objęcia funkcji egzorcysty, nie pomijając jednak blasków i cieni tej posługi. Wydaje się jednak, że tych blasków było więcej, by oddać głos samemu ks. Gabriele: „Mogę więc naprawdę powiedzieć, że zostanie egzorcystą bardzo korzystnie wpłynęło na moją duchowość, nauczyłem się wielu rzeczy, których nie znałem”.

Po drugie – danie świadectwa

Kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po lekturę książki „Tajemnice egzorcysty”, jest równie istotny, o ile nie najważniejszy. Oprócz bowiem wspomnień z pierwszej ręki, czyli od samego ks. Gabriele, dowiemy się, jak najbardziej znanego egzorcystę świata zapamiętali i co mu zawdzięczają najbliżsi mu ludzie: o. Stanislao, Rosa, jego asystentka, Fausto – lekarz, a także pauliści, księża Stefano i Marcello. I właśnie forma świadectwa to siła tej pozycji. Po raz pierwszy bowiem ks. Amortha widzimy oczami innych ludzi. Z opisu wyłania się człowiek wielki pod względem intelektu, serca i czynów, całe życie służący bliźnim w potrzebie, sprawiedliwy, ale i twardy, i nieustępliwy, a przy tym z otwartym ojcowskim sercem. Kawalarz i żartowniś, umiejący rozładować nawet najtrudniejszą sytuację. Kapłan, który szczególnie ukochał Maryję, pod której płaszczem czuł się bezpieczny, a przed którym – jak wielokrotnie powtarzał – „demon… robi w gacie!”. Egzorcysta przez ponad 30 lat, który na polu walki z Szatanem zrobił naprawdę wiele. Począwszy od uświadomienia światu, że Zły istnieje i że każdy jest narażony na jego działanie. Który opętaniu, dręczeniu, obsesji i nękaniu nadał określone znaczenie, wyjaśnił również, na czym polegają różnice między tymi terminami. Uzmysłowił też wielu, w tym kościelnym hierarchom, istotę działania egzorcystów. Jak ich praca jest potrzebna i cenna. Szczególnie w dzisiejszym świecie, pełnym magii i okultyzmu, kiedy Szatan sam przekonał świat, że on nie istnieje. To dzięki działalności ks. Amortha dziś niemal każda diecezja na świecie ma swojego egzorcystę!

Dla zainteresowanych tematem

Zainteresowanym polecamy wydane wcześniejsze publikacje, w których ks. Gabriele Amorth opisał swoją walkę z mocami zła. Są to:

 • „Maryja nadzieją mojego życia”,
 • „Wyznania egzorcysty”,
 • „Nowe wyznania egzorcysty”,
 • Egzorcyści i psychiatrzy”,
 • „Nie daj się zwyciężyć złu!”,
 • „Bóg jest piękniejszy od diabła”,
 • „Spotkałem Szatana”,
 • „Odejdź ode mnie, Szatanie!”,
 • „Wspomnienia egzorcysty”
 • „Silniejsi od zła”.

Zachęcamy do ich lektury.


Gabriele Amorth opowiada o egzorcyzmach (wywiad):

Edycja Świętego Pawła

Opis

Wydawnictwo
Edycja Święty Paweł
Oprawa
Miękka
Format
13,5x20,5
Ilość stron
248
ISBN
978-83-7797-024-9
Autor
ks. Gabriele Amorth SSP, Elisabetta Fezzi
Tytuł oryginału
Tajemnice egzorcysty
Rok wydania
2018
Kod EAN
9788377970249

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Tajemnice egzorcysty - Gabriele Amorth

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Gabriele Amorth - Tajemnice egzorcysty | Księgarnia online

Tajemnice egzorcysty - Gabriele Amorth

24,95 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Dostawa 1-3 dni