• Nowy
  Duch Jezusa - Karol de Foucauld
  Duch Jezusa - Karol de Foucauld
  Duch Jezusa - Karol de Foucauld

  Duch Jezusa - Karol de Foucauld

  Opinia (0)
  36,90 zł
  Z Podatkiem
  Polityka zwrotów: 14
  Dostawa 1-3 dni
  Produkt w magazynie

  Duch Jezusa - Karol de Foucauld


  Zbiór dzieł duchowych Karola de Foucauld zawarty jest w 3 tomach: Duch Jezusa , Któż zdoła opierać się Bogu? oraz Nocny podróżnik.

  Pierwsza z opublikowanych książek – Duch Jezusa - to zbiór medytacji na temat cnót kardynalnych w Ewangeliach, powstałych w 1896 r., komentarzy do czerech Ewangelistów, datowanych na 1901 r. oraz wczesnych i późniejszych medytacji nad Ewangelią (1905 oraz 1914-1915).

  Dzieła duchowe Karola de Foucauld nie były dotąd w całości udostępnione polskiemu czytelnikowi.

  Rozpocznij swoją drogę nawrócenia z błogosławionym Karolem de Foucauld ❗

  Ilość :
  Otrzymasz 36.9 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
  Blisko

  🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

  LINK

  Write your review

  Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

  Oprócz oczywistych walorów literackich, dzieła o. Karola de Foucauld zajmują szczególne miejsce wśród współczesnej literatury religijnej. Powstałe w różnych okres, czy to w Syrii, Algierii, Ziemi Świętej czy na Saharze, niosą ten sam ładunek ekspresji i religijnego uniesienia. Często pisane w pierwszej osobie, jakby do czytelnika mówił sam Bóg.

  Niezwykle sugestywne pasusy, charakterystyczne dla lectio divina, nabierają charakteru medytacji, intymnej rozmowie z Bogiem, opartej na niesłychanej wrażliwości. Pisane z pokorą, w kruchości, świadomości własnych ograniczeń, noty, mające nieraz cechy uniesień mistycznych.

  Karol de Foucauld otwiera przed czytelnikiem wrota źródeł chrześcijaństwa. Życiu zgodnie z Ewangelią. Służby bliźniemu, kimkolwiek jest – ubogiemu, ostatniemu, a także wrogowi. Miłości do nieprzyjaciela. Okrywania ducha wspólnoty. Szczególnie te doświadczenia – dzielenia się Słowem Bożym we wspólnocie. Praktykowanie obowiązków chrześcijanina – słuchania Słowa Bożego, posłuszeństwa mu i głoszenia tym, którzy go jeszcze nie znają, przewijają się przez karty dzieł duchowych Karola de Foucauld.

  Błogosławiony Karol de Foucauld odważył się zamieszkać na pustyni pośród koczowników muzułmańskich. Z czasem zyskiwał coraz większe zaufanie z ich strony. Z pomocą francuskiego oficera zbudował mały klasztor w pobliżu niewielkiej oazy. Jego cela była dla każdego wędrowca otwarta. Sam uprawiał warzywa i owoce na swe utrzymanie. Większość czasu spędzał na cichej adoracji Jezusa eucharystycznego.

  Ten mnich pokoju zginął jednak z rąk muzułmanów (1 grudnia w 1916 roku), z którymi dzielił się podczas samotnej modlitwy i w darze bezinteresownej przyjaźni, Jezusowym pokojem.

  Opis

  Wydawnictwo
  Instytut Globalizacji
  Oprawa
  Miękka ze skrzydełkami
  Format
  12.8x19.3
  Ilość stron
  294
  ISBN
  978-83-767-3052-3
  Autor
  Karol de Foucauld
  Tytuł oryginału
  Duch Jezusa
  Rok wydania
  2016
  Kod EAN
  9788376730523

  Brak recenzji użytkowników.

  Napisz swoją opinię
  Duch Jezusa - Karol de Foucauld

  🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

  LINK

  Ksiązka Duch Jezusa - Karol de Foucauld

  Duch Jezusa - Karol de Foucauld

  36,90 zł
  Z Podatkiem
  Polityka zwrotów: 14
  Dostawa 1-3 dni