Theme Settings

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Wyczyść

.

.

Wyprzedaż

św. Alfons de Liguori - O modlitwie jako środku do zbawienia koniecznym

Jedno z najsłynniejszych dzieł duchowych świętego doktora Kościoła i wyznawcy, Alfonsa Marii de Liguori.


„Wydałem już różne dziełka duchowne (...) uważam jednak, że nie napisałem dzieła pożyteczniejszego od tej książeczki, w której mówię o modlitwie jako o koniecznym i pewnym środku otrzymania zbawienia i wszystkich łask do zbawienia potrzebnych. Niemożliwą to rzeczą dla mnie, lecz gdybym mógł, to bym chciał tę ksią­żeczkę wydrukować w tylu egzemplarzach, ilu jest wiernych na ziemi; i dałbym ją każdemu, aby wszyscy zrozumieli, jak koniecznie wszyscy musimy się modlić, aby się zbawić”.


 24,00 zł
30,00 zł
Zniżka 20%
Ilość
Produkt w magazynie


Św. Alfons Maria de Liguori - O modlitwie jako środku do zbawienia koniecznym - to jedno z najsłynniejszych dzieł duchowych tego świętego


„Wydałem już różne dziełka duchowne (...) uważam jednak, że nie napisałem dzieła pożyteczniejszego od tej książeczki, w której mówię o modlitwie jako o koniecznym i pewnym środku otrzymania zbawienia i wszystkich łask do zbawienia potrzebnych. Niemożliwą to rzeczą dla mnie, lecz gdybym mógł, to bym chciał tę książeczkę wydrukować w tylu egzemplarzach, ilu jest wiernych na ziemi; i dałbym ją każdemu, aby wszyscy zrozumieli, jak koniecznie wszyscy musimy się modlić, aby się zbawić”.


 
Sant 'Alfonso Maria de' Liguori
urodził się w Neapolu 27 września 1696 r., w rodzinie należącej do szlachty miejskiej. Studiował filozofię i prawo. Po kilku latach orędowania postanawia całkowicie poświęcić się Panu. Wyświęcony na kapłana w 1726 r. Alfonso Maria prawie cały swój czas i posługę poświęca mieszkańcom najbiedniejszych dzielnic XVIII-wiecznego Neapolu. Przygotowując się do przyszłego zaangażowania misyjnego na Wschodzie, kontynuuje swoją działalność jako kaznodzieja i spowiednik, a dwa lub trzy razy w roku bierze udział w misjach w krajach królestwa. W maju 1730 r., w chwili przymusowego odpoczynku, spotkał pasterzy z gór Amalfi i dostrzegając ich głębokie ludzkie i religijne porzucenie, poczuł potrzebę zaradzenia sytuacji, która zgorszyła go zarówno jako pasterza, jak i jako człowieka wykształconego. stulecia świateł. Opuszcza Neapol i wraz z towarzyszami, pod przewodnictwem biskupa Castellammare di Stabia, założył Kongregację SS. Zbawiciel. Około 1760 został mianowany biskupem Sant'Agata iz oddaniem rządził swoją diecezją, aż do śmierci 1 sierpnia 1787 roku.
Opis

Wydawnictwo
DeReggio
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Format
125x200 mm
Ilość stron
132
ISBN
978-83-951380-4-1
Autor
św. Alfons de Liguori
Tytuł oryginału
O modlitwie jako środku do zbawienia koniecznym
Rok wydania
2019

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii