.

.

Opatrzność i przeznaczenie - Zdzisław Kijas, OFMConv

Skoro Bóg wie wszystko, zanim się to stanie, jakie znaczenie mają nasze decyzje? A jednak. Przeznaczenie to nie fatum, ale jasny cel, jakim jest nasze zbawienie. Bóg, roztaczając przed nami różne możliwości, widzi też konsekwencje każdej naszej decyzji. Dlatego w swojej Opatrzności nie każe nam błądzić, ale przez dobre natchnienia prowadzi nas tak, by codzienne doświadczanie Jego obecności było dla nas jak ożywczy oddech. Opatrzność i przeznaczenie rozjaśnia te tajemnice i pomaga korzystać z daru wolności.

34,90 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Miłość Boga towarzyszy nam od samego początku, od chwili narodzenia i wiernie prowadzi nas na spotkanie ze Sobą. Bóg przecież nie każe błądzić nam po pustyni świata, lecz wskazuje każdemu z nas jeden jasny cel – nasze przeznaczenie – czyli zbawienie, wspólnotę ze Sobą!
W Swojej Opatrzności opiekuje się nami, wiernie towarzyszy i prowadzi. Bóg kładąc przed nami wiele różnych możliwości, widzi konsekwencje każdej naszej decyzji i zaprasza nas do przygody z Doskonałością. Tylko od nas zależy, czy z tej możliwości skorzystamy!

Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni
w Polsce i za granicą, pracownik watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest autorem wielu poczytnych książek, m.in.: Znalazłem perłę (WAM 2010), Życie zakonne: turystyka czy pielgrzymowanie (WAM 2011),

Kto szuka Boga. Napomnienia św. Franciszka (WAM 2011), Inna strona Kościoła. Świętość (Bernardinum 2011), O życiu szczęśliwym w dobie kryzysu, czyli obrona ubóstwa (WAM 2012), Siła charakteru: o wadach i cnotach (WAM 2015), w tym także trzech tomów powieści
o wyjątkowych kobietach XIX wieku: Tam, gdzie rodzi się życie (Bratni Zew 2016), Nawet szarość jaśnieje (Bratni Zew 2018) oraz Perły i plewy (Bratni Zew 2019).

2 Przedmioty

Opis

Wydawnictwo
Wydawnictwo Bratni Zew
Oprawa
Miękka
Format
130 x 210 mm
Ilość stron
260
ISBN
978-83-7485-366-8
Autor
Zdzisław Józef Kijas

Specyficzne kody

13 Z tej samej kategorii