.

.

Drogowskazy dla wierzących. Myśli na każdy dzień – św. bp. Józef Sebastian Pelczar

Cenny wybór myśli i pouczeń duchowych na każdy dzień roku - autorstwa gorliwego biskupa i wybitnego Polaka, który przewodził Kościołowi w Przemyślu w przełomowych latach 1900-1924, gdy Polska wśród historycznych burz odzyskiwała niepodległość, a świat wstrząsany był dramatem wojen i rewolucji oraz inwazją bezbożnych ideologii. Św. Jan Paweł II najpierw beatyfikował, a następnie kanonizował tego wiarygodnego świadka Chrystusa. Lektura tekstów św. Bpa Pelczara może być dla nas dzisiaj cennym przewodnikiem oraz drogowskazem na zawiłych drogach współczesności. Bo to skarbiec mądrych rad i wskazówek na temat grzechu, nawrócenia, pokuty oraz innych ważnych aspektów życia chrześcijańskiego.

39,90 zł
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Drogowskazy dla wierzących. Myśli na każdy dzień – św. bp. Józef Sebastian Pelczar


Książka zawiera cytaty z pism i kazań św. Józefa Sebastiana Pelczara (t 1924), biskupa przemyskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek, starannie dobrane na każdy dzień roku, z uwzględnieniem uroczystości i świąt kościelnych.
„Odrodzenie polityczne naszej ojczyzny ma iść w parze z odrodzeniem duchowym; a przyczyniać się do tego odrodzenia modlitwą i pracą jest obowiązkiem każdego, kto szczerze kocha ojczyznę.
W poczuciu tego obowiązku, jako jeden z najstarszych biskupów polskich, postanowiłem wskazać drogi tego odrodzenia i podać wszystkim stanom rady, z serca pasterskiego płynące, a długim rozmyślaniem przetrawione”.
św. Józef Sebastian Pelczar
Książka zawiera cytaty z pism i kazań św. Józefa Sebastiana Pelczara (t 1924), a drogowskazy te dotyczące modlitwy, nawrócenia i pokuty, wyrażają serdeczną troskę o Kościół i Polskę. Są cenną pomocą w pogłębianiu wiary, w walce duchowej i w rozwijaniu międzyludzkich relacji.Opis

Wydawnictwo
AA
Oprawa
Zintegrowana
Format
120x160 mm
Ilość stron
384
ISBN
978-83-7864-689-1
Autor
św. bp. Józef Sebastian Pelczar
Tytuł oryginału
Drogowskazy dla wierzących. Myśli na każdy dzień
Rok wydania
2022

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii