„Święte misterium o Hiobie jest zbyt przejmujące, by mogło pozostawić człowieka obojętnym. Kto nie wejdzie w tę akcję ze swoimi pytaniami i odpowiedziami wewnętrznymi, kto nie zajmie stanowiska pełnego pasji, ten nie zrozumie dramatu, który z jego własnej winy pozostanie niedokończony. A jeśli osobiście wejdzie w akcję tej księgi i zajmie wyraźne stanowisko, to wtedy odkryje siebie pod spojrzeniem Boga, ujrzy siebie jako tego, który został wystawiony na próbę w tym wiecznym i powszechnym dramacie człowieka Hioba” (Alonso Schökel, Giobbe, s. 108, za: C.M. Martini, Wytrwaliście przy mnie w moich przeciwnościach. Rozważania o Hiobie, s. 24). Wydaje się, że poetyckie trudy ks. Andrzeja wyrastają właśnie z takiego wewnętrznego wejścia w dramat, którego udziałem nie jest jeden człowiek, ale – świadomie czy nieświadomie – cała ludzkość. Powodzenia! Ks. abp Stanisław Gądecki, Poznań
Ks. Andrzej Panasiuk, kapłan Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Studia specjalistyczne z teologii duchowości w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, doktorat w 1991 r. Przez osiemnaście lat wykładowca na UAM w Poznaniu. Rekolekcjonista, żeglarz, poeta. Książki: „Przyłóż ucho do kamieni” (I-2005, II-2007), „Sercem odmierzane” (2006), „Nad horyzontem duszy” (2008), „Wiersze z końca świata” (2017), „Z Jonaszem na falach i na pustyni” (2020), „Czasy Hioba” (2020). Publikacje w „Rycerzu Niepokalanej”. Krajowy Duszpasterz Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”. Od 2014 r. proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Mieścisku i św. Wojciecha w Budziejewku.
Elżbieta Wasyłyk, malarka, dr hab. prof. Akademii Sztuk w Szczecinie, prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku dla studentów grafiki i architektury wnętrz na Wydziale Sztuk Wizualnych. Jest autorką kilku rozległych cykli malarskich, m.in. Paschy prezentowanej w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie, Kształtu obecności stanowiącego jej pracę doktorską na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, ReKreacji. Misterium Osoby, będącego dziełem habilitacyjnym na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest autorką wielu polichromii i witraży w obiektach sakralnych. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i Fundacji Jana Pawła II w Rzymie. Jest także historykiem i poetką. Wydała trzy tomiki poezji: Niebo nad sześcianem, Kształt obecności i Spotykamy się. Publikacje naukowe to m.in. książka: Personalizm w malarstwie polskim. Symptomy personalizacji sztuki.