Jan Gwalbert Pawlikowski - Kultura a natura
View all images
Jan Gwalbert Pawlikowski - Kultura a natura
Jan Gwalbert Pawlikowski - Kultura a natura
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

Tylko jedna odpowiedź jest prawdziwa! Odpowiedz Tak lub Nie.

 

Jan Gwalbert Pawlikowski - Kultura a natura

Opinia (0)
25,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

W swojej rozprawie Pawlikowski w sposób filozoficzny porusza relacje między dwoma środowiskami, z których wyrasta człowiek: kulturą i naturą. Choć autor pierwszy raz opublikował książkę ponad 100 lat temu, to jej przekaz nie stracił na aktualności, głównie przez to, że został oparty na tradycyjnych założeniach cywilizacji łacińskiej, której stosunek do przyrody został określony już w Księdze Rodzaju: „Czyńcie sobie ziemię poddaną” (Rdz 1,28) i potwierdzony w nauczaniu św. Tomasza z Akwinu o władaniu i zachowaniu (ius dispen­sandi et procurandi).
Przesłanie „Kultury a na­tury” najlepiej streszczają słowa jej autora: „Hasło powrotu do przyrody, to nie hasło abdykacji kultury – to hasłowa walka kultury prawdziwej z pseudokulturą – to hasło walki o najwyższe kulturalne dobra”.

Ilość :
Otrzymasz 25 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Przedstawiamy świeże wydanie książki autorstwa Jana Gwalberta Pawlikowskiego „Kultura a natura” z roku 1913.Wszystkie znajdujące się w treści książki twierdzenia, autor opierał na tradycyjnych założeniach cywilizacji łacińskiej. Przesłanie książki jest ponadczasowe – zarówno ponad 100 lat temu, jak i teraz powinniśmy zwracać uwagę na łączenie szacunku do przyrody z naszą kulturą.

Samo dbanie o ekologie przypisywane jest dzisiaj środowiskom lewicowym, choć do ochrony przyrody, twórcy nawoływali już dużo wcześniej – przed pojawieniem się mody na tego typu działania. Popularne dzisiaj pojęcie ochrony środowiska nie uwzględnia według autora kultury.  Pawlikowski w swoim dziele stara się przedstawić, w jaki sposób winniśmy łączyć troszczenie się o naturę z jednoczesnym pielęgnowaniem kultury i tradycji.

„Pomimo ponad 100 lat, które dzielą nas od napisania tej rozprawy, przedstawione w niej zjawiska społeczne i kulturowe nie zdezaktualizowały się: przeciwnie – uległy nasileniu. W dodatku tematyka ochrony przyrody została w dużej mierze zawłaszczona przez nurt, który Pawlikowski identyfikował jako przeciwny wartościom kulturowym, a który dziś moglibyśmy przypisać do pojęcia antykultury. Dyskusja o ochronie przyrody i na tematy związane z naturą odbywa się dziś głównie w obrębie paradygmatów: postmodernistycznego, lewicowego i liberalnego. (…) „Kultura a natura” stoi po stronie najsłabiej dziś reprezentowanego na gruncie rozważań o przyrodzie nurtu: tradycjonalistycznego i chrześcijańskiego, stanowiących podstawę kultur cywilizacji łacińskiej, a którego źródeł powinniśmy szukać w Księdze Rodzaju.”

- Paweł Sojka

Wydawnictwo 3DOM

Opis

Wydawnictwo
3DOM
Oprawa
Miękka
Format
148x210
Ilość stron
76
ISBN
9788366227255
Autor
Jan Gwalbert Pawlikowski
Tytuł oryginału
Kultura a natura
Rok wydania
2020

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Jan Gwalbert Pawlikowski - Kultura a natura

Zobacz także

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Jan Gwalbert Pawlikowski - Kultura a natura

Jan Gwalbert Pawlikowski - Kultura a natura

25,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni