Rodzina wiosną dla Europy i świata - IV Światowy Kongres Rodzin. Redakcja: Teresa Mazan, Katarzyna Mazela, Małgorzata Walaszczyk
View all images
Rodzina wiosną dla Europy i świata - IV Światowy Kongres Rodzin. Redakcja: Teresa Mazan, Katarzyna Mazela, Małgorzata Walaszczyk
Rodzina wiosną dla europy i świata. Wybór tekstów z IV światowego Kongresu Rodzin 11-13 maja , Warszawa 2007.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

 

Rodzina wiosną dla Europy i świata - IV Światowy Kongres Rodzin

Opinia (0)
74,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Rodzina wiosną dla Europy i świata. Wybór tekstów z IV światowego Kongresu Rodzin 11-13 maja , Warszawa 2007. Redakcja: Teresa Mazan, Katarzyna Mazela, Małgorzata Walaszczyk


Długo oczekiwana książka zawierająca  materiały z IV Światowego Kongresu Rodzin  wzbudziła duże zainteresowanie wśród czytelników. Wydawnictwo Fundacji “Pomoc Rodzinie”współorganizatora IV Światowego Kongresu Rodzin, wydała książkę: Rodzina wiosną dla Europy i świata - zawierająca ponad 100 wykładów wygłoszonych na IV Światowym Kongresie Rodzin w Warszawie przez najlepszych światowych specjalistów w dziedzinie spraw rodziny, opisujących sytuację rodzin na świecie oraz inspirujące propozycje rozwiązań współczesnych problemów.

Książka zawiera także galerie fotografii: wykładowców, gości, wolontariuszy i uczestników.

Publikacja stanowi pomoc dla wszystkich osób zainteresowanych współczesną sytuacją rodziny:

 • dla przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych,
 • środowisk naukowych  i twórczych,
 • organizacji pozarządowych oraz społeczności lokalnych,
 • a przede wszystkim dla samych rodzin. 
Ilość :
Otrzymasz 74 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

 • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
 • Zasady dostawyZasady dostawy
 • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

W dniach 11-13 maja 2008 roku, odbył się IV Światowy Kongres Rodzin, w którym uczestniczyło 3,5 tys. osób z 65 krajów. Obrady toczyły się pod hasłem: „Rodzina wiosną dla Europy i świata”. Pod takim samym tytułem ukazał się wybór materiałów stanowiących pokłosie tego doniosłego wydarzenia. Obszerna - ponad 700-stronicowa książka, zawierająca listy i przesłania skierowane do uczestników kongresu, a przede wszystkim teksty wykładów wygłoszonych w czasie trzydniowych obrad, uświadamia, jak ważnym głosem w obronie rodziny było to warszawskie spotkanie.

Zamieszczone w książce wykłady, wygłoszone przez znakomitych reprezentantów świata nauki, polityki, kultury i religii, zostały podzielone tematycznie - tak samo jak program obrad - na 5 sesji ogólnych i odbywających się w ich ramach 16 sesji panelowych oraz obrad okrągłego stołu na temat: „Posługa na rzecz małżeństwa i rodziny w instytucjach naukowych”.

Nie sposób przytoczyć szczegółowo tematyki ponad 100 wystąpień specjalistów z całego świata, ale warto przypomnieć, że wpisywały się one w zróżnicowane bloki problemów, takich jak:

 • Media i rodzina - szanse i zagrożenia
 • Wpływ pornografii na rodzinę
 • Wyjście ponad mentalność antykoncepcyjną
 • Legalizacja eutanazji czy paliatywna opieka w rodzinie
 • Atak na małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny
 • Działalność prorodzinna samorządów
 • Przedsiębiorstwo rodzinne i rodzinna niezależność

W książce zamieszczono także wystąpienie kard. Alfonso Lópeza Trujillo, ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny, oraz tekst deklaracji przyjętej na zakończenie IV Światowego Kongresu Rodzin.  

Książkę warto szeroko rozpropagować wśród osób zajmujących się tematyką rodziny, stanowi bowiem kompendium wiedzy o obecnej sytuacji rodziny, zwłaszcza o jej zagrożeniach.

Fundacja Pomoc Rodzinie - FPR

Opis

Wydawnictwo
Fundacja Pomoc Rodzinie FPR
Oprawa
Miękka
Format
20x30cm
Ilość stron
718
ISBN
978-83-87823-26-9
Autor
Teresa Mazan, Katarzyna Mazela, Małgorzata Walaszczyk
Tytuł oryginału
Rodzina wiosną dla Europy i świata. Wybór tekstów z IV światowego Kongresu Rodzin 11-13 maja , Warszawa 2007
Rok wydania
2008
Kod EAN
978-83-87823-26-9

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Rodzina wiosną dla Europy i świata - IV Światowy Kongres Rodzin

Zobacz także

Rodzina wiosną dla Europy i świata - IV Światowy Kongres Rodzin. Redakcja: Teresa Mazan, Katarzyna Mazela, Małgorzata Walaszczyk

Rodzina wiosną dla Europy i świata - IV Światowy Kongres Rodzin

74,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni