Medalik Świętego Benedykta wykonany w formie nieśmiertelnika wojskowego, wzór tradycyjny z 1742 roku.
View all images
Medalik Świętego Benedykta wykonany w formie nieśmiertelnika wojskowego, wzór tradycyjny z 1742 roku.
Medalik Św. Benedykta - Wzór Tradycyjny z 1742 r. - C S P B CRUX SANCTI PATRIS BENEDICTI; Krzyż Świętego Ojca Benedykta
Medalik Św. Benedykta - wzór tradycyjny z 1742 r.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
close

Szybki kontakt

Tytuł wiadomośći (Opcjonalnie)

Wpisz swoje imię (Wymagane*)

Wpisz swoje nazwisko (Opcjonalnie)

Numer kontaktowy (Opcjonalnie)

Wpisz swój adres e-mail (Wymagane*)

Treść wiadomości (Wymagane*)

 

Medalik Św. Benedykta - Wzór Tradycyjny z 1742 r.

Opinia (0)
109,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni
Produkt w magazynie

Medalik Świętego Benedykta wykonany w formie nieśmiertelnika wojskowego ze stali nierdzewnej.

Obrazy są trwale wygrawerowane narzędziem diamentowym.

Jest to wzór z 1742 roku, zatem różni się od powszechnie znanego. Ze względu na pewne kontrowersje dotyczące symboliki powszechnie znanego medalika, wersja z 1742 roku jest obecnie coraz częściej wybierana wśród grup tradycyjnych katolików, głównie w Europie.

Każdy wisiorek jest wyposażony w stalowy łańcuszek o długości 70 cm.
Jeśli łańcuszek okaże się za długi, z łatwością możesz go samodzielnie skrócić.

Ilość :
Otrzymasz 109 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko
Produkty: 14
Obserwujący 1
Data utworzenia: 2024-06-17
Skontaktuj się ze sklepem
Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

 • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
 • Zasady dostawyZasady dostawy
 • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Mimo upływu lat, kontrowersje narosłe wokół medalika św. Benedykta ciągle stanowią temat do dyskusji. Postanowiliśmy jako nieliczni w Polsce, wzór medalika z 1742 r. według wzoru, który został zawarty w publikacji Dom Prospera Guerangera OSB.

Poniżej przytaczamy słowa Dom Prospera Guerangera OSB z publikacji Szkic o pochodzeniu, znaczeniu i łaskach medalika albo krzyża św. Benedykta na temat symboliki medalika św. Benedykta.

"Oprócz obrazu Krzyża i wizerunku św. Benedykta medalik przedstawia jeszcze określoną liczbę liter; każda z nich reprezentuje jakiś wyraz łaciński. Gdy połączymy te różne słowa, odsłania się sens, który ukazuje intencję medalika. Ich celem jest wyrażenie związków świętego patriarchy mnichów Zachodu ze świętym znakiem zbawienia ludzi, a zarazem dostarczenie wiernym sposobu posługiwania się mocą świętego Krzyża przeciwko złym duchom.

Te tajemnicze litery są położone na tej stronie medalika, na której figuruje krzyż.

 • Najpierw należy się przyjrzeć czterem, które zostały umieszczone pomiędzy ramionami tego krzyża: C S P B
  Znaczą one: CRUX SANCTI PATRIS BENEDICTI; to jest: „Krzyż Świętego Ojca Benedykta”. Już te słowa wyjaśniają przesłanie medalika.
 • W linii pionowej krzyża czytamy: C S S M L
  Znaczy to: CRUX SACRA SIT MIHI LUX, czyli: „Niech święty Krzyż będzie mi światłem”.
 • W linii poziomej tegoż krzyża czytamy: N. D. S. M. D.
  To znaczy: NON DRACO SIT MIHI DUX, czyli: „Niech smok nie będzie mi wodzem”.

Gdy połączymy te dwie linijki, tworzą one wiersz (pentametr), którego sens jest świadectwem chrześcijanina, wyrażającym jego ufność wobec świętego Krzyża i jego sprzeciw wobec jarzma, które chciałby nań nałożyć demon.

Wokół medalika znajduje się dłuższa inskrypcja, która podaje najpierw święte imię Jezusa wyrażone tradycyjnym monogramem IHS. Wiara i doświadczenie pouczają nas wystarczająco o wszechmocy tego Imienia Bożego.

 • Dalej, zaczynając od prawej strony, mamy kolejno następujące litery: V. R. S. N. S. M. V. S. M. Q. L. I. V. B.
  Te inicjały reprezentują dwa wersy: VADE RETRO SATANA, NUNQUAM SUADE MIHI VANA; SUNT MALA QUAE LIBAS, IPSE VENENA BIBAS. Czyli: „Idź precz, szatanie, nigdy nie doradzaj mi marności; zły jest napój, który mi nalewasz, sam pij truciznę”.

Uważa się, że słowa te wyszły z ust św. Benedykta; te z pierwszego wersu podczas pokusy, która go doświadczyła, i którą pokonał dzięki znakowi krzyża, a te z drugiego wersu – w chwili, gdy jego wrogowie podali mu śmiercionośny napój, co odkrył czyniąc znak krzyża na czarze, która go zawierała.

Chrześcijanin może się posługiwać tymi słowami za każdym razem, gdy jest narażony na pokusy i zniewagi niewidzialnego wroga zbawienia. Nasz Pan osobiście uświęcił pierwsze słowa: Vade retro Satana – Idź precz, szatanie. Ich moc jest gwarantowana przez samą Ewangelię. Marności, które doradza nam diabeł, to nieposłuszeństwo prawu Bożemu, pompy i wielkie oszustwa świata. Napój, który podaje nam ten anioł ciemności, to grzech, który zabija duszę. Zamiast go akceptować, powinniśmy zostawić go jemu, jako dolę, którą sam sobie wybrał. Nie ma potrzeby długo tłumaczyć chrześcijańskiemu czytelnikowi mocy tego wezwania, przeciwstawiającego sztukom i przemocy szatana to, czego obawia się on najbardziej: krzyż, święte imię Jezusa, własne słowa Zbawiciela podczas kuszenia, a wreszcie wspomnienie zwycięstw, jakie wielki patriarcha św. Benedykt odniósł nad smokiem piekielnym.

Wystarczy wypowiedzieć te słowa, by poczuć się od razu umocnionym i aby stawić opór wszelkim sidłom piekielnym. Gdybyśmy nie znali faktów, które dowodzą, jak bardzo szatan obawia się tego medalika, samo zrozumienie tego, co on przedstawia oraz tego, co wyraża, wystarczyłoby, żebyśmy go uznali za jedną z najpotężniejszych broni, jakie Boża łaskawość złożyła w nasze ręce przeciwko niegodziwości złych duchów."

Uwaga! Produkt nie jest poświęcony. Informujemy, że w przypadku medalika św. Benedykta akt poświęcenia nie jest zarezerwowany tylko dla benedyktynów.

Każdy kapłan może dokonać poświęcenia medalika.

Opis

Tytuł oryginału
Medalik Św. Benedykta - Tradycyjny wzór z 1742 roku.
Producent
Jocalarius
Wymiar
Łańcuszek kulkowy - 70 cm.

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
Medalik Św. Benedykta - Wzór Tradycyjny z 1742 r.

Zobacz także

Medalik Świętego Benedykta wykonany w formie nieśmiertelnika wojskowego, wzór tradycyjny z 1742 roku.

Medalik Św. Benedykta - Wzór Tradycyjny z 1742 r.

109,00 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14Dostawa 1-3 dni