Kiedy opadły maski. Bestseller o korzeniach Unii Europejskiej - Philippe de Villiers
W książce Kiedy opadły maski Autor Philippe de Villiers konsekwentnie dokumentuje fakty, takie jak apokryficzne wspomnienia, amerykańska agentura, przepływy dolarowe, wyczyszczone życiorysy i skrywane przynależności, a wreszcie – wielkie zdrady. Założyciele Unii Europejskiej pracowali na rzecz obcych interesów, w dodatku doskonale wiedzieli, co robią. Chcieli Europy bez korzeni, bez duszy, bez ciała. Tej, która stoi dziś przed naszymi oczami, każdego dnia coraz bardziej naga.
Książka Philippe de Villiers to śledztwo historyczno-polityczne na temat prawdziwych fundamentów Unii Europejskiej, które czyta się jak thriller.
Pewnego dnia były minister spraw zagranicznych Francji, który wiedział wszystko o wszystkich, podsunął autorowi niepokojącą myśl:
„Filipie, wystarczy, że pociągniesz za nić kłamstwa, a wszystko wyjdzie na jaw”.
Wiele lat później Philippe de Villiers, znakomicie obeznany z europejską polityką i dyskretnie wspierany przez wysokich urzędników z Brukseli oraz świat akademicki, postanowił pociągnąć za nić i opisać to, czego się dowiedział.
Poszukiwania prowadził w różnych zakątkach świata – w Stanfordzie, Berlinie, a nawet Moskwie; wszędzie, gdzie można było znaleźć świeżo odtajnione dokumenty. Archiwa przemówiły, świadcząc przeciwko Unii Europejskiej i jej „Ojcom Założycielom”. Maski opadły, a wraz z nimi prysły zakłamane mity.
O Autorze:
Philippe de Villiers (ur. w 1949 r.) – francuski polityk, pisarz i działacz kulturowy. Podczas długiej kariery politycznej przez niemal trzy dekady (1988–2014) był deputowanym francuskiego Zgromadzenia Narodowego, a następnie Parlamentu Europejskiego. W latach 1988–2010 nieprzerwanie pełnił funkcję przewodniczącego regionu Wandea (jest to odpowiednik polskiego urzędu marszałka województwa). Był również podsekretarzem stanu ds. kultury (1987–88). Pionier i lider francuskiego ruchu suwerenistycznego, sprzeciwiającego się przekształcaniu Wspólnoty Europejskiej w polityczny monolit. Podczas francuskich referendów prowadził głośne kampanie na rzecz odrzucenia traktatów z Maastricht i Lizbony. Jego poglądy na temat zagranicznej polityki „równowagi interesów” oraz relacji państwo-naród są pokrewne endeckiej myśli politycznej.
Jest autorem ponad trzydziestu książek. Wspomnienia polityczne, które opublikował w roku 2015, sprzedały się w ilości ponad 220 000 egzemplarzy. Jego biograficzne powieści poświęcone wandejskiemu generałowi De Charette, św. Joannie d’Arc, a także królom Francji – św. Ludwikowi i Chlodwigowi, zostały w ostatnich latach równie entuzjastycznie przyjęte przez czytelników.
Za swoje największe dzieło Philippe de Villiers uważa park kultury „Puy du Fou”, założony w roku 1978 w Wandei, skąd pochodzi. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie znaczenia francuskiej i europejskiej tożsamości oraz przybliżenie spuścizny historyczno-kulturowej cywilizacji łacińskiej. Park ten, znany na całym świecie i nagrodzony odpowiednikami Oscarów w dziedzinie kultury, jest drugim po Disneylandzie najczęściej odwiedzanym we Francji ośrodkiem rozrywki (ponad 2,3 miliona turystów rocznie). Jego główną atrakcją jest słynny spektakl o wojnie w Wandei, angażujący setki wolontariuszy.
Philippe de Villiers jest ojcem siedmiorga dzieci. Jego brat, generał Pierre de Villiers, dowodził w latach 2014–2017 Sztabem Generalnym Armii Francuskiej.
Niniejsza książka jest pierwszym dziełem autora przetłumaczonym na język polski.