.

.

Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie - Beniamin Abelow

Benjamin Abelow nie broni inwazji Rosji na Ukrainę, ale stara się wyjaśnić, dlaczego doszło do tego konfliktu.

32,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności

Benjamin Abelow nie broni inwazji Rosji na Ukrainę, ale stara się wyjaśnić, dlaczego doszło do tego konfliktu. Jego zdaniem uproszczone wyjaśnienia, które przedstawiają Zachód jako dobry i Rosję jako złą, nie są wystarczające. Autor uważa, że prawdziwe rozwiązanie wymaga dokładnego zdiagnozowania problemu, a nie tylko bronienia jednej ze stron konfliktu.

Autor nie zgadza się z tym, że zaangażowanie Zachodu w wojnę na Ukrainie ma charakter humanitarny. Według niego, wojna przynosi katastrofalne skutki dla Ukrainy i jej mieszkańców, w tym setki tysięcy zabitych i rannych, jak również miliony przesiedleńców. Autor uważa, że nawet zwycięstwo Zachodu w wojnie doprowadzi do ruiny Ukrainy. Ponadto, istnieje realne ryzyko wybuchu wojny jądrowej, która mogłaby zabić setki milionów ludzi.

Autor proponuje negocjacje jako najlepsze rozwiązanie konfliktu na Ukrainie. Chociaż żadna ze stron nie będzie zadowolona, a porozumienie nie będzie pozbawione wad, to jest to najlepsza opcja w obecnej sytuacji. Dyplomacja i negocjacje powinny być wykorzystane jako "sztuka możliwego" w rzeczywistym świecie z prawdziwymi ograniczeniami.


Opis

Wydawnictwo
WEKTORY
Oprawa
Miękka
Format
B5
Ilość stron
84
ISBN
978-83-65842-80-0
Autor
Beniamin Abelow
Tytuł oryginału
How the West Brought War to Ukraine: Understanding How U.S. and NATO Policies Led to Crisis, War, and the Risk of Nuclear Catastrophe
Rok wydania
2023
Kod EAN
9788365842800

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii