.

.

Tradycyjny Katechizm Katolicki "Gasparriego" - kard. Pietro Gasparri

Nauczenie katechizmu ma jednak nie tylko ten cel, żeby oświecać rozum ludzki, lecz także i to przede wszystkim, żeby nakłonić wolę ludzką do urządzenia życia i obyczajów zgodnie z przykazaniami nauki chrześcijańskiej. (Z Przedmowy kard. Gasparriego).

31,68 zł
36,00 zł
Zniżka 12%
Ilość
Dostępny

Niniejszy "Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej" autorstwa kardynała Pietro (Piotra) Gasparriego (1852-1934) wybitnego znawcy prawa kanonicznego i sekretarza stanu u Ojca Świętego Benedykta XV opracowany został na podstawie wydania Księgarni świętego Wojciecha z 1941 r. Zawiera  wykładnię najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu, do których przestrzegania zobowiązani są wierni Kościoła katolickiego. Wszystko, co obejmuje, jest wyrażone systematycznie, porządnie, zwięźle i krótko, aby żaden wyraz, tym bardziej pytanie, nie okazało się zbytecznym i niepotrzebnym. Napisany został w formie pytań i odpowiedzi: jest ona z dawien w Kościele praktykowana i używana, a podzielona na małe ustępy, chroni od zamieszania, ułatwia punkty godniejsze widzenia, a przez to i zapamiętanie rzeczy.

Nauczenie katechizmu ma jednak nie tylko ten cel, żeby oświecać rozum ludzki, lecz także i to przede wszystkim, żeby nakłonić wolę ludzką do urządzenia życia i obyczajów zgodnie z przykazaniami nauki chrześcijańskiej.

(Z  Przedmowy kard. Gasparriego)

Opis

Wydawnictwo
Prohibita
Oprawa
Twarda
Format
145x205
Ilość stron
252
ISBN
978-83-61344-79-7
Autor
Kardynał Pietro Gasparri
Tytuł oryginału
Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej
Rok wydania
2015

Specyficzne kody

Zobacz także

Zobacz nasze AukcjeBest Sellers

12 Polecane z tej kategorii