.

.

Wyprzedaż

Wielkie Pismo Święte w obrazach - Ks. Józef Kłos (Reprint)

Wielkie Pismo Święte w obrazach (wymiary to 300 x 410 mm), to reprint edycji wydanej w 1925 roku. Oprawiona w skórę ekologiczną księga Starego i Nowego Testamentu to ekskluzywna pozycja, której głównym atutem są ryciny „podług oryginałów najlepszych mistrzów”.

Przekład Pisma Świętego według księdza Józefa Kłosa gotowy był już w 1913 roku, a pierwsze wydanie miało zostać opublikowane jeszcze przed I wojną światową. Ostatecznie jednak powstała dla pokrzepienia serc Polaków Biblia trafiła do rąk czytelników w dwudziestoleciu międzywojennym.

Proponowana pozycja bazuje na wydaniu z 1925 roku, które znajduje się w Domu Urodzenia Świętego Maksymiliana Kolbe w Zduńskiej Woli. Z niego uczył się ojciec Maksymilian.

319,00 zł
350,00 zł
Zniżka 31,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

Wielkie Pismo Święte w obrazach dzieje Starego i Nowego Testamentu (Reprint).

"Dzieje starego i nowego testamentu na język polski przełożył x. Józef Kłos, "Ojca Św. Tajny Podkomorzy, Redaktor Przewodnika Katolickiego w Poznaniu,

Z 236 wielkiemi ilustracjami podług oryginałów najlepszych mistrzów.
Z aprobatą Wysokiej Władzy Duchowej.
Księgarnia i Instytut Sztuk Pięknych Spółka Akcyjna, Poznań"

Imprimatur Poznań, dnia 31 grudnia 1925.

Polecenie Kurii Diecezjalnej Włocławskiej. Kuria Biskupia Włocławska zaleca Pismo Św. w obrazach

jako dzieło nadzwyczaj pożyteczne dla utrwalenia wiary w sercach katolików.

Wielkie Pismo Święte w obrazach to reprint edycji wydanej w 1925 roku. Oprawiona w skórę ekologiczną księga Starego i Nowego Testamentu to ekskluzywna pozycja, której głównym atutem są ryciny „podług oryginałów najlepszych mistrzów”. Przekład Pisma Świętego według księdza Józefa Kłosa gotowy był już w 1913 roku, a pierwsze wydanie miało zostać opublikowane jeszcze przed I wojną światową. Ostatecznie jednak powstała dla pokrzepienia serc Polaków Biblia trafiła do rąk czytelników w dwudziestoleciu międzywojennym.

Proponowana pozycja bazuje na wydaniu z 1925 roku, które znajduje się w Domu Urodzenia Świętego Maksymiliana Kolbe w Zduńskiej Woli. Z niego uczył się ojciec Maksymilian.

Pismo Święte w obrazach stanowi wspaniały prezent dla bliskich, kapłanów, a także dla bibliofilów. Jego ogromnym atutem jest kronika rodzinna zawarta na pierwszych stronach wydania.


Opis

Wydawnictwo
Księgarnia i Instytut Sztuk Pięknych Spółka Akcyjna
Oprawa
twarda eko skóra
Format
300x410
Ilość stron
255
Autor
Ks. Józef Kłos
Tytuł oryginału
Wielkie Pismo Święte w obrazach dzieje Starego i Nowego Testamentu.
Rok wydania
1925

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii