Nasza strona wykorzystuje pliki cookies aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie z naszego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
W swoim herbie biskupim umieścił wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem i zawołanie Ave Maria. Święty biskup pisał o Maryi:
Najświętsza Panna to zarazem królowa narodu, bo Ona nie tylko odbiera od niego hołdy, ale obsypuje go darami Swej hojności, której doznawały i doznają wszelkie stany. Wszakże Ona to pomagała biskupom i kapłanom w pracy apostolskiej, poddawała królom i senatorom dobre rady, ocierała kmiotkom pot z czoła, koiła pędzonych w jasyr tęsknotę za rodziną, otwierała niebo milionom dusz, co na ziemi polskiej wiernie służyły Bogu. Słowem, cokolwiek na tej ziemi było i jest łaski, cnoty i dobra, wszystko to przyszło przez ręce Boga-Rodzicy.
Było to wielkim dobrodziejstwem dla Rusi, że przy pomocy Polski wróciła na łono Kościoła i przyjęła cywilizację zachodnią. Wprawdzie Polska w stosunku do Unii popełniła niejeden błąd, za co potem ciężko odpokutowała, ale nigdy nie posunęła się do uciskania Rusinów (Ukraińców) pod względem religijnym i narodowym.
Niestety, nie wszyscy dziennikarze pojmują tak swoje zadanie. Praca wielkoświatowa, mająca na swe usługi ogromne kapitały, poparcie rządów, zdolnych pisarzy i rozgałęzione stosunki, jest, z małymi tylko wyjątkami, w rękach jawnych lub skrytych nieprzyjaciół Kościoła Katolickiego, Żydów, masonów, liberałów, socjalistów i innowierców.
W Sumie Teologicznej - (Summa Theologiae I-I q55, a3) Św. Tomasz z Akwinu, omawia wiedzę anielską; aniołowie wyżsi mają bardziej uniwersalną wiedzę o prawdzie niż aniołowie niżsi. Ta uniwersalna wiedza ma trzy stopnie wśród aniołów.
Św. Tomasz uczynił inteligencję podstawą klasyfikacji aniołów, którzy sami są istotami czysto intelektualnymi. Jednakże nie wszyscy aniołowie mają ten sam stopień podobieństwa do Pana; niektórzy uczestniczą w boskiej doskonałości lub ją odzwierciedlają bardziej niż inni. Dlatego według Doktora Anielskiego aniołowie należą do różnych chórów w zależności od ich inteligencji i miejsca w planie Bożym.
W ten sposób św. Tomasz mówi o potrójnym podziale hierarchii anielskiej na trzy hierarchie, każda z trzema chórami anielskimi.
Co to jest symbol? Według encyklopedii jest to: "umowny przedmiot, znak zastępujący osobę, pojęcie lub wydarzenie". Inne encyklopedie podkreślają, że jest to "widzialny znak czegoś niewidzialnego". Jeszcze w innych źródłach możemy przeczytać, że "zastosowanie umownych lub tradycyjnych znaków służy do przedstawiania istot boskich i duchów".
(...)Warto przytoczyć opinię masona, Georga H. Steinmetza, który tak je opisał: "Symbole nie są używane w powszechnie akceptowanym znaczeniu. A zatem rozumieć je należy nie poprzez ich dokładne podobieństwo do czegoś znanego, lecz ich interpretacja okultystyczna lub ezoteryczna, jak tego należy się spodziewać, polega na sugestii i kojarzeniu myśli".
W książce "Eastern Star" (Gwiazda Wschodu) czytamy, że: "Symbol jest wyobrażeniem czegoś intelektualnego, moralnego lub duchowego, jest widzianym obiektem przedstawiającym umysłowi podobieństwo czegoś, co nie jest pokazane, lecz rozumiane przez asocjację, skojarzenie".
"(...)Nastrój żałobny Wielkiego Czwartku nie pozwala Kościołowi radosnemi pieśniami uczcić w ten dzień wielki artykuł wiary naszej świętej, że Bóg zamieszkał między nami. Ustanowiono ku czci tej tajemnicy osobne świeto, święto Bożego Ciała, kiedy to Boga w sakramencie ukrytego czci się nietylko w obrębie murów kościelnych, ale w poczuciu wdzięczności i uniesieniu radosnem obnoszą kapłani sakramentalnego Boga po ulicach miast i siół, a tłumy ludu wiernego cisną sie na widok triumfu swego Boga. Wiara w Syna Bożego raduje ich serca, bo ten założyciel Nowego Przymierza jest między nimi obecny, choc ukryty pod postacią Hostji Świętej.
Zarazem wynagradza Kościół Zbawicielowi wszystkie krzywdy zbezczeszczenia jakie doznaje w tej świętej tajemnicy.
Blisko jedenaście set lat rozdawał Zbawiciel przez ten Sakrament chrześcijanom obfite łaski...
Laudetur Iesus Christus - Modlitewnik Świętej Tradycji - Modlitewnik Rzymskiego Katolika. Tradycyjny. Katolicki. Zawierający treści przedrukowane z dawnych polskich modlitewników i śpiewników zawierających już wielowiekową spuściznę pobożności wielu pokoleń. Czerpaliśmy z modlitewników począwszy od roku 1844, skończywszy na roku 1955. Każda spisana modlitwa była opatrzona oryginalnie w imprimatur, które zostało również i w naszym wydaniu przytoczone z oryginalnego źródła. Modlitewnik na obecne czasy bardzo unikatowy, polecany zwłaszcza osobom związanym ze Mszą Świętą Wszechczasów i normalnymi, tradycyjnymi formami pobożności. Treści katolickie, bezpieczne.
Modlitewnik Świętej Tradycji - Laudetur Iesus Christus
Znajdziemy w nim między innymi kilka sposobów słuchania Mszy Świętej wraz z modlitwami przed Mszą Świętą, przed i po Komunii Świętej, przygotowanie do Sakramentu Pokuty wraz z obszernym rachunkiem sumienia i Psalmami Pokutnymi, modlitwy poranne, wieczorne oraz modlitwy w ciągu dnia, modlitwy do Trójcy Przenajświętszej oraz do Męki Pańskiej, modlitwy do Najświętszej Maryi Panny, Aniołów i św. Józefa, modlitwy do wielu, wielu innych świętych na ich uroczyści w ciągu roku oraz modlitwy okolicznościowe na różne okoliczności życia, także modlitwy do odmawiania podczas licznych świąt i Tajemnic Wiary w ciągu roku obchodzonych, liczne litanie i nowenny, modlitwy przy konających, a także wiele duchowych, tradycyjnych rozważań.
Prawdziwymi perełkami są tutaj
Psalmy Pokutne do odmawiania po spowiedzi przedrukowane z Biblii Wujka z 1846 r.;
modlitwy Świętej Brygidy (współcześnie określane mianem Tajemnica Szczęścia) z roku 1844;
Gorzkie Żale z roku 1838;
Koronka do Bożego Miłosierdzia ułożona przez papieża Piusa IX w 1847 r.;
czy też rozbudowana wersja Litanii Loretańskiej z 1857r.
Na końcu dodano obszerny zbiór pieśni do użytku w liturgii, wybrany na podstawie tradycyjnych śpiewników do roku 1958, zamieszczono je tutaj z uwzględnieniem lokalnych zwyczajów w brzmieniu pieśni śpiewanych w kościołach i kaplicach związanych z celebracją Sakramentów Świętych w starym rycie.
Całość zwieńczono bardzo licznymi pięknymi, dawnymi rycinami.
Oprawa szyta, wydanie w poręcznym formacie, w twardej okładce, z sześcioma zakładkami (tasiemkami), na białym papierze biblijnym, ze złoceniem bloku.
Laudetur Iesus Christus - Modlitewnik Świętej Tradycji - Modlitewnik Rzymskiego Katolika. Tradycyjny. Katolicki. Zawierający treści przedrukowane z dawnych polskich modlitewników i śpiewników zawierających już wielowiekową spuściznę pobożności wielu pokoleń. Czerpaliśmy z modlitewników począwszy od roku 1844, skończywszy na roku 1955. Każda spisana modlitwa była opatrzona oryginalnie w imprimatur, które zostało również i w naszym wydaniu przytoczone z oryginalnego źródła. Modlitewnik na obecne czasy bardzo unikatowy, polecany zwłaszcza osobom związanym ze Mszą Świętą Wszechczasów i normalnymi, tradycyjnymi formami pobożności. Treści katolickie, bezpieczne.