.

.

Apologetyczny katechizm katolicki - Ks. Walenty Gadowski

Bestseller powraca! Książka jest już dostępna fizycznie w naszej księgarni.


Apologetyczny katechizm katolicki ks. W. Gadowskiego
wydaje się dużym krokiem w stronę katechezy kerygmatyczno-antropologicznej. Za źródła katechezy Autor w dużej mierze uznaje Pismo św., liturgię, ojców Kościoła, życie Kościoła, rolę w nim świętych, kulturę, w tym zwłaszcza literaturę. Odwołuje się do dokumentów soborowych i synodalnych Kościoła, a także do katechizmu trydenckiego , katechizmu Bellarmina oraz  katechizmu Gasparriego . (...) Chce przybliżyć wiernym słowo Boże dla pogłębienia ich wiary. Z wielką miłością odnosi się do Kościoła, jego historii, ukazując wspaniałość postaci świętych, ich głęboką wiarę, umiłowanie Chrystusa.

59,00 zł
Ilość

Bestseller powraca! Książka jest już dostępna fizycznie w naszej księgarni.

Apologetyczny katechizm katolicki ks. W. Gadowskiego wydaje się dużym krokiem w stronę katechezy kerygmatyczno-antropologicznej. Za źródła katechezy Autor w dużej mierze uznaje Pismo św., liturgię, ojców Kościoła, życie Kościoła, rolę w nim świętych, kulturę, w tym zwłaszcza literaturę. Odwołuje się do dokumentów soborowych i synodalnych Kościoła, a także do katechizmu trydenckiego , katechizmu Bellarmina oraz  katechizmu Gasparriego . (...) Chce przybliżyć wiernym słowo Boże dla pogłębienia ich wiary. Z wielką miłością odnosi się do Kościoła, jego historii, ukazując wspaniałość postaci świętych, ich głęboką wiarę, umiłowanie Chrystusa.

...

(Opis Wydawcy)

Jeżeli każdemu katolikowi wystarczy wiedzieć o nauce Kościoła w ogólności, to katolik wykształcony powinien ponadto bliżej poznać dowody, na których opiera się jego wiara, aby według słów św. Pawła „wiedział, jako ma każdemu odpowiedzieć” (Kol 4, 6). Zapoznać czytelnika z tymi dowodami jest właśnie zadaniem apologetyki.

Katolicki Katechizm apologetyczny ks. Gadowskiego jest doskonałym wykładem świętej Wiary katolickiej, napisanym przystępnym językiem w prosty, przekonujący sposób.

Książka będzie dobrze służyć wszystkim, którzy pośród zalewu modernistycznych treści chcą poznać, w co naprawdę zobowiązani są wierzyć jako rzymscy katolicy.


Główne rozdziały spisu treści:

I. Nauka wiary:
1. O Bogu Ojcu
2. O Synu Bożym
3. Duch Święty
4. O rzeczach ostateczny
5. O cnocie wiary
6. O nadziei i modlitwie

II. Nauka o moralności chrześcijańskiej:
1. Obowiązki względem Boga
2. Obowiązki względem samego siebie
3. Obowiązki względem bliźniego

III. Część liturgiczna:
1. O Sakramentach świętych
2. O Ofierze Mszy Świętej


Opis

Wydawnictwo
TeDeum - Wydawnictwo Tradycji Katolickiej
Oprawa
Twarda
Format
140x205 mm
Ilość stron
552
ISBN
978-83-66774-06-3
Autor
Ks. Walenty Gadowski
Tytuł oryginału
Apologetyczny katechizm katolicki
Rok wydania
2022
Kod EAN
9788366774063

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii