.

.

O umiłowaniu ojczystego kraju dzieciom . Obwoluta: Pamiątka I Komunii Św.

O Ojczyźnie można pisać na różne sposoby. Ewa Skarżyńska w swojej książce O UMIŁOWANIU OJCZYSTEGO KRAJU DZIECIOM snuje przepiękną opowieść, w której historia przeplata się z legendą, poezja słowa z poezją obraz

84,15 zł
99,00 zł
Zniżka 15%
Ilość
Dostępny

O Ojczyźnie można pisać na różne sposoby. Ewa Skarżyńska w swojej książce O UMIŁOWANIU OJCZYSTEGO KRAJU DZIECIOM snuje przepiękną o p o w i e ś ć, w której historia przeplata się z legendą, poezja słowa z poezją obraz. W której ożywają pamiątkowe fotografie wielkich bitew i sławnych bohaterów, rozbrzmiewa muzyka Chopina i Moniuszki. W której strofy Mickiewicza przeplatają się ze strofami Słowackiego, Herberta i Hemara, a obrazy Wyspiańskiego z obrazami Makowskiego, Malczewskiego i Matejki. W której znane legendy, jak ta O Janie i CecyliiBazyliszku czy Śpiących rycerzach na Giewoncie przeplatają się z mało lub wcale nieznanymi, jak Legenda o kamiennym wężuLegenda o orłach w zamku Herbutów czy Legenda o odkryciu oleju skalnego na Harklowym Wzgórzu. W której zapach spienionych fal Bałtyku przeplata się z zapachem krokusów z Doliny Chochołowskiej, mazowieckich słoneczników i czeremchy z polskich Kresów Wschodnich. A wszystko to składa się na tak bardzo polski, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju nastrój, który pozwala mocniej i pełniej poczuć się POLAKIEM.

 

Opowieść Ewy Skarżyńskiej – tętniąca życiem naszych przodków -  rozpoczyna się w okresie Piastów, a kończy w czasach nam współczesnych i jest napisana jak zwykle w sposób niezwykle zrozumiały i atrakcyjny dla młodego czytelnika. Są w niej następujące po sobie barwne wydarzenia historyczne z dziejów naszej Ojczyzny. Są patrioci i zdrajcy, ludzie wielkiego formatu i niezłomnego ducha i ludzie tchórzliwego serca, którym obce jest staropolskie hasło: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Są, by lepiej można było zrozumieć i bardziej ukochać to wszystko, co składa się na słowo: POLSKA.

 

„Miłować Ojczyznę potrafi ten, kto ją pozna i się nią zachwyci – czytamy na okładce tej bogato ilustrowanej publikacji. – Oby spacer po kartach tej książki rozpalił także w twoim sercu to szlachetne uczucie”. Cóż można do tego dodać? Chyba to jedynie, by ta piękna i wartościowa książka trafiła do wszystkich polskich dzieci.

Opis

Wydawnictwo
WDS Sandomierz
Oprawa
Twarda z obwolutą
Format
230x320
Ilość stron
356
ISBN
9788381012201
Autor
Ewa Skarżyńska
Tytuł oryginału
O umiłowaniu ojczystego kraju dzieciom
Rok wydania
2018

Specyficzne kody

Zobacz także

Wyprzedaż
49,50 zł 55,00 zł
Wyprzedaż
28,00 zł
Wyprzedaż
25,42 zł 29,90 zł
Wyprzedaż
49,41 zł 54,90 zł 10% Off
Wyprzedaż
29,67 zł 34,90 zł 15% Off
Wyprzedaż
49,41 zł 54,90 zł 10% Off

Zobacz nasze Aukcje12 Polecane z tej kategorii