.

.

Kazania Pokutne na przedpoście i środę popielcową - Święty Wawrzyniec z Brindisi

Udostępnione w naszej księgarni internetowej dzieło „Kazania Pokutne na przedpoście i Środę Popielcową” to łacińsko-polskie wydanie wybranych kazań pokutnych św. Wawrzyńca z Brindisi.

39,90 zł
Ilość
Produkt w magazynie

100% bezpieczne płatności


Kim był święty Wawrzyniec z Brindisi?

Święty Wawrzyniec z Brindisi to żyjący na przełomie XVI i XVII wieku duchowny, doktor Kościoła, kontrreformator, a także człowiek władający wieloma językami i żołnierz wojsk chrześcijańskich. Święty Wawrzyniec był również wspaniałym polemistą – jest autorem dziesięciu tysięcy stronic pism. Jego postać – mimo iż w ostatnich latach została znacznie zapomniana – jest obecnie bardzo aktualna. Wiara katolicka po II Soborze Watykańskim zdaje się bowiem być w jeszcze gorszej kondycji, niż miało to miejsce w czasie potrydenckim, kiedy to apostołował Wawrzyniec.


Chrystus sprawy doczesne nazywa bezczynnością, ponieważ są niczym w oczach Bożych. Kto gromadzi skarby na ziemi – nic nie robi, oddaje się bezczynności. Kto zaś gromadzi skarby w niebie – ten pracuje. Życie światowe jest swego rodzaju snem. Śpiącemu może się śni, że dużo działa i pracuje, ale faktycznie jest bezczynny. Dlatego Chrystus wzywa bezczynnych światowych przedsiębiorców: Dlaczego tu stoicie cały czas bezczynnie? Idźcie i wy do mojej winnicy”.
Fragment homilii na niedzielę Siedemdziesiątnicy


Opis

Wydawnictwo
Rosa Mystica
Oprawa
Miękka
Format
140×208 mm
Ilość stron
352
ISBN
978-83-959351-2-1
Autor
Święty Wawrzyniec z Brindisi
Rok wydania
2021

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii