.

.

U mamy na kolanach. Modlitwa małych dzieci

Ta piękna książeczka podpowiada, jak nauczyć nasze dzieci modlitwy - modlitwy, która jest żywą wiarą. Jej mottem są słowa Jana Pawła II:

"Tylko modląc się wspólnie z dziećmi, ojciec i matka zstępują w głąb serc dzieci pozostawiając ślady, których nie zdołają zatrzeć późniejsze wydarzenia życiowe".

Obok konkretnych, praktycznych wskazówek zawiera wybór modlitw, które można odmawiać z najmłodszymi.

29,00 zł
Ilość
Produkt w magazynie

WSTĘP
ROLA RODZICÓW

Młodzi rodzice, trzymacie w ramionach wasze małe dziecko i, zauroczeni, podziwiacie je. Przyglądajcie się mu z szacunkiem i z zachwytem, ponieważ to małe dziecko stworzone jest DLA BOGA i DO BOGA należy. Oczywiście jest ono również wasze, lecz wy, rodzice, jesteście tylko jego opiekunami. Bóg powierza wam coś bezcennego: duszę dziecka, abyście prowadzili ją do Niego.


Wychowywanie dzieci dla Boga to niełatwa, lecz wspaniała misja. Wychowanie dziecka nie ogranicza się do wychowania człowieka żyjącego sprawami doczesnymi, bo zadanie, które człowiek ma do spełnienia, nie kończy się wraz z jego doczesnym życiem. Po latach spędzonych tutaj, na ziemi, Bóg powołuje wszystkich do nieskończonej szczęśliwości w niebie, do oglądania Go w Jego świetle. To jest prawdziwym celom naszego życia.


Do tego właśnie musimy przygotować zarówno samych siebie, jak i nasze dzieci. Musimy uczynić z nich nie tylko ludzi (w pełnym tego słowa znaczeniu), ale też przygotować je do wypełnienia ich powołania, którym jest wieczne oglądanie Boga.


Jak się jednak do tego zabrać? Ten mały człowiek przychodzi do was całkiem nagi, tak ubogi, pozornie tak słaby, a jednak posiadający niesamowitą wolę życia! Wasze zadanie polega teraz na tym, aby czuwać nad rozwojem wszystkich jego zdolności: psychicznych, fizycznych, intelektualnych, moralnych i duchowych. w zrealizowanie tego zadania, często bardzo trudnego, wkładacie wszystkie wasze siły, całą waszą miłość.


Już teraz pielęgnujecie to małe, wrażliwe ciałko - pielęgnujcie więc troskliwie także jego duszę. Chociaż wasze dziecko jest takie maleńkie, jego dusza jest stworzona dla Boga i trzeba poświęcać jej wiele uwagi. Prawdziwym powołaniem tego dziecka jest bowiem stawanie się, poprzez chrzest, DZIECKIEM BOŻYM.


Poprzez chrzest Bóg bierze to dziecko w posiadanie, a Ojciec, Syn i Duch Święty zamieszkują w jego duszy. Dlatego właśnie patrzymy na to maleństwo z głębokim szacunkiem.


Wasza rola polega na pośrednictwie: musicie pośredniczyć w nawiązaniu kontaktu między waszym dzieckiem a Bogiem, jego Ojcem z nieba, Jezusem, jego Zbawicielem, oraz Duchem Świętym, który mieszka w naszych sercach.Opis

Wydawnictwo
Dębogóra
Oprawa
Miękka
Format
11,5 x 19,5
Ilość stron
124
ISBN
9788367316231
Autor
MONIQUE BERGER

Specyficzne kody

Blog nawigacja

Najnowsze posty

Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
83 wyświetlenia 2 Lubię

Święty Michał, Archanioł, jest według nauki Kościoła i tradycyi jednym niebieskich z siedmiu duchów, stojących u...

Czytaj więcej
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
131 wyświetlenia 2 Lubię

Mistyczne Miasto Boże - Maria z Agredy | Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera (...) Aniołowie święci posłusznie...

Czytaj więcej
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
182 wyświetlenia 2 Lubię

Strzec się trzeba także modernizmu, czyli tego systemu filozoficzno-teologicznego, który w najnowszych czasach...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

12 Polecane z tej kategorii