.

.

AntyMaryja - Carrie Gress

Projekt Anty-Maryja, czyli jak zniszczyć kobiecość

Abp Fulton Sheen pisał: „Kiedy mężczyzna kocha kobietę, dzieje się tak, że im szlachetniejsza jest to kobieta, tym bardziej szlachetna jest jego miłość; im większe wymagania stawia mu kobieta, tym bardziej mężczyzna musi być jej godny. To dlatego kobieta jest miarą poziomu naszej cywilizacji”. Poziom, do którego aspirują kobiety, jest poziomem, ku któremu mężczyźni będą sięgać, ale jeśli kobiety nie aspirują do niczego, do niczego nie będą też aspirować mężczyźni. Zawsze kiedy kobiety pobłądzą, mężczyźni zaraz idą za nimi…

39,90 zł
Ilość
Produkt w magazynie

Ruch feministyczny odpalił antymaryjną bombę. Świetnie to uchwyciła Carrie Gress, autorka książki poświęconej projektowi „anty-Maryja”. Genialnie kojarzy ona feministyczną rebelię z resentymentem odczuwanym wobec postaci Najświętszej Maryi Panny i Jej oddziaływania przez pokolenia na miliony spełnionych i świętych kobiet. Wychodząc od biblijnej figury Antychrysta, Autorka rekonstruuje w swej książce teoretyczny i praktyczny projekt anty-Maryja jako niszczący zachodni świat styl życia, rodzaj mentalności doprowadzającej do toksycznej kobiecości, która zdołała już zrujnować życie wielu kobietom, mężczyznom i dzieciom… Cieszę się, że Wydawnictwo AA zdecydowało się zaproponować polskiemu czytelnikowi tak odważną i mądrą książkę. Nadeszły czasy, które nie pozwalają na bezrefleksyjną drzemkę, zwłaszcza wyznawcom i wyznawczyniom Ukrzyżowanego i Jego Matki, wiernie stojącej pod Krzyżem. Po taką książkę jak ta, należy sięgać choćby jej lektura zabolała albo zaniepokoiła. Miał rację Francis Bacon, który powtarzał: kto nie chce myśleć jest fanatykiem; kto nie potrafi – ten idiota; a komu brakuje na to odwagi, ten tchórz.

ks. Robert Skrzypczak, fragment Wstępu

Autorka ukazuje między innymi jak radykalny feminizm łączy się z błędami Rosji, o których mówi Matka Boża Fatimska. Ujawnia wpływ kultu bogini i okultyzmu na współczesny feminizm, a także „żeńskich” demonów, takich jak Lilith i Jezebel, stanowiących inspirację dla twórczyń tego ruchu. Odsłania porażającą prawdę o życiu i problemach głównych architektek radykalnego feminizmu. Proponuje otwarte spojrzenie na matriarchat, klikę kobiecych elit zaangażowanych w promocję aborcji, kontrolujących myślenie większości kobiet poprzez media, politykę, Hollywood, modę i uniwersytety.

Ta książka to wezwanie, aby wziąć sobie do serca słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Jeżeli chcecie zmienić świat, idźcie do swoich domów i kochajcie swoje rodziny”.


Opis

Wydawnictwo
AA
Oprawa
Miękka
Format
140 x 200 mm
Ilość stron
240
ISBN
978-83-7864-623-5
Autor
Carrie Gress
Tytuł oryginału
AntyMaryja
Rok wydania
2023

Specyficzne kody

Blog nawigacja

Najnowsze posty

Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
Uroczystość świętego Michała, Archanioła | 29-go września
83 wyświetlenia 2 Lubię

Święty Michał, Archanioł, jest według nauki Kościoła i tradycyi jednym niebieskich z siedmiu duchów, stojących u...

Czytaj więcej
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera | Maria z Agredy - Mistyczne miasto Boże
131 wyświetlenia 2 Lubię

Mistyczne Miasto Boże - Maria z Agredy | Stworzenie aniołów. Strącenie Lucyfera (...) Aniołowie święci posłusznie...

Czytaj więcej
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
Do wszystkich – jak zachować wiarę katolicką cz. 2 - Bp Józef Sebastian Pelczar
182 wyświetlenia 2 Lubię

Strzec się trzeba także modernizmu, czyli tego systemu filozoficzno-teologicznego, który w najnowszych czasach...

Czytaj więcej

Ostatnie komentarze

12 Polecane z tej kategorii