• Nowy
  Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie - Ks. prof. Artur Jerzy Katolo
  Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie - Ks. prof. Artur Jerzy Katolo

  Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie - Ks. prof. Artur Jerzy Katolo

  Opinia (0)
  24,90 zł
  Z Podatkiem
  Polityka zwrotów: 14
  Dostawa 1-3 dni
  Produkt w magazynie

  Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie - Ks. prof. Artur Jerzy Katolo


  Książka ks. prof. Arura J. Katolo jest oparta na faktach.

  Opisuje ona politykę eliminacji jednostek swym bytem obciążających budżet socjalny państwa w III Rzeszy – chorych dziedzicznie, psychicznie, niepełnosprawnych, niedorozwiniętych, nienarodzonych czy po prostu starych i niepotrzebnych.

  Współcześnie zapomina się, ile warte jest życie ludzkie. W rzeczywistości jest wartością bezcenną. W praktyce, także dziś, powinno być jak najtańsze” – zwraca uwagę w posłowiu do wydania prof. Piotr Semkow.

  "Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani porównywać do ideologów hitlerowskich. Ale jeśli praktyka wprowadzona w nazistowskich Niemczech jest uznawana jako coś nieludzkiego, to jak określić współczesne programy kontroli urodzeń?” – pyta ks. prof. Katolo.

  Autor zwraca uwagę, że podobnie jak dziś, praktyki eugeniczne były prowadzone w państwie prawa. Tymczasem „Pierwszym i najbardziej podstawowym prawem każdej niewinnej osoby ludzkiej jest prawo do życia” – przypomina ks. Katolo.

  Ilość :
  Otrzymasz 24.9 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
  Blisko

  🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

  LINK

  Write your review

  Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

  Publikacja znanego autora jest kolejnym głosem w toczącej się w Polsce debacie dopuszczającej selektywne rozmnażanie zarodków. Państwa europejskie zaczynają prowadzić analogiczną politykę eugeniczną do tej zapoczątkowanej przez hitlerowskie Niemcy. Chociaż samo porównanie może na pierwszy rzut oka szokować, dzięki skonfrontowaniu argumentów ówczesnych ideologów nazistowskich i dzisiejszych zwolenników eutanazji, aborcji czy in vitro, można znaleźć wiele podobieństw. Najbardziej szokujący jest jednak fakt, że podczas, gdy hitlerowskie Niemcy wprowadzały swoje postulaty eugeniczne pod przymusem, dziś są one realizowane dobrowolnie pod hasłem wolności wyboru.

  Eugeniczny koszmar trwa. W Stanach Zjednoczonych organizacje aborcyjne prowadzą rasistowską politykę promowania usuwania ciąży wśród czarnych. W Szwajcarii można eliminować z życia ludzi starych i chorych. W Hiszpanii da się legalnie zabić dziecko nawet w 5 miesiącu ciąży. Być może jeszcze bardziej szokujący jest fakt, że podczas, gdy hitlerowskie Niemcy wprowadzały swoje postulaty eugeniczne i eutanazyjne pod przymusem, współcześnie są one realizowane dobrowolnie, pod hasłem wolności wyboru.

  O Autorze:

  Ks. prof. dr hab. Artur Jerzy Katolo jest profesorem teologii moralnej, wykładowcą Istituto Filosofico-Teologico Cosentino Redemptoris Custos w Rende we Włoszech. Jego specjalnością jest bioetyka. Jest m.in. współautorem Encyklopedii Bioetyki (POLWEN, Radom 2005) oraz autorem ponad 100 prac naukowych z dziedziny ochrony życia ludzkiego, nauk o rodzinie i moralności katolickiej. Ks. Prof. Katolo jest członkiem Human Life International (HLI) oraz prezesem Polsko-Włoskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Cosenza.

  Pozostałe książki Autora dostępne w naszej księgarni:

  Contra in vitro - książka ma na celu obiektywne ukazanie problemów związanych ze sztuczną reprodukcją człowieka. W pracy będzie można spotkać się z argumentacją nie tylko teologiczną, lecz także ściśle filozoficzną i medyczną.

  Jeśli wierzysz możesz być uzdrowiony - publikacja mająca na celu, jak pisał sam autor: „ukazać prawdę, że chorobami i dolegliwościami dotknięci są ludzie, którzy towarzyszą nam w ziemskiej pielgrzymce. Jeśli ktoś jest wierzący, znajdzie tutaj przykłady z życia świętych i błogosławionych, jak również modlitwy za ich wstawiennictwem, które mogą pomóc (mam taka nadzieję) w rozwoju życia duchowego i które mogą pomóc w znoszeniu cierpień…”

  Podręcznik łaciny kościelnej - książka, jak sam tytuł wskazuje, pozwala nam przyswoić język łaciński i tym samym jeszcze lepiej zrozumieć oryginalną treść modlitw i tekstów Kościoła.

  Łacina żywa - dziecięcy Kurs Łaciny (książka + pendrive z nagraniami) to multimedialny kurs prof. Artura Katolo, wykorzystujący innowacyjną, asocjacyjną metodę nauczania. Można to podsumować jako: OBSERWUJ → SŁUCHAJ → KOJARZ ZNACZENIE → POWTARZAJ → ZASTOSUJ

  Starożytna kultura zdrowotna wybranych ludów Mezopotamii, Hetytów, Hebrajczyków, Etrusków - Przedstawiony w niej świat, pełen bogów, magii i tajemniczych zaklęć, skoncentrowany jest zarówno na faktach, jak i zjawiskach nadprzyrodzonych. Tylko takie spojrzenie na codzienną praktykę lekarską starożytnych ludów pozwala bowiem na przyjęcie i zrozumienie  występujących problemów zdrowotnych, jak również na właściwie zinterpretowanie  postępów terapeutycznych

  Brak recenzji użytkowników.

  Napisz swoją opinię
  Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie - Ks. prof. Artur Jerzy Katolo

  Zobacz także

  🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

  LINK

  Eugenika i eutanazja - Książka opisuje politykę eliminacji jednostek swym bytem obciążających budżet socjalny III Rzeszy

  Eugenika i eutanazja. Doświadczenia hitlerowskie - Ks. prof. Artur Jerzy Katolo

  24,90 zł
  Z Podatkiem
  Polityka zwrotów: 14
  Dostawa 1-3 dni