.

.

Katarzyna Zamoyska - Przeszłość przyszłości czyli nauki Izabeli Czartoryskiej dla dzieci

Akcja powieści rozpoczyna się w pałacu Czartoryskich w Puławach w 1801 r., chwilę przed otwarciem pierwszego polskiego muzeum. Pewne okoliczności sprawiają, że Izabela przenosi się do czasów współczesnych, gdzie – podobnie jak stworzony przez nią pielgrzym – podejmuje się pracy pedagoga. Na lekcjach opowiada historię Polski od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przypomina dzieciom o podstawowych zasadach moralnych i wartościach chrześcijańskich, takich jak szacunek dla rodziców i osób starszych, troska o ubogich i chorych, poszanowanie przyrody i zwierząt, dotrzymywanie danego słowa, mówienie prawdy. Przybliża im też sylwetki wybranych świętych. Pięknie ilustrowana, z przedmową Barbary Czartoryskiej zawiera zilustrowany poczet królów polskich

79,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Katarzyna Zamoyska - Przeszłość przyszłości czyli nauki Izabeli Czartoryskiej dla dzieci. Tom I
Na podstawie powieści Izabeli Czartoryskiej Pielgrzym w Dobromilu z 1817 r.


Akcja powieści rozpoczyna się w pałacu Czartoryskich w Puławach w 1801 r., chwilę przed otwarciem pierwszego polskiego muzeum. Pewne okoliczności sprawiają, że Izabela przenosi się do czasów współczesnych, gdzie – podobnie jak stworzony przez nią pielgrzym – podejmuje się pracy pedagoga. Na lekcjach opowiada historię Polski od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Przypomina dzieciom o podstawowych zasadach moralnych i wartościach chrześcijańskich, takich jak szacunek dla rodziców i osób starszych, troska o ubogich i chorych, poszanowanie przyrody i zwierząt, dotrzymywanie danego słowa, mówienie prawdy. Przybliża im też sylwetki wybranych świętych. Pięknie ilustrowana, z przedmową Barbary Czartoryskiej zawiera zilustrowany poczet królów polskich.

Majestatyczna oprawa, kunsztowne tłoczenia i złocone brzegi, zastosowane w wydaniu, powstały na wzór starych książek oddających precyzję prawdziwej sztuki introligatorskiej. Idealnie nadaje się na prezent (na przykład komunijny).

Opis

Wydawnictwo
Amparo Press
Oprawa
Twarda, tłoczona ze złoceniami. Złocone brzegi
Format
170x225
ISBN
270
ISBN
978-83-955734-0-8
Autor
Izabela Zamoyska
Tytuł oryginału
Przeszłość przyszłości czyli nauki Izabeli Czartoryskiej dla dzieci. Tom I
Rok wydania
2019

Specyficzne kody

Zobacz także

30,80 zł 35,00 zł 12% Off
Wyprzedaż
52,00 zł 79,90 zł
Wyprzedaż
49,41 zł 54,90 zł 10% Off
24,18 zł 26,00 zł 7% Off
Wyprzedaż
190,00 zł 220,00 zł

12 Polecane z tej kategorii