.

.

Wyprzedaż

W obronie wypraw krzyżowych - Ćwir Bartosz

O średniowiecznych krucjatach napisano wiele książek, w których aż roi się od jawnych i celowych kłamstw, mniej lub bardziej świadomych przeinaczeń oraz uprzedzeń, kompletnie nie oddających ducha idei krucjatowej, wreszcie zawierających tezy i konkluzje, które służą jedynie jako amunicja przeciwnikom Kościoła. Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, ma przyczynić się do odrzucenia usankcjonowanych polityczną poprawnością krucjatowych paradygmatów (katolicy najeżdżali i masowo mordowali, katolicy pod groźbą śmierci nawracali innowierców, katolicy łupili wszystko i wszystkich, rycerze to byli zwykli bandyci, krucjaty to po prostu masowe ludobójstwo ze strony chrześcijan, itp.


27,97 zł
32,90 zł
Zniżka 15%
Ilość
Dostępny

Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych


O średniowiecznych krucjatach napisano wiele książek, w których aż roi się od jawnych i celowych kłamstw, mniej lub bardziej świadomych przeinaczeń oraz uprzedzeń, kompletnie nie oddających ducha idei krucjatowej. Wielotomowe publikacje specjalistów okazują się niewystarczająco pojemne, by obejmować rzeczywistość w sposób całościowy, przez co zostawiają miejsce ideologicznie zaangażowanym twórcom kultury na zapełnienia luk własnymi wyobrażeniami.


Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, ma przyczynić się do odrzucenia usankcjonowanych polityczną poprawnością krucjatowych paradygmatów. Stanowi ona swoisty zbiór wątpliwości, z jakimi autor mierzył się niemalże od początku zainteresowania problematyką wypraw krzyżowych. Czy krucjaty rzeczywiście zaczęły się od wyprawy na Jerozolimę? Czy krzyżowcy faktycznie dokonali niesławnej rzezi? Czy Saladyn okazał miłosierdzie pokonanym łacinnikom?


 


Bartosz Ćwir (ur. w 1992 roku), absolwent historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Laureat wielu konkursów literackich. Zadebiutował w styczniu 2013 na łamach e-zina „Fahrenheit” tekstem W cieniu templariuszy, podejmując po raz pierwszy problematykę wypraw krzyżowych. W dalszych latach publikował artykuły o tematyce historycznej w takich czasopismach, jak „QFant” czy „Libertas”. Aktywny publicysta. Prowadzi własny kanał na YouTube poświęcony tematyce gier wideo (GalzagGaming).


 „W obronie wypraw krzyżowych”. Co historia mówi o krucjatach?

Moja książka ma za zadanie przede wszystkim wzbudzić refleksję i wymusić w czytelnikach swego rodzaju ,,czujność historyczną”. Robię to, oczywiście, poprzez wyprostowanie pewnych powszechnych kłamstw i mitów związanych z tematyką krucjat – mówi Bartosz Ćwir, autor książki „W obronie wypraw krzyżowych”.

Opis

Wydawnictwo
Prohibita
Oprawa
Miękka
Format
145x205
Ilość stron
278
ISBN
978-83-65546-50-0
Autor
Bartosz Ćwir
Tytuł oryginału
W obronie wypraw krzyżowych
Rok wydania
2019

Specyficzne kody

Zobacz także

Wyprzedaż
34,20 zł 38,00 zł 10% Off
Wyprzedaż
27,00 zł 30,00 zł
Wyprzedaż
18,00 zł 20,00 zł 10% Off
23,40 zł 26,00 zł 10% Off
35,34 zł 38,00 zł 7% Off
Wyprzedaż
34,13 zł 52,50 zł 35% Off

12 Polecane z tej kategorii