Pan Wołodyjowski (1969) film DVD
View all images
Pan Wołodyjowski (1969) film DVD
Pan Wołodyjowski (1969) film DVD

PAN WOŁODYJOWSKI (1969) DVD

Opinia (0)
45,90 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14
Produkt chwilowo niedostępny. W celu realizacji zamówenia, prosimy o kontakt bezpośrednio ze sklepem.

Ekranizacja trzeciej części "Trylogii" Henryka Sienkiewicza opisującej bohaterstwo polskich rycerzy w XVII wieku.

Pułkownik Michał Wołodyjowski, wielki patriota, znany jako "pierwsza szabla Rzeczypospolitej", fortelem wydobyty zostaje przez przyjaciela - Jana Onufrego Zagłobę, zza furty klasztornej. Z rozkazu hetmańskiego rusza ku Dzikim Polom, by strzec granic ojczyzny. Dowodzi polsko-tatarską załogą chreptiowskiej stanicy. Wiedzie życie żołnierza, pełne niebezpieczeństw i grozy. Zbliża się bowiem inwazja turecka. Podczas szturmu Turków na Kamieniec Podolski dowidzi obroną twierdzy. Dochowuje złożonej przysięgi - nie poddaje się. Ginie pod gruzami kamienieckiej fortecy.

Ilość :
Otrzymasz 45.9 Punktów NAGRODY przy zakupie co najmniej 1. produktu. Nagrodę można wykorzystać do opłacenia kolejnych zamówień, zamienić na kod rabatowy lub kupon. Aby skorzystać z NAGRODY należy zarejestrować nowe KONTO KLIENTA lub zalogować się na już istniejące. Chcesz wiedzieć więcej? - sprawdź nasz PROGRAM LOJALNOŚCIOWY FAMILIS!
Blisko

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Write your review

Testowa tabela rozmiarów - size chart content - Size/Chart/Table

  • Polityka prywatnośćiPolityka prywatnośći - Dbamy o Twoją prywatność. Tutaj znajdziesz informacje dot. zasad przetwarzania danych osobowych.
  • Zasady dostawyZasady dostawy
  • Regulamin zwrotówRegulamin zwrotów - Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. 14 DNI NA ODSTĄPIENIE OD UMOWY BEZ PODANIA PRZYCZYNY.

Film jest adaptacją trzeciej części "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Akcja toczy się w drugiej połowie XVII wieku. Pułkownik Michał Wołodyjowski po śmierci narzeczonej wstępuje do klasztoru Kamedułów. Onufry Zagłoba podstępem go stamtąd uprowadza do rzekomo chorego przyjaciela Ketlinga. Hetman Sobieski nakłania Wołodyjowskiego do powrotu do wojska. Na warszawskim gościńcu Wołodyjowski i Zagłoba spotykają siostrę pułkownika, panią stolnikową. Towarzyszą jej dwie wychowanice - Basia i Krzysia. Wszyscy zatrzymują się w dworku Ketlinga. Wołodyjowski zakochuje się, z wzajemnością, w Krzysi. Gdy wyjeżdża na krótko, w domu pojawia się Ketling. Krzysia jest nim oczarowana, lecz nie chce oddać mu ręki, związana przyrzeczeniem z Wołodyjowskim. Pan Michał jednak zwraca jej słowo i błogosławi nowemu związkowi. Korzysta z tego Baśka, która już od dawna darzyła uczuciem Michała. Wyznaje mu swoją miłość i zostaje jego żoną. Hetman mianuje Wołodyjowskiego dowódcą stanicy w Chreptiowie, na wschodnich kresach Rzeczypospolitej. Wśród żołnierzy Michała jest Tatar, Azja Mellechowicz. Młoda pułkownikowa budzi jego pożądanie. Azja jest synem chana Tuhaj-beja i potajemnie utrzymuje kontakty z tatarskimi i tureckimi nieprzyjaciółmi Polski. Planuje zdradę Rzeczypospolitej, ale przedtem chce zdobyć Baśkę. W chorągwi Wołodyjowskiego służy również młody szlachcic Nowowiejski. Do Chreptiowa przyjeżdżają jego ojciec i siostra Ewa. Stary Nowowiejski rozpoznaje Azję, który ongiś u niego służył. Azja jest obecnie hetmańskim żołnierzem i Nowowiejski nie ma do niego żadnych praw. Baśka zamierza wyswatać Ewkę Azji, bo sądzi, że oboje się kochają. Towarzyszy młodej parze do Raszkowa, rodzinnej wsi Nowowiejskich...

Nosnik: DVD, Wydanie Jednopłytowe

Reżyseria: Jerzy Hoffman

Obsada: Daniel Olbrychski,  Jan Nowicki,  Tadeusz Łomnicki,  Gustaw Lutkiewicz,  Barbara Brylska,  Mariusz Dmochowski,  Marek Perepeczko,  Władysław Hańcza,  Ryszard Ronczewski,  Magdalena Zawadzka,  Tadeusz Schmidt,  Irena Karel,  Hanna Bielicka,  Mieczysław Pawlikowski,  Jan Tesarz

Scenariusz: Jerzy Hoffman, Jerzy Lutowski

Na podstawie powieści: Henryka Sienkiewicza

Zdjęcia: Jerzy Lipman

Muzyka: Andrzej Markowski

Kierownictwo produkcji:  Wilhelm Hollender, Edward Burba

Rok produkcji: 1969

Czas: 153 min.

Dźwięk: Polski  Dolby Digital 2.0

Napisy: Polskie, Angielskie

Region: 2 (PAL)

Obraz: 16:9, kolor

Opis

Rok wydania
1969/2014
Czas nagrania
153min

Brak recenzji użytkowników.

Napisz swoją opinię
PAN WOŁODYJOWSKI (1969) DVD

🧐 Dowiedz się więcej o naszych promocjach oraz programach LOJALNOŚCIOWYCH i PARTNERSKICH klikając w

LINK

Pan Wołodyjowski (1969) film DVD

PAN WOŁODYJOWSKI (1969) DVD

45,90 zł
Z Podatkiem
Polityka zwrotów: 14