.

.

Encyklika - O królewskiej godności Chrystusa Pana - Quas Primas - Pius XI

Encyklika powstała w czasach, kiedy państwa i narody liberalno-demokratyczne pod wpływem masonerii odmówiły Chrystusowi prawa do królowania a wiernym do wyznawania Jego społecznego panowania. Encyklika to donośny głos Kościoła wypowiadany ustami Piusa XI domagającego się prawa do społecznego panowania Chrystusa Króla w czasach detronizacji. W 1925 r. w obliczu antychrześcijańskich nastrojów w wielu częściach świata, papież Pius XI ustanowił Uroczystość Chrystusa Króla.Jeśli chcesz poznać pełną i całościową naukę Kościoła na temat Chrystusa Króla, koniecznie musisz zapoznać się z ta Encykliką.Niech to słowo nauczania o Jego Królestwie dotrze szeroko rożnymi środkami do Polaków w kraju i za granicą!

Trzymajmy Chrystusowe sztandary wysoko!

Gloria Tibi, Christe, Rex aeternae gloriae!10,00 zł
Ilość
Dostępny

SŁOWO WSTĘPNE

W czasach pomieszania powszechnego nieodzowną jest rzeczą trzymać się mocno krystalicznej katolickiej doktryny - niezmutowanej! Otwieramy zatem skarbiec katolickiej doktryny Kościoła.

Encyklika Piusa XI Quas primas z 11 grudnia 1925 roku to najwyższy dostępny stopień nauczania Kościoła na temat Chrystusa Króla, Chrystusowego królowania i Chrystusowego Królestwa - a zatem dokument najbardziej autorytatywny i wiążący, a w dobie zamętu w sprawie kultu Chrystusa Króla i kwestii intronizacji - bezcenny.

W tematach tych mamy współcześnie do czynienia z wielością interpretacji, wręcz z chaosem. Nikt nie wzniósł się wyżej ponad Papieża Piusa XI. To jest najjaśniejsze Magisterium, porządkujące chaos.

Ojciec Święty Pius XI w Encyklice analizuje przyczyny zła w życiu społeczeństw i państw. Wskazuje na rolę, jaką Kościół katolicki odgrywa i odgrywać powinien w ich życiu. Okazją do tych rozważań był Rok Święty 1925, który uwidocznił ogromne zagrożenia czające się w coraz mniej chrześcijańskim życiu społecznym. Papież widzi ratunek w królowaniu społecznym Chrystusa, tzn. w publicznym oddawaniu mu czci należnej władcy, również w obowiązkach i posłuszeństwie poddanych. Wskazuje też na królewską godność Chrystusa uwidocznioną w Piśmie świętym i przedsoborowej liturgii. Jest to streszczenie całej nauki Kościoła katolickiego dotyczące Chrystusa Króla .

Encyklika powstała w czasach, kiedy państwa i narody liberalno-demokratyczne pod wpływem masonerii odmówiły Chrystusowi prawa do królowania a wiernym do wyznawania Jego społecznego panowania. Encyklika to donośny głos Kościoła wypowiadany ustami Piusa XI domagającego się prawa do społecznego panowania Chrystusa Króla w czasach detronizacji. W 1925 r. w obliczu antychrześcijańskich nastrojów w wielu częściach świata, papież Pius XI ustanowił Uroczystość Chrystusa Króla.

Jeśli chcesz poznać pełną i całościową naukę Kościoła na temat Chrystusa Króla, koniecznie musisz zapoznać się z ta Encykliką.

Niech to słowo nauczania o Jego Królestwie dotrze szeroko rożnymi środkami do Polaków w kraju i za granicą!

Trzymajmy Chrystusowe sztandary wysoko!

Gloria Tibi, Christe, Rex aeternae gloriae!

Króluj nam, Chryste!Opis

Wydawnictwo
TeDeum - Wydawnictwo Tradycji Katolickiej
Oprawa
Miękka
Format
A5
Ilość stron
32
ISBN
83-87770-31-0
Autor
Pius XI Papież
Tytuł oryginału
Quas Primas - o królewskiej godności Chrystusa Pana
Rok wydania
2001

Specyficzne kody

Nowy produkt

Zobacz także

Wyprzedaż
52,20 zł 58,00 zł 10% Off
32,40 zł 36,00 zł 10% Off
13,20 zł 15,00 zł 12% Off
21,30 zł 22,90 zł 7% Off

12 Polecane z tej kategorii