.

.

Gra planszowa KRÓLESTWO - Wydawnictwo Kościuszko

Zagraj z nami w nową grę planszową: "Królestwo". Nie można żyć dla siebie, ale dla innych. Trzeba więcej rozdawać niż posiadać. Przejdź przez wiele innych prób, pokonaj trudną drogę, przeciśnij się przez ciasną bramę i spróbuj dotrzeć do Niebieskiego Królestwa. Jest to gra oparta na bajkowej fabule, która łączy cechy gry strategicznej i przygodowej. Gracze wcielają się w rolę królów i królowych. Karty wydarzeń wymagają moralnych decyzji, a te wciąż zmieniają przebieg rozgrywki. Uczestnicy dość często muszą myśleć, co jest dobre, a co złe. Gra stanowi doskonałą okazję do rodzinnej zabawy. To przygoda kształtująca młode sumienia.


84,76 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

„Królestwo” to gra łącząca w sobie cechy gry strategicznej i przygodowej. Jej unikalną cechą jest zaakcentowanie zagadnień etycznych. Gra może mieć przez to znaczenie wychowawcze i formacyjne. „Królestwo” pozwala przećwiczyć uczestnikom w tzw. rzeczywistości wtórnej (czyli na płaszczyźnie zabawy) szereg wyborów moralnych. W toku rozgrywki poszczególne zdarzenia i wybory prowadzą do określonych konsekwencji, co pozwala dzieciom zauważyć związek między konkretnymi sytuacjami a wartościami, które się w nich ujawniają. Treści wychowawcze są ukryte pod warstwą fabuły, która rozwija się w zależności od postępów graczy (grę uzupełnia bajka, której dwie części należy odczytać przed i po rozgrywce).

Czym gra „Królestwo” różni się od innych gier?

  • Zadaniem gry nie jest sprawdzanie lub doskonalenie WIADOMOŚCI graczy (jak w grach edukacyjnych), lecz stworzenie okazji do ZASTOSOWANIA w trakcie zabawy wiedzy o tym, co jest dobre i złe oraz PRZEŻYCIA na płaszczyźnie fikcji konsekwencji, jakie przynoszą ze sobą wybory moralne.
  • Treść gry jest baśniowa, a przekaz Ewangeliczny dociera do dzieci nie przez GRAFIKĘ lub TEKST, ale poprzez MECHANIKĘ gry. Oznacza to, że gracz może PRZEĆWICZYĆ wybory i zachowania, o których mówi Biblia w trakcie „zwykłej” gry planszowej. Przyzwyczaja to do kierowania się wskazaniami sumienia w życiu codziennym.
  • Inaczej niż w większości gier o charakterze religijnym, we wspólnej rozgrywce mogą się spotkać osoby WIERZĄCE i NIEWIERZĄCE. Na żadnym etapie gry nie jest sprawdzana wiedza religijna. Doświadczenie pokazuje również, że większość dzieci nie orientuje się, że fabuła gry oparta jest na Ewangelii i mimo to, odczuwają dużą przyjemność z zabawy, opierając się w swoich wyborach na zasadach wg których są wychowywane.

1 Przedmiot

Specyficzne kody

12 Polecane z tej kategorii